Hakkı Devrim Son Yolculuğuna Uğurlandı - Son Dakika

Hakkı Devrim Son Yolculuğuna Uğurlandı

16.06.2016 15:45
Hakkı Devrim Son Yolculuğuna Uğurlandı, System.String[]

Gazeteci ve yayımcı Hakkı Devrim, ailesi, sevenleri ve gazetecilerin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Gazeteci ve yayımcı Hakkı Devrim, ailesi, sevenleri ve gazetecilerin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Levent Afet Yolal Camisi'nde öğle vakti düzenlenen cenaze töreninde taziyeleri Hakkı Devrim'in kızı Zeynep Çağlıyor ile oğlu Serdar Devrim kabul etti.

Törene aralarında CHP İstanbul milletvekilleri Gürsel Tekin, Enis Berberoğlu, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto, gazeteciler Hıncal Uluç, İsmet Berkan, Mehmet Yakup Yılmaz, Ertuğrul Özkök, Soner Yalçın, Doğan Hızlan, Taha Akyol, Altan Öymen, Tarhan Erdem, eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç, eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ali Müfit Gürtuna, oyuncu Mehmet Aslantuğ, Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Arzuhan Doğan Yalçındağ ve Hakkı Devrim ile programlar yapan televizyoncu Okan Bayülgen'in de bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

Kızı Zeynep Çağlıyor, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Yani bizim hem çok ürktüğümüz, kendimizi çok beğendirmek istediğimiz hem de sonsuza kadar güvendiğimiz hep sırtımızı dayadığımız çok özel bir babaydı. Anneme kavuştu. 8 senedir anama kavuşma derdindeydi." dedi.

Oğlu Serdar Devrim ise, "Siz bir abinizi ben hem babamı hem de meslek ağabeyimi kaybettim. Söyleyecek bir şey yok. Uzun bir hastalık dönemi, sonunda çok fazla ağrıya, sancıya, acı çekme sırası gelmeden yatağında çocuklarının yanında güzel güzel bize veda etti gitti." ifadelerini kullandı.

Arkadaşı yazar Doğan Hızlan da, Hakkı Devrim'in Türkçe'ye çok önem verdiğini, yanlış kullanımlara, terimlere daima meydan okuduğunu aktararak, "Kimseye ağır bir söz söylemeden ama buna karşılık eleştirmenin de nasıl olduğunu gösterdi. Bence bugün birçok kişiye de onun yazdıkları örnek olmalıdır. Çünkü bir şeye inceliği, zekayı, ironiyi katmıyorsanız hışır hışır bir şey olur ve okuyanı da etkilemez." şeklinde konuştu.

Hakkı Devrim'in cenazesi öğle vakti kılınan namazın ardından dualar eşliğinde Kilyos Mezarlığı'na götürülerek toprağa verildi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Hakkı Devrim Son Yolculuğuna Uğurlandı - Son Dakika


Son Dakika

Op.Dr. Furkan Şengöz'den burun estetiği ameliyatının sağlığa 10 önemli faydası Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de Azerbaycan ordusu 13 köyü daha Ermenistan'ın işgalinden kurtardı! Aliyev, Berde için intikam yemini etti Boşanmak istemeyen kadın, kocası ve akrabaları tarafından sokak ortasında dövüldü Sağlık çalışanları için siperlik üreten okul müdürü koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti Sınav dönemi başlıyor, detaylar netleşti: Herkes okula gidecek, koronalı öğrenci izole ortamda sınava alınacak Son Dakika! Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert sözler: Sende zerre kadar yürek varsa eşimle ilgili değil, benimle ilgili konuş Son Dakika! Ermenistan ordusu Berde şehir merkezini vurdu: 21 kişi yaşamını yitirdi