Halfeti'de Koku Festivali - Son Dakika

Halfeti'de Koku Festivali

07.03.2018 11:00
Halfeti'de Koku Festivali, System.String[]

Karagüle ev sahipliği yapan ve pek çok çiçek türünün yetiştiği Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde Koku Festivali düzenlendi.

Karagüle ev sahipliği yapan ve pek çok çiçek türünün yetiştiği Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde Koku Festivali düzenlendi.

Halfeti Kent Konseyi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen festival kapsamında koku atölyeleri oluşturuldu ve koku parkurunda doğa yürüyüşü gibi etkinlikler gerçekleştirildi.

Kent Konseyi Başkanı Nihat Özdal, yaptığı açıklamada, sakin ve huzur veren özelliğiyle Cittaslow Uluslararası Koordinasyon Komitesi tarafından "Sakin Şehir" ağına dahil edilen Halfeti'nin önemli bir turizm kenti olduğunu hatırlattı.

Halfeti'nin aynı zamanda doğasıyla da ön plana çıktığını vurgulayan Özdal, şunları kaydetti:

"Karagül sadece burada yetişiyor. Ülkemizde karagül diyoruz fakat dünyada 'Halfeti' gülü olarak biliniyor. Nokta endemik bir tür olan, her yıl sadece 8 gün açan ve dünyada sadece Halfeti'de bulunan 'Mezopotamya Sümbülü' gibi türler çok özel kokuları ile dikkat çekiyor. Festival sayesinde bu kokuları Halfeti'yi ziyaret etmesini beklediğimiz konuklarımız da tanısın istedik. Umarım bu çalışmalarımız kentin turizmine de önemli katkı sağlar."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Halfeti'de Koku Festivali - Son Dakika


Son Dakika

Çukur'da ayrılıkların ardı arkası kesilmiyor! Başrol oyuncusu diziye veda etti IMF'den Türkiye ekonomisi için yüzde 6'lık büyüme tahmini Temizlik görevlisi yolda bulduğu 50 bin lirayı sahibine teslim etti Yavru köpeklere cinsel istismarda bulunan sapık gözaltına alındı Ünlü spiker Hülya Hökenek, canlı yayında zamlara isyan etti: Bu fiyatlar gerçek mi? Genç kadın kendisine "Balina" diyenleri azmiyle bin pişman etti Nevşin Mengü'den "Kendi polisime saldırmam" diyen Cüneyt Arkın'a yanıt Koronadan hayatını kaybeden Karadeniz'in kanaat önderlerinden Nuri Genç'in cenazesine binlerce kişi katıldı