Halkı sokağa çağıran Paşinyan'a soğuk duş! Videosunun altına yapılan yorumlarda eleştiri bombardımanına tutuldu - Son Dakika

Halkı sokağa çağıran Paşinyan'a soğuk duş! Videosunun altına yapılan yorumlarda eleştiri bombardımanına tutuldu

25.02.2021 12:23

Karabağ'da Azerbaycan'a karşı büyük bir hezimet yaşayan Ermenistan'da ordu, Başbakan Paşinyan'ı istifaya çağırdı. Bu gelişme sonrası sosyal medya hesabından bir video yayınlayan ve halkı sokağa çağıran Paşinyan, beklediği karşılığı bulamadı.

Ermenistan ordusu, Karabağ savaşının sorumlusu olarak gördüğü Başbakan Paşinyan ve hükümetine istifa etme çağrısı yaptı. Paşinyan ise yaptığı açıklamada, ülkede bir darbe girişimi yaşandığını söyleyip Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan'ı görevden aldığını duyurdu.

Sosyal medya hesabından yayınladığı bir videoda halkı sokağa çağırarak "Cumhuriyet meydanında toplanıyoruz" diyen Paşinyan, Ermeni vatandaşlarından beklediği karşılığı göremedi. Paşinyan'ın gönderisinin altına yorum yapan birçok Ermeni vatandaşı, 31 Mart 2018 tarihinde başlayan hükümet karşıtı protesto gösterileri hatırlattı.

İşte yapılan yorumlardan bazıları:

  • Ermenilere karşı havalanmayın. Bu insanları rahat bırakın artık. Ne kadar kaybımız oldu bu süreçte? Koskoca şehirde itaatsizlik var. Hangi barış toplantısından bahsediyorsun Paşinyan, bu ülkenin farkında mısın?
  • 2018'de topladığınız 5.000 çocuğun başını yediniz, insanları evsiz bıraktınız. Milletin gözünün içine bakabiliyor musunuz? Şimdi bunların devamı için mi dışarı çıkın diyorsun?
  • Vicdanınız yok mu? Hiç utanmıyor musunuz? Neden insanları çağırıyorsun? Kalbiniz yine Ermeni kanı mı istiyor? Sonunda kaçacaksınız ne yapıyorsanız, bırakın gitsin.
  • Paşinyan, herkes istifanı istiyorsa belki de artık gitmelisin...
  • Bu adamın çok ciddi bir şekilde tedaviye ihtiyacı var.

PROTESTOLAR DİNMEK BİLMİYOR

Ermenistan ordusunun çağrısıyla yeniden gündeme gelen istifa talebi, aslında aylardır ülkede konuşulan en önemli meselelerden biri. Özellikle Erivan merkezli yapılan ve Azerbaycan karşısında Karabağ'da alınan tarihi hezimet sonrası artış gösteren istifa çağrıları zaman zaman büyük olaylara dönüşmüştü. Protestocuların bir kısmı Meclis binasını basarak Paşinyan'a zor günler yaşatmıştı.

Halkı sokağa çağıran Paşinyan'a soğuk duş! Videosunun altına yapılan yorumlarda eleştiri bombardımanına tutuldu
Son Dakika: Ermenistan ordusu, Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını talep etti Son Dakika! "Ülkede darbe girişimi var, sokağa çıkın" diyen Paşinyan, istifasını isteyen Genelkurmay Başkanı'nı görevden aldı

Son Dakika Dünya Halkı sokağa çağıran Paşinyan'a soğuk duş! Videosunun altına yapılan yorumlarda eleştiri bombardımanına tutuldu - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (1)

Son Dakika

Bileğinde kırık tespit edilen Altay Bayındır ameliyat masasına yatıyor, en az üç ay oynayamayacak Bileğinde kırık tespit edilen Altay Bayındır ameliyat masasına yatıyor, en az üç ay oynayamayacak Serenay Sarıkaya, Haldun Demirhisar ile aşk söylentilerine son noktayı koydu Serenay Sarıkaya, Haldun Demirhisar ile aşk söylentilerine son noktayı koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hasankeyf-2 köprüsünün açılışında yine çevre düzenlemesi uyarısı yaptı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hasankeyf-2 köprüsünün açılışında yine çevre düzenlemesi uyarısı yaptı İBB'nin Adalar'dan toplatıp sahiplendirdiği atlar tartışma konusu oldu! Hatay'a gönderilen 50 at kayıp İBB'nin Adalar'dan toplatıp sahiplendirdiği atlar tartışma konusu oldu! Hatay'a gönderilen 50 at kayıp Koronavirüse yakalandığını duyurduktan 10 saat sonra hayatını kaybetti Koronavirüse yakalandığını duyurduktan 10 saat sonra hayatını kaybetti Antalya'da endişelendiren görüntüler! Sürü halinde geldiler, vatandaşlar deniz sezonu için kaygılı Antalya'da endişelendiren görüntüler! Sürü halinde geldiler, vatandaşlar deniz sezonu için kaygılı Nihat Hatipoğlu'nu şaşırtan soru: Astral seyahat ile Kabe'ye gitsek haccımız kabul olur mu? Nihat Hatipoğlu'nu şaşırtan soru: Astral seyahat ile Kabe'ye gitsek haccımız kabul olur mu? Genç oyuncu Aygün Aydın, Hakan Sabancı ile olan yazışmalarını ifşa etti Genç oyuncu Aygün Aydın, Hakan Sabancı ile olan yazışmalarını ifşa etti
14:18