Halil Sezai'nin avukatı basın açıklaması yaptı: Manipülatif bir şekilde görüntüler üzerinde oynandı - Son Dakika

Halil Sezai'nin avukatı basın açıklaması yaptı: Manipülatif bir şekilde görüntüler üzerinde oynandı

Yaşlı adamı feci şekilde dövdüğü görüntülerle gündeme gelen şarkıcı Halil Sezai'nin avukatı Ahmet Gürel basın açıklaması yaptı. Görüntüler üzerinde manipülatif bir şekilde oynandığını belirten Avukat Ahmet Gürel, "Olayla ilgili şahıslar görüntüleri kesip düzenleyerek yaşananları farklı şekilde lanse ettirdi" dedi.

Ünlü şarkıcı Halil Sezai, 67 yaşındaki komşusu Hüseyin Meriç'i acımasızca dövdüğü görüntülerle gündeme geldi. Görüntüler sosyal medyada ve sanat camiasında büyük tepki çekerken, ünlü şarkıcının avukatı Ahmet Gürel, söz konusu olayla ilgili bir basın açıklaması yaptı. Olayların medyaya yansıdığı gibi gerçekleşmediğini ve görüntüler üzerinde manipülatif bir şekilde oynandığına dikkat çeken Gürel, "Olayla ilgili şahıslar, görüntüler üzerinde oynayarak (kesip-düzenleyerek) yaşananları farklı şekilde lanse etmeye çalıştığının, bu amaçla görüntülerin medyaya bu şekilde servis edildiğinin bilinmesini isteriz" ifadelerini kullandı.

"OLAY MEDYAYA SERVİS EDİLDİĞİ GİBİ GERÇEKLEŞMEDİ"

Halil Sezai'nin avukatı Ahmet Gürel tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Öncelikle müvekkilimizin, dün sabah saatlerinde yaşanan talihsiz olayın merkezinde yer aldığı için son derece üzgün ve pişman olduğunun bilinmesini isteriz. Şiddetin ne fiziksel ne de psikolojik hiçbir türü kabul edilemeyeceği gibi, hiçbir makul gerekçesi de olamaz. Müvekkilimiz, kamuoyuna karşı olan mahcubiyeti ve şiddetin hiçbir makul açıklaması ve gerekçesi olamayacağına dair inancı sebebi ile konuşmama kararı almıştır. Müvekkilimiz kararına sadık kalacağını beyanla; yalnızca, üzüntü ve pişmanlığını dile getirmek, kamuoyundan özür dilemek ve yaşanan talihsiz olayın esasında medyaya servis edildiği gibi gerçekleşmediğini beyan etmek istemiştir.

"MANİPÜLATİF BİR ŞEKİLDE GÖRÜNTÜLER ÜZERİNDE OYNANDI"

Olayla ilgili şahısların, olaya ilişkin görüntüleri ellerinde bulundurmalarının avantajı ile bilinçli ve manipülatif bir şekilde görüntüler üzerinde oynayarak (kesip-düzenleyerek) yaşananları farklı şekilde lanse etmeye çalıştığının, bu amaçla görüntülerin medyaya bu şekilde servis edildiğinin bilinmesini isteriz. Bu şekilde medyaya servis edilen görüntülerde ilgili şahsın küfürleri, tehditleri ve müvekkile uyguladığı şiddete ilişkin kısımların kesildiğine dikkat çekmek isteriz. İlgili şahıs daha önce de sarhoş bir şekilde müvekkilin yaşlı annesine ağza alınmayacak küfürler ve tehditler savurmuştur.

"HAKARET VE TEHDİTLERE MARUZ KALDI"

Olayın esasen nasıl geliştiği yargılama sürecinde ortaya çıkacaktır ancak kısaca kamuoyunu bilgilendirmek gerekir ise; talihsiz olay müvekkilimizin yönetmeni Murat Aytaç Ağırlar'ın bahçesinde gerçekleşmiştir, ilgili şahıslar da Murat Aytaç Ağırlar'ın komşusudur. İlgili şahıslar, Murat Aytaç Ağırlar ile süregelen şahsi problemleri sebebi ile uzun süredir Murat Aytaç Ağırlar ile yapmaya çalıştıkları projenin çekimleri sırasında her seferinde yüksek ses ile kayıt/müzik açarak elinde içki şişeleriyle yönetmene ve müvekkilin annesine küfürler savurmak suretiyle defalarca rahatsız etmiş; projenin çekimine ve işlerini yapmalarına engel olmuşlardır. Müvekkilimiz ve yönetmeni ilgili şahısları bu hususta defaatle uyarmasına rağmen ilgili şahısların tutumunda herhangi bir değişiklik olmadığı gibi aksine tacizleri artarak devam etmiştir. Müvekkil ve Murat Aytaç Ağırlar işlerinin daha fazla sekteye uğramaması adına yeni bir adres arayışı içine girmiştir. Arkadaşları tarafından önerilen başka bir kiralık yeri görmeden önce; ilgili şahıslar ile eskiden kaynaklanan samimiyetine güvenerek orta bir yol bulunabilir ise yeni bir yer kiralamalarına gerek kalmayacağı düşüncesi ile son kez ilgili şahıslarla konuşmak istemiştir. Bu amaçla ilgili şahıslarla görüşmeye giden müvekkilimiz, ilgili şahısların sinkaflı hakaret ve tehditleri ile karşılaşmıştır. Bunun üzerine taraflar arasında arbede yaşanmıştır. Arbedenin akabinde müvekkilimiz ve arkadaşları araçlarına binerek olay yerinden uzaklaşmaya çalışmış ancak birkaç sokak ötede ilgili şahıslar, deyim yerinde ise eşkıya gibi arabanın önünü keserek sinkaflı hakaret ve silahla tehditlerde bulunmuşlardır.

"EZAN KARŞITI SÖYLEMİ OLMADI"

Tüm bu olaylar bir yana, müvekkil açısından açıklığa kavuşturulması gereken ve müvekkilimizi derinden yaralayan asıl husus ise; müvekkilin kamuoyu nezdinde ezan karşıtı söylemlerde bulunmuş gibi gösterilmeye çalışılmasıdır. Bilinmesini isteriz ki; müvekkilimizin yaşanan olay esnasında Ezan karşıtı hiçbir olumsuz söylemi olmamıştır. Müvekkilimiz, ilgili şahsın aşırı alkollü olarak annesine ettiği sinkaflı küfürler ile karşılaştıktan sonra "Ezan okumak senin gibi sarhoş olup anneme küfreden adama mı kaldı?" diyerek tepki göstermiştir. Müvekkilimize karşı başlatılan karalama kampanyasının aksine müvekkilimiz, tüm hayatı boyunca ezana karşı son derece hassas ve saygılı davranmıştır. Müvekkilimizin Ezan karşıtı olarak kamuoyuna lanse edilmesi müvekkilimizi derinden yaralamıştır."

NE OLMUŞTU?

Tuzla'da 4 villalık bir sitede 2 villayı film çekimi için kiralayan Paracıkoğlu ile yan villada yaşayan Hüseyin Meriç (66) arasında tartışma çıkmıştı.

Yaşanan tartışma sırasında darbedildiğini belirten Meriç, Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğine giderek şikayette bulunmuştu. Bunun üzerine kamera kayıtlarını inceleyen polis ekipleri, Halil Sezai Paracıkoğlu'nu Kadıköy'deki evinde gözaltına almıştı.

Emniyetteki ifade işlemleri tamamlanan Paracıkoğlu, savcılık talimatıyla serbest bırakılmıştı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Halil Sezai Paracıkoğlu'nun mevcutlu şekilde adliyeye getirilerek ifadesinin alınması talimatı verdi. Halil Sezai'nin gün içinde adliyeye götürülmesi bekleniyor.

Halil Sezai'nin avukatı basın açıklaması yaptı: Manipülatif bir şekilde görüntüler üzerinde oynandı
Sinan Akçıl, yaşlı adamı döven Halil Sezai'ye meydan okudu: Gücün bana da yeter mi? Sinan Akçıl, yaşlı adamı döven Halil Sezai'ye meydan okudu: Gücün bana da yeter mi? Halil Sezai'nin tekme tokat dövdüğü yaşlı adam konuştu: Otururken bile vuruyordu Son Dakika: 67 yaşındaki komşusunu döven Halil Sezai ifadeye çağrıldı Yaşlı komşusunu döven Halil Sezai kendini savundu: Aylardır küfür ve tacize maruz kaldım Halil Sezai'nin yaşlı adamı öldüresiye dövdüğü görüntüler ortaya çıktı

Haber Yayın Tarihi: 17.09.2020 00:48

Son Dakika Magazin Halil Sezai'nin avukatı basın açıklaması yaptı: Manipülatif bir şekilde görüntüler üzerinde oynandı - Son Dakika Magazin

YORUMLAR (43)
  • yyy: Ben Halil Sezaiyi pek beğenmiyorum, ancak Halil Sezai'yi linç eden ünlüler, biri sizin çekimlerinize engel olsa size ağıza alınmayacak küfürler etse,sizlere illalah dedirtse, sizler ne yapardınız? Gerçekten merak ediyorum. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

HSBC bankası, dolandırıcıların milyonlarca dolarını dünyanın çeşitli bölgelerine transfer etti İstanbul'da Halk Ekmek'e yüzde 33 zam geldi Üzerine kızgın yağ döken sevgilisine 14 yıl ceza verilince mahkeme salonunda yalvardı: Bırakın onu Canlı yayında kızının ölüm haberini alan acılı annenin ağıtları yürek yaktı Taksim'de genç kadını taciz eden kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı Kadın sürücü, aracın camını tekmeleyen saldırganı kaputun üzerinde polis merkezine götürdü Cani baba, doğacak bebeğinin cinsiyetini öğrenmek için eşinin karnını yardı Oğlunu boğarak öldürdüğü kesinleşen eski futbolcu Cevher Toktaş için ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi