Son Dakika Haberleri: Hakkari'de 720 Depremzede Aileye Yardım

Hakkari'de 720 Depremzede Aileye Yardım

7 yıl önce

Hakkari'de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, 720 depremzede aileye nakdi ve ayni yardımında bulundu.

Hakkari'de 720 Depremzede Aileye Yardım, System.String[]
Hakkari'de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, 720 depremzede aileye nakdi ve ayni yardımında bulundu.

Hakkari Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdür Yardımcısı Sait Abdullahoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Van'da meydana gelen deprem felaketinin ardından kente göç eden depremzede ailelere nakdi ve ayni yardımlarda bulunduklarını söyledi. Şu ana kadar il merkezinde bin 634 ailenin başvurarak yardım talebinde bulunduğunu belirten Abdullahoğlu, "Başvuran ailelerden sosyal güvencesi olmayan 720 aileye para yardımında bulunduk. Her aileye 750 lira olmak üzere toplam 720 aileye 540 bin lira nakdi yardımda bulunduk. Sosyal güvencesi olan 914 aileye de İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü işbirliği ile ayni yardımda bulunacağız. Depremzede ailelere yardımlarımız devam etmektedir" dedi.

Öte yandan, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığınca 2011 yılı içerisinde Hakkari il merkezinde okuyan bin 600 üniversiteli öğrenciye kişi başı 100 lira olmak üzere toplam bin 600 lira nakdi yardım yapıldığı bildirildi.

- HAKKARİKar Yağışı, İstanbul'a Çarşamba Günü Yeniden Geliyor CHP'de Gözlerin Çevrildiği İsmin 3 Şartı Kılıçdaroğlu'nu Çileden Çıkardı: Bir Daha Duymayayım

AK Parti Genel Merkezinden 'Bayrak' Açıklaması: Cumhurbaşkanımızın Bizi Ters Köşe Yapacağını Bilemedik