Son Dakika Haberleri: Hakkari'de Sertifika Töreni

Hakkari'de Sertifika Töreni

3 gün önce

Hakkari Girişimci İş Adamları Derneğince hazırlanan "Eğitimde İstihdam Projesi" kapsamında açılan doğal gaz iç tesisat eğitimi kursunu başarıyla bitirenlere sertifikaları törenle verildi.

Hakkari'de Sertifika Töreni, System.String[]
Hakkari Girişimci İş Adamları Derneğince hazırlanan "Eğitimde İstihdam Projesi" kapsamında açılan doğal gaz iç tesisat eğitimi kursunu başarıyla bitirenlere sertifikaları törenle verildi.

Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Vali Yardımcısı Mustafa Pala, istihdama dönük mesleki yeterlilik kazandırmak amacıyla açılan kursun başarıyla tamamlanmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye'nin gelişerek büyüdüğünü belirten Pala, şöyle konuştu:

"Üretim için eğitim gerekiyor. Sizler de bu üretimin bir parçası olmaya aday oldunuz. Gelişen Türkiye'nin en büyük göstergesinden bir tanesi de tüm ülkeye doğal gaz arzının sağlanabilmiş olmasıdır. Doğal gazın kente gelmesi ile büyük bir işçilik ihtiyacı ortaya çıkacak. Bu ihtiyacı önceden öngörüp kursu düzenleyen arkadaşları öncelikle tebrik eder emeği geçen herkesi kutluyorum. Başarılar diliyorum."

Yaklaşık 7 ay süren kursta 4 ay teorik, 3 ay uygulamalı eğitim alan 62 kursiyere sertifika verildi.

Törene, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür, AK Parti İl Başkanı ve Hakkari Girişimci İş Adamları Derneği Başkanı Emrullah Gür ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Tahir Tekin de katıldı.
Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 02:53 Kaynak: AAAç Kalan Kurtlar Girdikleri Ahırdaki 110 Koyunu Telef Etti! Ahıra Gelen Köylü Neye Uğradığını Şaşırdı Genç Kadın, "Sessiz Kaldıkça Bu Tür İnsanlar Çoğalıyor" Deyip Patronunun Kendisini Taciz Ettiğini İddia Etti İş Adamı Vasiyeti Üzerine Evinin Yanına Yaptırdığı Caminin Avlusuna Gömüldü Ünlü İş Adamı, Yanında Çalışan Kadının Yüzüne Kezzap Atarak Tehdit Etti