Hamas lideri Heniyye'den Beyta'da Filistinlilerin direnişine destek Açıklaması - Son Dakika

Hamas lideri Heniyye'den Beyta'da Filistinlilerin direnişine destek Açıklaması

26.09.2021 00:38
Hamas lideri Heniyye'den Beyta'da Filistinlilerin direnişine destek Açıklaması

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Filistinlilerin işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyindeki Beyta beldesinde düzenlediği gösterilere ilişkin, "Kudüs ve Gazze gibi Beyta'nın gösterdiği direniş, işgalcinin Filistin topraklarında geleceği olmadığını kanıtlıyor" ifadesini kullandı.

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Filistinlilerin işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyindeki Beyta beldesinde düzenlediği gösterilere ilişkin, "Kudüs ve Gazze gibi Beyta'nın gösterdiği direniş, işgalcinin Filistin topraklarında geleceği olmadığını kanıtlıyor" ifadesini kullandı.

Heniyye, Beyta beldesinde 24 Eylül'de İsrail güçlerinin açtığı ateş sonucu hayatını kaybeden Muhammed Ali Habisa'nın ailesini arayarak taziyede bulundu.

Hamas'tan yapılan açıklamaya göre, Heniyye, İsrail güçlerinin söz konusu gösterilere müdahalesi ve Habisa'nın bu olaylarda hayatını kaybetmesinin, 3 gerçeği pekiştirdiğini ifade etti. Heniyye, şunları kaydetti:

"Bunlardan ilki, Filistin halkının, ödediği bedel ne kadar büyük olursa olsun bu topraklarda işgalcinin ve yerleşim birimlerinin meşruiyetini kabul etmemesi, ikincisi, Filistin halkının, direniş ve mücadelede birlik içinde olması, üçüncüsü ise direnişin kurtuluş için stratejik seçenek ve işgalcinin topraklardan çıkarılmasının en kısa yolu olmasıdır."

Hamas'ın, bu birliği korumak ve diğer Filistinli gruplarla birlikte İsrail'e karşı mücadele etmek için çalıştığına işaret eden Heniyye, "Altın üçgeni oluşturan köşeler; direniş, birlik ve bu toprakların kimliğidir. Kudüs ve Gazze gibi Beyta'nın gösterdiği direniş, işgalcinin Filistin topraklarında geleceği olmadığını kanıtlıyor." ifadesini kullandı.

Filistinliler, Nablus'a bağlı Beyta beldesi başta olmak üzere Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde uzun süredir yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri karşıtı gösteriler düzenliyor.

Muhammed Ali Habisa, Nablus'a bağlı Beyta beldesinde 24 Eylül'de düzenlenen yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri karşıtı gösteride yaralanmış ve Nablus'taki hastaneye kaldırılmasının ardından tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti.

Habisa'nın hayatını kaybetmesiyle son 2 ayda Beyta beldesinde İsrail güçlerince katledilen Filistinlilerin sayısı 7'ye yükselmişti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Hamas lideri Heniyye'den Beyta'da Filistinlilerin direnişine destek Açıklaması - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Bildiride imzası olan 4 ülkeden, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 23:08 Bildiride imzası olan 4 ülkeden, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "istenmeyen kişi" talimatına ilk yorum Kontrolden çıkan kamyon önce traktöre sonra da karşıdan gelen otomobile çarptı: 5 ölü, 1 yaralı 22:50 Kontrolden çıkan kamyon önce traktöre sonra da karşıdan gelen otomobile çarptı: 5 ölü, 1 yaralı Erdoğan'ın 10 büyükelçi talimatına en sert tepki Davutoğlu'ndan geldi: Tarihimizin en büyük diplomasi krizi 21:03 Erdoğan'ın 10 büyükelçi talimatına en sert tepki Davutoğlu'ndan geldi: Tarihimizin en büyük diplomasi krizi
Yemek yemediği için babasının döverek öldürdüğü Elif'le ilgili korkunç detay! Ölmesini beklemiş 19:37 Yemek yemediği için babasının döverek öldürdüğü Elif'le ilgili korkunç detay! Ölmesini beklemiş İki doz Sinovac aşısı olanlar için 3. dozu bekleme süresi yeniden düşürüldü 19:19 İki doz Sinovac aşısı olanlar için 3. dozu bekleme süresi yeniden düşürüldü Arka Sokaklar dizisinde maaş alamayan oyuncular sete çıkmama kararı aldı 17:42 Arka Sokaklar dizisinde maaş alamayan oyuncular sete çıkmama kararı aldı
Cenaze töreninde ortaya çıktı! Ünlü oyuncu Kemal Kuruçay sağlığını ihmal etmiş 17:22 Cenaze töreninde ortaya çıktı! Ünlü oyuncu Kemal Kuruçay sağlığını ihmal etmiş 2027 yılından geldiğini ve insanlığın yok olduğunu söyledi 17:12 2027 yılından geldiğini ve insanlığın yok olduğunu söyledi
Advertisement