Hakkari'de BDP'den Yerel Seçim Startı - Son Dakika
Güncel

Hakkari'de BDP'den Yerel Seçim Startı

Hakkari\'de BDP\'den Yerel Seçim Startı

BDP Hakkari il teşkilatı yerel seçimlerle ilgili BDP il binasında basın toplantısı düzenledi.

10.10.2013 15:29  Güncelleme: 12:14
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Bdp Hakkari il Başkanı Rahmi Kurt ve beraberindeki il eşbaşkanı Esmer Tekin ile BDP Merkez ilçe eşbaşkanı Aliye Timur, Mart 2014'te yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili BDP il binasında basın toplantısı düzenledi. Kurt, hükümetin Öcalan'ın uzattığı barış elini tutması gerektiğini ifade ederek, yaklaşan yerel seçim öncesi Hakkari'de il seçim komisyonunu kurduklarını; il, ilçe ve beldelerdeki çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

SLOGAN: DEMOKRATİK KURTULUŞ VE ÖZ YÖNETİMLERİMIZI KURALIM

Başkan Kurt, 'Demokratik kurtuluş ve öz yönetimlerimizi kuralım' sloganıyla Hakkari'de yerel seçim gerçekleştireceğiz. Hakkari önceki seçimlerde de sizin de şahit olduğunuz gibi her yere örnek olacak bir yaklaşımla büyük bir başarı elde etti. Biz bu seçime referandum niteliğinde bakıyoruz. Hakkari'de olan herkesin de bu seçime referandum gözüyle bakmasını istiyoruz. Bütün halkımızdan biz bunu istiyoruz. Hakkari merkez ve Yüksekova ilçemizde kadın kotası uygulanacak. Bu da mücadelemizin aslında kadına verdiği önemi arz ediyor. Kadınlarımızın daha fazla katkı sunmasını biz bekliyoruz. Kürdistan'ın kalbi olan Hakkari ve Diyarbakır'da kadın kotası ile girmek ayrı bir güzellik. Bütün kadınlarımızın bu yerel seçimlere daha fazla katkılarını bekliyoruz. Belediye başkanlık aday adaylığı başvuruları 7 Ekim-17 Ekim tarihleri arasında devam edecek. Başvuran ve adaylık kriterleri tutan bütün kadın aday adaylarının bu tarihler arasında başvuru yapılmasını rica ediyoruz."

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Hakkari'de BDP'den Yerel Seçim Startı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Özel: Seçilen belediye başkanlarımız, 1 Nisan günü sabahı belediyelerinin girişine mal varlıklarını asacak
  10:58 Özel: Seçilen belediye başkanlarımız, 1 Nisan günü sabahı belediyelerinin girişine mal varlıklarını asacak

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın mal varlığını açıklamasına ilişkin bir soruya "Seçilen bütün belediye başkanlarımız, 1 Nisan günü sabahı belediyelerinin girişine mal varlıklarını asacak" karşılığını verdi.

 • Merkez'in faiz kararı öncesi dolar ne kadar?
  10:47 Merkez'in faiz kararı öncesi dolar ne kadar?

  Dolar/TL, güne değer kazancıyla başlamasının ardından 31,0350 seviyesinden işlem görüyor. Dolar endeksi ise düşüş eğilimini üst üste üçüncü işlem gününe taşıyor. Fed'in faiz indirimlerine dair belirsizlikler varlık fiyatları üzerinde etkili oluyor. TCMB'nin politika faizini sabit bırakması bekleniyor.

 • Türkiye'de evlenme ve boşanma istatistikleri açıklandı
  10:41 Türkiye'de evlenme ve boşanma istatistikleri açıklandı

  Türkiye İstatistik Kurumu'nun yayımladığı verilere göre, geçen yıl Türkiye'de evlenen çiftlerin sayısı 565 bin 435'e, boşanan çiftlerin sayısı ise 171 bin 881'e düştü. İlk evlenme yaşının arttığı görülen verilere göre, erkekler için ortalama ilk evlenme yaşı 28,3, kadınlar için ise 25,7 olarak kaydedildi. Boşanmaların büyük bir kısmı evliliğin ilk 5 yılında gerçekleşti. Ayrıca, yabancı gelinlerin yüzde 5,5'ini Özbekler oluştururken, yabancı damatların yüzde 21,9'u Almanlar oldu.

 • Birce Akalay ve Hakan Kurtaş ilişki yaşamaya başladı
  10:40 Birce Akalay ve Hakan Kurtaş ilişki yaşamaya başladı

  Uzun süredir yalnız olan güzel oyuncu Birce Akalay, gönlünü meslektaşı Hakan Kurtaş'a kaptırdı. Bir süredir gözlerden uzak aşk yaşayan çift, 14 Şubat'ta Beyoğlu'ndaki bir sinemada el ele film izledi.

 • Oyuncu Cemal Hünal ve Lale Cangal boşanma kararı aldı
  10:17 Oyuncu Cemal Hünal ve Lale Cangal boşanma kararı aldı

  13 yıl önce nikah masasına oturan ve bir oğulları olan Cemal Hünal ile Lale Cangal çifti boşanma kararı aldı. Bir süredir ayrı yaşadıklarını söyleyen çift, resmi bir başvuruda bulunmadıklarını da belirtti.

 • CHP lideri Özgür Özel, 'Hatay' kararını nasıl verdiklerini anlattı
  09:59 CHP lideri Özgür Özel, 'Hatay' kararını nasıl verdiklerini anlattı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay sürecinin kötü yönetilmediğini belirterek, mevcut başkan Lütfü Savaş'ın yeniden aday gösterildiğini açıkladı. Hatay adayının belirlenmesi sürecinde yaşanan tartışmalar sonucunda gece yarısından sonra CHP, Lütfü Savaş'ın adaylığını resmen duyurdu. Özel, Hatay'ın duygularına anlayış gösterdiklerini ve yapılan anketler sonucunda Lütfü Savaş'ın CHP'nin en iyi adayı olduğunu belirtti.

 • Mehmet Özhaseki: Erzincan'daki madenin fay hattına kurulduğunu ilk kez duyuyorum
  09:58 Mehmet Özhaseki: Erzincan'daki madenin fay hattına kurulduğunu ilk kez duyuyorum

  Erzincan İliç'te meydana gelen maden faciasının ardından 9 işçinin arama çalışmaları durduruldu. Madenin aktif fay hattı üzerinde kurulduğu iddialarına Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 'İlk defa duyuyorum, ihbar kabul ediyorum, bunu araştıracağım.' şeklinde yanıt verdi.

 • MİT'ten Kamışlı'ya nokta operasyon! Terör örgütü sözde sorumlusu Murat Ateş öldürüldü
  09:57 MİT'ten Kamışlı'ya nokta operasyon! Terör örgütü sözde sorumlusu Murat Ateş öldürüldü

  MİT, terör örgütü PKK/YPG'nin sözde sorumlularından Murat Ateş'i, Suriye'nin Kamışlı bölgesinde düzenlediği nokta operasyonla etkisiz hale getirdi. PKK terör örgütüne 2014 yılında Avrupa'dan katılım sağlayan Ateş, görevi kapsamında örgütün illegal para trafiğini yöneten şahıslar arasında da yer alıyordu.


Advertisement