Halk Pazarında 4+4+4 Eylemi - Son Dakika

Halk Pazarında 4+4+4 Eylemi

07.09.2012 17:03
Halk Pazarında 4+4+4 Eylemi, System.String[]

Çanakkale'de, cuma günleri kurulan halk pazarı bu kez bir eyleme sahne oldu.

Çanakkale'de, cuma günleri kurulan halk pazarı bu kez bir eyleme sahne oldu. Eğitim İş Sendikası ve Halk Evleri, 4+4+4 eğitim sistemine karşı pazarda basın açıklaması yapın imza kampanyası düzenledi.

Eğitim İş Sendikası ile Halk Evleri, cuma pazarında "Geleceğimizi karartan 4+4+4'ü durdurun" adlı bir imza kampanyası düzenledi. CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın da destek verdiği kampanyada, 66 aylık çocukların okula alınacak olması bebek arabalarıyla protesto edildi. Üzerlerinde 'Okul Taşıtı', ve 'Öğrenci Servisi' yazan çocuk arabaları dikkat çekti.

Kampanyaya, imza atarak destek veren Milletvekili Serdar Soydan, "4+4+4, oldu bize dert+dert+dert. Gitsinler doktorlara sorsunlar, 5 yaşındaki bir çocuğun elleri henüz kalem tutabiliyor mu? Henüz kendisi tuvaletini yapabiliyor mu? Buna bakmak lazım" dedi.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise, "Umarım çocuklar bu durumdan zedelenmeden konu çözüme kavuşturulur. Ama Çanakkale'de okulların fiziki durumlarının oluşmamış olması yüzünden ciddi sıkıntılar yaşanacak" diye konuştu.

Eğitim İş Sendikası Çanakkale Şube Sekreteri Cengiz Ay, "4+4+4 eğitim sistemi getirilirken meslek okullarının mağduriyeti ön plana çıkarılmıştı. Ama görüyoruz ki mesleki eğitimden anladıkları imam hatiplermiş. Biz hala umutluyuz ve halkımızın desteğini bekliyoruz" diye konuştu.

Toplanacak olan imzalar, TBMM Başkanlığı'na gönderilecek. - ÇANAKKALE

Halk Pazarında 4+4+4 Eylemi
Halk Pazarında 4+4+4 Eylemi
Halk Pazarında 4+4+4 Eylemi
Halk Pazarında 4+4+4 Eylemi
Halk Pazarında 4+4+4 Eylemi
Halk Pazarında 4+4+4 Eylemi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Halk Pazarında 4+4+4 Eylemi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ermenistan'dan bir PKK taktiği daha! Sınır bölgesine Rus bayrakları diktiler Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı: Vaka sayılarında ve hastane başvurularında 2 kat artış var Yunanistan'dan 3 Avrupa ülkesine "Türkiye'ye silah satmayın" çağrısı Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı