Hakkâri'de Anadolu İmam Hatip Liseleri Arasında Yarışma - Son Dakika

Hakkâri'de Anadolu İmam Hatip Liseleri Arasında Yarışma

Hakkâri'deki anadolu imam hatip liseleri arasında düzenlenen 'kur'an-ı kerim ve ezan okuma yarışması'nın elemeleri gerçekleştirildi.

Hakkâri'de Anadolu İmam Hatip Liseleri Arasında Yarışma, System.String[]

Hakkâri'deki Anadolu imam hatip liseleri arasında düzenlenen 'Kur'an-ı Kerim ve Ezan Okuma Yarışması'nın elemeleri gerçekleştirildi.

Hakkari Kültür Merkezi'nde yapılan elemelere, Hakkâri merkez ve ilçelerinden gelen 6 öğrenci katıldı. Hakkâri Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Doğanay, açıklamasında, insanlığın Kur'an'a ihtiyacı olduğunu belirtti. Doğanay, "Öğrencilerimiz, kendilerini uygun olarak anlayabilmeleri, yeteneklerini geliştirmeleri, mesleki faaliyet ve uygulamaları beşeri göstermeleri, mesleki sosyal ve kültürel yönden geliştiren faaliyetlerle mümkün olacaktır. Bu yarışmada birinci olan, bölge çapında yapılacak olan yarışmalara katılacaklardır. Bölge yarışmalarında da birinci gelmeleri halinde, Türkiye finallerine katılma şansını elde edeceklerdir." diye konuştu.

Yapılan yarışmada, Hakkâri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hicret Duman okumada, Yüksekova Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Harun Babat ise ezan okumasında birinci oldu. - HAKKARİ


Son Dakika

Aykut Kocaman, Aytemiz Alanyaspor'un yaptığı teklifi reddetti Oyuncu Aslıhan Güner'in babası vefat etti Son dakika: Piyasaların merakla beklediği enflasyon rakamları açıklandı Şehit Esma Çevik'in babasının "Katil yakalansın" duası kabul oldu Yeşim Salkım'a küfür eden Murat Övüç, resti çekti: Kellem de gitse doğruları söyleyeceğim, korkum yok Korkutan görüntü! Irak'ta tonlarca balık telef oldu Kasımpaşa, 3 büyüklerin peşine düştüğü Bernard Mensah ile anlaşma sağladı Havale ücreti kurnazlığı! Tüketici derneği başkanı bankaların foyasını ortaya çıkardı Kuzey ve iç kesimlerde sıcaklık artıyor Rapor Erdoğan'a sunuldu! Otel, AVM, şirket ve hastane isimlerindeki İngilizce kelimeler ayıklanacak Ünlü sunucu, oğlunun gözü önünde kendisine tecavüz etmeye çalışan kişinin şiddetine maruz kaldı Ünlü anketçi telefonla bağlanınca CNN Türk canlı yayınında ortalık karıştı Koronavirüse genç bir doktorumuzu daha kurban verdik MasterChef Türkiye'nin ilk ana kadro yarışmacısı seçildi FETÖ'nün sırları ortaya döküldü! Hakan Şükür'ün kaprisleri örgüt üyelerini canından bezdirdi