Hakkari'den Kısa Kısa - Son Dakika

Hakkari'den Kısa Kısa

17.04.2018 19:34
Hakkari'den Kısa Kısa, System.String[]

Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu üyeleri, Vali Cüneyit Orhan Toprak'ı ziyaret etti.

Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu üyeleri, Vali Cüneyit Orhan Toprak'ı ziyaret etti.

Toprak, makamında bir araya geldiği Hakkari TSO Başkanı Servet Taş ve beraberindeki üyeler ile bir süre sohbet ederek, başarı temennisinde bulundu.

Dereceye giren sporculardan Toprak'a ziyaret

Vali Toprak, Hakkari Cilo Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneği sporcularını makamında kabul etti.

Toprak, uluslararası katılımlı Türkiye Rafting Şampiyonası'nda dereceye giren sporcuları kutlayarak, bir süre görüştü.

Sporculara eşlik eden dernek başkanı Hacı Tansu, kendi çektiği Sümbül Dağı fotoğrafının bulunduğu tabelayı Toprak'a hediye etti.

Turizm Haftası

Vali Toprak, Turizm Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

Toprak, mesajında, toplumda turizm farkındalığını arttırmak ve halkın turizm faaliyetlerine katılımını sağlamak amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında ülke genelinde Turizm Haftası'nın kutlandığını anımsattı.

Türkiye'nin turizmde dünya sıralamasındaki yerini giderek artırdığını vurgulayan Toprak, "Ülkemiz tarihi zenginlikleri ve doğal güzellikleri bakımından dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alır. Hiç şüphe yoktur ki ilimiz de ülke genelinde hatırı sayılır turizm bölgelerinden biri olmaya adaydır. Hakkari'nin 5 bin yıl öncelere kadar uzanan tarihi geçmişi, başta Melik Muhammed Esad Medresesi olmak üzere Şemdinli Taşköprü, Cilo Dağları ve Sat Gölleri arasında bulunan Bevarik Vadisi üzerindeki kaya resimlerini ve Zap Vadisi gibi arkeolojik tabi güzellikleri de beraberinde getirmiştir." ifadelerini kullandı.

Tarihi güzelliklerin yanı sıra sporseverlerin uygulama imkanı bulamadığı doğa sporlarını Hakkari'de rahatlıkla yapabileceğini aktaran Toprak, şunları kaydetti:

"Bazı kesimlerinde 4 kilometreyi aşan buzul ve krater gölleri, dağcılar için keşfedilmeyi bekleyen bir hazine gibidir. Yılın en az altı ayını karla geçirdiğimiz ilimizde kayak, doğa sporlarının başını çeker. Kayakla en erken buluşan ancak en geç vedalaşan insanların başında ise siz değerli Hakkari halkımız gelmektedir. Zirvesi 3 bin metreyi bulan Mergabütan Kayak Merkezi hem amatör kayakçılar hem de profesyonel kayakçılar için oldukça elverişli pistleri içinde bulundurmaktadır.

Karların erimesiyle coşkusunu iyice arttıran Zap Suyu üzerinde yapılan rafting ise macera severlerin büyük haz duydukları amatörlerin ise macerayı öğrenmeye başladıkları akış potansiyeline sahiptir. Ülke turizminin gelişmesinde emeği olan başta sektör çalışanları olmak üzere gönüllü turizmcilerin ve tüm Hakkari halkının Turizm Haftasını kutluyor, ilimize ve bölgemize güzellikler getirmesini temenni ediyorum."

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Hakkari'den Kısa Kısa - Son Dakika


Son Dakika

Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu Cübbeli Ahmet, Selefi derneklerinin para kaynaklarını anlattı: Körfez ülkelerinden kesin para geliyor İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor Futbolun yaşayan efsaneleri Messi ile Ronaldo, Maradona'ya böyle veda etti Son Dakika! Bakan Koca, sert tedbirlerin sinyalini verdi: Kısıtlamalar gerektiğinde daha da genişletilebilir Çok konuşulacak görüntüler! Selin Ciğerci'nin Tolga Polat ile samimi fotoğrafları ortaya çıktı Uzmanlar araştırdı: Ağız gargarası koronadan korunmak için bilimsel bir çözüm değil, tedbir olabilir
16:20