Hakkari'de Polis Öğrencileri Kitap, Dergi, Futbol Topu Dağıttı - Son Dakika

Hakkari'de Polis Öğrencileri Kitap, Dergi, Futbol Topu Dağıttı

05.01.2012 14:48
Hakkari'de Polis Öğrencileri Kitap, Dergi, Futbol Topu Dağıttı, System.String[]

Hakkari'de Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ilköğretim öğrencilerine bilim çocuk dergileri, kitap, kalem ve futbol topu dağıttı.

Hakkari'de Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ilköğretim öğrencilerine bilim çocuk dergileri, kitap, kalem ve futbol topu dağıttı. Polislerin ısrarı üzerine öğrenciler de önce Türkçe daha sonra da Kürtçe olarak 'Şemame' türküsünü söyledi.

Geçen hafta suyu akmayan Hakkari Lisesi'ne ait pansiyona tankerle su taşıyan polis ekipleri, bu kez de Hakkari Merkez Vali M. Lütfullah Bilgin İlköğretim Okulu'nda okuyan öğrencilere, TÜBİTAK'dan gelen 30 bin adet bilim çocuk dergisi, 200 adet kitap, 500 kalem ve 7 adet futbol topu dağıtarak onları sevindirdi.

Toplum Destekli Polislik Şubesi'nde görevli Polis memurları Serkan Kilim, Mesut Güneş ve Hüseyin Canlı, örencilerle aynı sırada oturup bir süre sohbet etti. Polis memurlarından Serkan Kilim, daha sonra örencilere, polislerin bir şüpheliyi gözaltına alırken mahkemeye nasıl götürdüklerini ve bir şüphelinin aranması durumunda eşkalinin nasıl haber merkezine bildirildiğini anlattı.

Kilim, belirlenen bir şüphelinin gözaltına alınması sırasında telsizle haber merkezine nasıl iletildiğini öğrencilere anlatarak, Polisler gözaltına alınan şüpheliye ceza vermez. Suçluyu yakalar adalete teslim eder. Şüpheli kaçmasın diye de kelepçe takar. Polisin görevi budur. Bunun dışında emniyet müdürlüğündeki her bir şubenin ayrı ayrı görevleri vardır. Mesela kaçakçılık şubesi, eroin ve diğer kaçakçılık olaylarıyla ilgilenir. Güvenlik şubesi insanlarımızın güvenliğini sağlar. Toplum Destekli Polislik Şubesi de insanlara yardım eder. Onun için biz de bugün sizlere yardım etmek için buradayız. Biliyorsunuz geçen hafta bir okulumuza bağlı pansiyonun suları akmıyordu. Bizden su talebinde bulundular. Biz hemen tankerle onlara su götürdük. Bizim görevimiz insanlarımıza yardım etmektir. Emniyet Müdürlüğümüze gelen tüm dergi, kitap, defter ve kalemleri bütün okullara dağıtacağız, dedi.

Polislerin isteği üzerine öğrenciler önce Türkçe şarkı, daha sonra da Hakkari yöresine ait meşhur Kürtçe 'Şemmame' adlı türküyü söyledi. Öğrenciler türkü söylerken polisler de onlara eşlik etti. Öğrencilerle aynı sırada oturup kısa sürede kaynaşan polis ekipleri, okul çıkışında da öğrencilere el sallayarak veda etti.

Hakkari'de Polis Öğrencileri Kitap, Dergi, Futbol Topu Dağıttı
Hakkari'de Polis Öğrencileri Kitap, Dergi, Futbol Topu Dağıttı
Hakkari'de Polis Öğrencileri Kitap, Dergi, Futbol Topu Dağıttı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Hakkari'de Polis Öğrencileri Kitap, Dergi, Futbol Topu Dağıttı - Son Dakika


Son Dakika

Çukur'un 106. bölümünden ilk sahne yayınlandı! Selim Koçavalı öldü mü? Bursa'yı ayağa kaldıran olay! Kardeşinden çaldığı kamyonla dehşet saçtı Polisin şüphesi gerçeği ortaya çıkardı! İçeriden çıkan tam 40 kişiye 120 bin TL ceza kesildi İçişleri Bakanlığı'nın genelgesinde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olanlar madde madde sıralandı! İşte o liste Market, bakkal, kasap hafta sonu 10.00-17.00 arasında faaliyet gösterecek Hafta içi saat 21.00-05.00 arası, hafta sonu ise kesintisiz sokağa çıkma kısıtlamasının detayları belli oldu İngiliz şarkıcı Rita Ora'nın iç çamaşırsız pozu takipçilerinden tam not aldı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar