Halk, Uludere Kaymakamı'nı Bağrına Bastı - Son Dakika

Halk, Uludere Kaymakamı'nı Bağrına Bastı

03.01.2012 15:05
Halk, Uludere Kaymakamı'nı Bağrına Bastı, System.String[]

'Terörist' sanılarak bombalanan 35 kişinin yakınlarına taziye ziyaretinde bulunurken saldırıya uğrayan Şırnak'ın Uludere ilçesi Kaymakamı Naif Yavuz'a ilçe halkı büyük sevgi gösterisinde bulundu.

'Terörist' sanılarak bombalanan 35 kişinin yakınlarına taziye ziyaretinde bulunurken saldırıya uğrayan Şırnak'ın Uludere ilçesi Kaymakamı Naif Yavuz'a ilçe halkı büyük sevgi gösterisinde bulundu. Yaklaşık 300 araçlık bir konvoy oluşturan vatandaşlar, Kaymakam'ı tedavi gördüğü Şırnak'tan alarak ilçeye getirdi. Yüzlerce kişinin alkışları arasında makamına geçen Kaymakamı Naif Yavuz, kimseye kırgın olmadığını söyledi. Yavuz, "Bir avuç insan asla ve asla bizi bölemeyecek. Cenaze sahipleri beni arayıp, kaybettikleri evlatları kadar bana yapılan saldırıya üzüldüklerini söyledi. Kafamın kırılması, 35 can kaybının yüreğimdeki acısı kadar beni üzmüyor." dedi.

Uludere Kaymakamı Naif Yavuz, kaçakçılık amacıyla gittikleri Kuzey Irak'tan Türkiye'ye dönerken 'terörist' zannedilerek öldürülen 35 kişinin yakınlarına taziye ziyaretinde bulunmak amacıyla önceki gün Gülyazı köyüne gitti. Taziye çadırında başsağlığı diledikten sonra bazı kişilerin saldırısına uğrayan Naif Yavuz, Şırnak Asker Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Kaymakam'a en büyük destek Şırnaklılardan geldi. Yavuz'u yalnız bırakmayan yüzlerce Uludereli, dün araçlarıyla Şırnak'a gelerek Uludere'ye kadar Yavuz'un aracına konvoy halinde eşlik etti. Yavuz, kaymakamlık binası önünde yoğun sevgi gösterisi ile karşılandı.

Kendisini karşılamaya gelenlere megafonla hitap eden Kaymakam Yavuz'un konuşması sık sık alkışlarla kesildi. Kendisine yapılan saldırı için değil, hayatını kaybeden 35 kişi için üzüntü duyduğunu belirten Yavuz, "Şunu bilmenizi isterim ki, Uludere denilince, aklıma bana taş atanlar gelmeyecek. Benim için canını feda eden, taş yiyen, parmakları kırılan, kafası kırılan insanlar, mert oğlu mert Uludereliler benim aklıma gelecek. Uludere denilince benim aklıma provokatörler gelmeyecek. Ben ve devletim, Uluderelileri çok seviyoruz. Sizlerin de bizi sevdiğinizi biliyorum. " şeklinde konuştu.

Bu sözlerinin ardından grubun kendisini alkışlaması üzerine Yavuz, "Lütfen kaybettiğimiz 35 can hatırına beni alkışlamayın. 35 can benim yüreğimi parçaladı. Kafamın kırılması yüreğimin acısı kadar beni üzmüyor." dedi.

Daha sonra makamına geçen Kaymakamı Naif Yavuz, saldırıya uğramasının ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Tayyip Erdoğan ve Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in kendisini arayarak 'geçmiş olsun' dileğinde bulunduğunu söyledi. Yaklaşık 10 gün önce 'Yılın idarecisi' seçildiğini anlatan Yavuz, önümüzdeki hafta Ankara'ya gidip bu programa katılacağını belirtti.

Halk, Uludere Kaymakamı'nı Bağrına Bastı
Halk, Uludere Kaymakamı'nı Bağrına Bastı
Halk, Uludere Kaymakamı'nı Bağrına Bastı

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Halk, Uludere Kaymakamı'nı Bağrına Bastı - Son Dakika


Son Dakika

Konya'daki katliama tepkiler çığ gibi büyüyor! Siyasilerden peş peşe açıklamalar 00:43 Konya'daki katliama tepkiler çığ gibi büyüyor! Siyasilerden peş peşe açıklamalar Son Dakika: İçişleri Bakanı Soylu'dan Konya'da 7 kişinin öldürülmesiyle ilgili ilk açıklama: Kürt-Türk meselesiyle alakası yok 23:17 Son Dakika: İçişleri Bakanı Soylu'dan Konya'da 7 kişinin öldürülmesiyle ilgili ilk açıklama: Kürt-Türk meselesiyle alakası yok David Alaba'nın sözleşmesi sızdı! Real Madrid'e maliyeti 145 milyon euroyu buluyor 23:09 David Alaba'nın sözleşmesi sızdı! Real Madrid'e maliyeti 145 milyon euroyu buluyor
Konya'daki aile katliamının nedeninin 10 yıllık husumet olduğu ortaya çıktı 20:54 Konya'daki aile katliamının nedeninin 10 yıllık husumet olduğu ortaya çıktı Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü katliam evinden ilk görüntü! Cansız bedenler avluya dizilmiş 20:07 Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü katliam evinden ilk görüntü! Cansız bedenler avluya dizilmiş Sabancıların torunu Kerem Kamışlı'yı denize atan Yiğit Marcus Aral için öldürmeye teşebbüsten 34 yıl hapsi istendi 18:40 Sabancıların torunu Kerem Kamışlı'yı denize atan Yiğit Marcus Aral için öldürmeye teşebbüsten 34 yıl hapsi istendi
Manavgat'ta çiftliği yandığı için felç geçirdiğini söyleyen Tuğba Özay'dan haber var 18:02 Manavgat'ta çiftliği yandığı için felç geçirdiğini söyleyen Tuğba Özay'dan haber var Son Dakika: Topçu ve Füze Okulu'nu yakmaya çalışan zanlı, tutuklandı 17:14 Son Dakika: Topçu ve Füze Okulu'nu yakmaya çalışan zanlı, tutuklandı
Advertisement