Hakkari-Yüksekova'da Yüksekrakım Maratonu'nda 2 Bin Kişi Koştu-Hd - Son Dakika

Hakkari-Yüksekova'da Yüksekrakım Maratonu'nda 2 Bin Kişi Koştu-Hd

13.05.2018 15:41

Yüksekova'da Yüksekrakım Maratonu'nda 2 bin kişi koştuHakkari'nin Yüksekova ilçesinde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Yüksekrakım Maratonu düzenlendi.

Yüksekova'da Yüksekrakım Maratonu'nda 2 bin kişi koştu

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Yüksekrakım Maratonu düzenlendi. 8 kilometrelik maratona 2 bin kişi katıldı.

İlçede bu yıl ilki düzenlenen Yüksekrakım Maratonu'na, Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mahmut Kaşıkçı, İlçe Emniyet Müdürü Haluk Baş, İlçe Jandarma Komutan Vekili Yüzbaşı Salih Devrim, İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet Canlı ile kurum amirleri ve sporcu aileleri katıldı. Yüksekova Kaymakamlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen maraton, Yüksekova- Şemdinli karayolu üzerindeki polis uygulama noktasından başladı, kaymakamlık konağının önünde son buldu. Halk ve genç kategorisi diye ikiye ayrılan, 8 kilometrelik maratona yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Maraton için çevrede yoğun güvenlik önlemi alındı.Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mahmut Kaşıkçı, maratona katılan gençlerin şehitler için koştuğunu belirterek, Gençlerimiz, şehitlerimiz için koştular, geleceğin büyük Türkiye'si için ve gelecekte dünyada ilk 10 ekonomiye yürüyen, aydınlık Türkiye için koştular dedi.Yarışmada dereceye giren sporculara cumhuriyet altını ve bisiklet hediye edildi.

Hakkari-Yüksekova'da Yüksekrakım Maratonu'nda 2 Bin Kişi Koştu-Hd
Hakkari-Yüksekova'da Yüksekrakım Maratonu'nda 2 Bin Kişi Koştu-Hd
Hakkari-Yüksekova'da Yüksekrakım Maratonu'nda 2 Bin Kişi Koştu-Hd
Hakkari-Yüksekova'da Yüksekrakım Maratonu'nda 2 Bin Kişi Koştu-Hd

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Hakkari-Yüksekova'da Yüksekrakım Maratonu'nda 2 Bin Kişi Koştu-Hd - Son Dakika


Son Dakika

Mesut Özil, "Geçmiş ve gelecek" mesajıyla Fenerbahçe formalı fotoğrafını paylaştı Kadıköy'de evsiz bir vatandaş sokakta donarak hayatını kaybetti Kasımpaşa, Chelsea'den Danny Drinkwater ile sezon sonuna kadar sözleşme imzaladı Felç geçiren oyuncu Sabina Toziya, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden ayrıldı Kar nedeniyle kayan kamyonet köprüde asılı kaldı, sürücü mucizevi bir kurtuluşa imza attı Kendisini kahvaltı için uyandıran eşini ve küçük kızını kaynar suyla haşlayan cani koca: Karım bana hakaretler etti, kazara oldu Yaptığı tespite gülerek karşı verilmesi Doğu Perinçek'i sinirlendirdi: Haddini bil, otur orada adam gibi Anlaşmaya vardılar, Marius Sumudica Süper Lig'e geri dönüyor