Haliç İstanbul'da Yıldızı Parlıyor - Son Dakika
Genel

Haliç İstanbul'da Yıldızı Parlıyor

Haliç İstanbul'da yıldızı parlıyor Haliç'e otel kazandıran yatırımcı Volkan Öngel," Buraya otel yaparken bize deli dediler.

31.03.2017 12:25
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Haliç İstanbul'da yıldızı parlıyor

Haliç'e otel kazandıran yatırımcı Volkan Öngel," Buraya otel yaparken bize deli dediler.Bugün görüyoruz ki doğru karar vermişiz"

Mövenpick Hotel İstanbul Golden Horn, 2. kuruluş yıldönümünde basın mensuplarıyla biraraya geldi

İSTANBUL - Haliç İstanbul'un önemli turizm merkezlerinden biri olma yolunda hızla ilerliyor. Haliç'e önemli bir otel kazandırarak bölgenin ve İstanbul'un hizmetine sokan yatırımcılardan Volkan Öngel, " Bize deli dediler . Buraya otel mi yapılır dediler? Bugün görüyoruz ki buraya otel yapmakla doğru kararı vermişiz" dedi.

Haliç'te Mövenpick Hotel İstanbul Golden Horn'u yapan Akgel Gayrimenkul, otelin 2. kuruluş yıl dönümünde basın mensupları ile bir araya geldi. Toplantı kapsamında bir konuşma yapan otelin yatırımcılarından Volkan Öngel, "Haliç'e yatırım yapacağız diye aldık biz buradaki arsayı. Üzerinde bir fabrika binası vardı. ve bize deli dediler. Bu adamlar buraya otel yapacak. Buraya otel mi yapılır diye biz inanıyorduk. Çünkü ben bölgeyi biliyorum. Mimarım. Benin ailemin burada geçmişi var. vede bölgenin ne kadar kıymetli olduğunu eski değerlerinin unutulduğu ve tekrar gün yüzüne çıkması gerektiğine inancımız sonsuzdu. ve ilk aldığımız günden beri biz araya otel yapmaya kararlıydık. Bugün görüyoruz ki doğru karar vermişiz. Burası tam bir otel destinasyonu değil. Ama bugün buranın bir oteller destinasyonu haline geldiğini de görüyoruz. ve buna öncülük eden kişilerden biri olduğumuz içinde gerçekten çok mutluyum. Sağ olsunlar işletme ekibiyle beraber burada çok güzel bir ruh yakaladık. Çok hoş bir otel oldu. . Buranın doğal güzelliği nefes kesen tarihi buradaki kültürel ve dini geçmiş, anlatmakla bitiremediğimiz hikayeleri başlı başına buranın otel olması için doğru sebepleriydi"

Mövenpick Hotel İstanbul Golden Horn Genel Müdürü Ahmet Arslan ise, yüksek doluluk oranlarıyla kendi alanında bölgenin 1 numaralı oteli konumuna ulaşan otelin gelecekte İstanbul'un 1 numaralı turizm merkezi olacağını söyledi.

Arslan sözlerine şöyle devam etti: "Yani bir çok insanın kafasında soru işareti olan bir bölgeydi. Çünkü her zaman söylediğim bir şey düz bir yolda geçerken sağınızda solunuzda bir otel açıldığında çok rahat bir yorum yapabiliyorsunuz. Ama burası önünden çok sık geçilen bir yer değil. Bilerek gelinmesi gereken bir yer ve bildikten sonrada buradaki mistik ortamı herkes bana söylüyor. Beni en çok heyecanlandıran da yeni bir destinasyon olmasıydı. Topluma bir bölgenin kazandırılması bir binanın kazandırılması, turizmde en kolay yıllarım benim Taksim bölgesinde çalıştığım yıllardı. Belki bizde kendimiz zorlamak istiyoruz."

(MA- EY

Haliç İstanbul\'da Yıldızı Parlıyor
Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Haliç İstanbul'da Yıldızı Parlıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Nazilli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, öğrencilere 'Gıda Okuryazarlığı ve Etiket Okuma' eğitimi verdi
  24 Şub Nazilli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, öğrencilere 'Gıda Okuryazarlığı ve Etiket Okuma' eğitimi verdi

  Nazilli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, ilçede bulunan ortaöğretim kurumlarında düzenlediği etkinlikle öğrencilere sağlıklı beslenme ve gıda güvenliği konularında bilgi verdi. Etkinlikte öğrencilere gıda ambalajları üzerindeki etiketlerin nasıl okunması gerektiği, içerik bilgileri, son kullanma tarihleri ve üretici bilgileri hakkında detaylı bilgiler aktarıldı. Öğrenciler, etkinlik sonrasında daha bilinçli gıda seçimleri yapabileceklerini ifade ederek, Nazilli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne teşekkür etti.

 • İstanbul'daki
  24 Şub İstanbul'daki "sahte reçete" soruşturmasında 18 şüpheli tutuklandı

  İstanbul Beylikdüzü'nde gerçeğe aykırı reçete düzenleyerek SGK'nın yaklaşık 5 milyon lira zarara uğratılmasına ilişkin soruşturma kapsamında 3 doktor ve eczacıların da aralarında olduğu 18 zanlı tutuklandı.

 • TRT'nin yeni dizisi Karaağaç Destanı'nın galası yapıldı
  24 Şub TRT'nin yeni dizisi Karaağaç Destanı'nın galası yapıldı

  TRT'nin yeni dizisi Karaağaç Destanı'nın galası Beşiktaş bir otelde gerçekleştirildi. Dizin başrol oyuncularıyla yapılan basın toplantısında, dizi hakkında bilgiler verildi ve oyuncular karakterlerini anlattı. Dizinin çekimleri Kayseri'de gerçekleştirildi ve hikaye Anadolu mitlerinden ve Mezopotamya'nın destanlarından esinlenerek oluşturuldu. Dizi, 1950'li yıllarda geçen ve ağalık sistemi üzerinden feodalite, güç ve sınıf çatışmalarını konu alan bir memleket hikayesi olarak tanıtıldı.

 • TRT'nin yeni dizisi Karaağaç Destanı'nın galası gerçekleştirildi
  24 Şub TRT'nin yeni dizisi Karaağaç Destanı'nın galası gerçekleştirildi

  TRT'nin yeni dizisi Karaağaç Destanı'nın galası Beşiktaş bir otelde, TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı'nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Dizin başrol oyuncularından Olgun Şimşek, dizinin Anadolu mitlerinden, Mezopotamya'nın destanlarından ve masallarından yola çıkılarak ortaya konulmuş bir memleket hikayesi olduğunu belirtti. Dizinin galasında başrol oyuncuları basın mensuplarıyla bir araya geldi ve dizinin ilk bölümü izleyenlerin beğenisine sunuldu.

 • Aydın'da Aymelek Derneği Gündüz Yaşlı Bakım Merkezi'nin Temeli Atıldı
  24 Şub Aydın'da Aymelek Derneği Gündüz Yaşlı Bakım Merkezi'nin Temeli Atıldı

  Aydın'da ihtiyaç sahibi insanlara yardım götüren Aymelek Derneği, Gündüz Yaşlı Bakım Merkezi'nin temelini attı. Dernek, 15 yıldır insanlara umut olmaya devam ediyor. Aydın Valisi Yakup Canbolat'ın da katılımıyla gerçekleştirilen törende merkezin temeli atıldı.

 • Erzurum'da arazi araçlarının girmediği yerlere ESKİ'nin ekipleri giriyor
  24 Şub Erzurum'da arazi araçlarının girmediği yerlere ESKİ'nin ekipleri giriyor

  Zor coğrafi şartlarda arazi araçlarının dahi girmediği yerlere, ESKİ'nin kar kaplanları girerek altyapı çalışması yürütüyor. Büyükşehir Belediyesine bağlı Erzurum Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, kırsalda adeta komandolar gibi karlı dağları aşarak altyapı çalışması ve arıza giderme hizmeti veriyor. Ekipler, Aşkale İlçesi Sarıbaba, Yeni, Bahçelievler, Çarşı, Dereköy ve Şafak Mahallelerinde içme suyu ve kanalizasyon altyapı arıza giderme çalışmalarını tamamlandı.

 • Bursa'da 3 Organize Suç Örgütü Çökertildi
  24 Şub Bursa'da 3 Organize Suç Örgütü Çökertildi

  Bursa'da yapılan eş zamanlı operasyonlarda, Bülent Çetkin, Osman Deliçay ve Muhammet Tayyar Türkeş'in liderlik ettiği 3 ayrı organize suç örgütü çökertildi. Çete üyelerinin sözde mahkeme kurarak anlaşmazlık yaşayan kişilere karar verdiği ve para talep ettiği belirtildi. Operasyon sonucunda 47 şüpheli yakalandı ve çok sayıda silah ele geçirildi.

 • Cumhurbaşkanına keman çalan kız:
  24 Şub Cumhurbaşkanına keman çalan kız: "Onu canlı görmek ve karşısında çalmak çok farklı bir duygu"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Denizli ziyareti sırasında keman çalan Ecrin Gülçin Polatlı, 'Çalarken heyecanlandım. Cumhurbaşkanının karşısında çalmak çok farklı bir duygu, dizlerim titriyordu' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polatlı'yı otobüsüne davet ederek keman çalan öğrenciye eşlik etti.

 • İçişleri Bakanı: 3 Organize Suç Örgütü Çökertildi, 47 Şüpheli Yakalandı
  24 Şub İçişleri Bakanı: 3 Organize Suç Örgütü Çökertildi, 47 Şüpheli Yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Aydın ve Bursa'da düzenlenen 'Kafes-46' operasyonlarında 3 organize suç örgütünün çökertildiğini ve elebaşlarının da aralarında bulunduğu 47 şüphelinin yakalandığını açıkladı. Operasyonlar, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleştirildi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sosyalist Enternasyonal Başkanı Pedro Sanchez'in konuşmasına katılacak
  24 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sosyalist Enternasyonal Başkanı Pedro Sanchez'in konuşmasına katılacak

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sosyalist Enternasyonal Başkanı Pedro Sanchez'in açılış konuşmasını yapacağı Konsey'in "Herkes için Sürdürülebilir Kalkınmanın Sağlanması için Küresel Yönetişimde Reform Yapılması" başlıklı 1'inci oturumunda bir konuşma yapacak.

 • Operasyonlar hız kesmiyor! 3 organize suç örgütü daha çökertildi
  24 Şub Operasyonlar hız kesmiyor! 3 organize suç örgütü daha çökertildi

  Bursa'da eş zamanlı olarak düzenlenen 'Kafes-46' operasyonlarında; elebaşılığını Bülent Çetkin'in, Osman Deliçay'ın ve yurt dışında firari Muhammet Tayyar Türkeş'in yaptığı 3 ayrı organize suç örgütü çökertildi.

 • Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor
  24 Şub Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor

  Karayollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor. TEM Otoyolu'nun Gümüşova-Kavacık kavşaklarındaki viyadüklerde genleşme derzi onarım çalışmaları nedeniyle şerit daraltması yapılıyor. Seben Ayrımı-Nallıhan-Beypazarı yolunda Çayırhan Tüneli bağlantı yolları yapım çalışmaları sebebiyle ulaşım servis yolundan sağlanıyor. Kayseri-Pınarbaşı yolunda heyelan nedeniyle Pınarbaşı istikameti trafiğe kapandı. Zonguldak-Devrek-Mengen yolunda yol yapım çalışmaları dolayısıyla ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü sürdürülüyor. Osmaniye-Gaziantep yolunda muhtelif kesimlerde yol yapım çalışmaları sebebiyle ulaşım kontrollü gerçekleştiriliyor. Tokat-Sivas yolunda orta refüj ve tretuvar çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sürdürülüyor. Elazığ-Diyarbakır il sınırı-Diyarbakır yolunda köprülü kavşak yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü devam ediyor. Burdur-Isparta yolunda yol yapım çalışmaları dolayısıyla ulaşım iki yönlü sağlanıyor. Çanakkale-Balıkesir yolunda üstyapı ve sanat yapıları çalışmaları nedeniyle ulaşım servis yolundan sürdürülüyor. Refahiye-İliç yolunda yol yapım çalışmaları sebebiyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.


Advertisement