Hakkari'de 720 Depremzede Aileye Yardım - Son Dakika

Hakkari'de 720 Depremzede Aileye Yardım

02.01.2012 14:00
Hakkari'de 720 Depremzede Aileye Yardım, System.String[]

Hakkari'de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, 720 depremzede aileye nakdi ve ayni yardımında bulundu.

Hakkari'de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, 720 depremzede aileye nakdi ve ayni yardımında bulundu.

Hakkari Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdür Yardımcısı Sait Abdullahoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Van'da meydana gelen deprem felaketinin ardından kente göç eden depremzede ailelere nakdi ve ayni yardımlarda bulunduklarını söyledi. Şu ana kadar il merkezinde bin 634 ailenin başvurarak yardım talebinde bulunduğunu belirten Abdullahoğlu, "Başvuran ailelerden sosyal güvencesi olmayan 720 aileye para yardımında bulunduk. Her aileye 750 lira olmak üzere toplam 720 aileye 540 bin lira nakdi yardımda bulunduk. Sosyal güvencesi olan 914 aileye de İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü işbirliği ile ayni yardımda bulunacağız. Depremzede ailelere yardımlarımız devam etmektedir" dedi.

Öte yandan, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığınca 2011 yılı içerisinde Hakkari il merkezinde okuyan bin 600 üniversiteli öğrenciye kişi başı 100 lira olmak üzere toplam bin 600 lira nakdi yardım yapıldığı bildirildi.

- HAKKARİ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Hakkari'de 720 Depremzede Aileye Yardım - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama