???hamilelikte Cinsel İlişkinin 6 İnanılmaz Faydası - Son Dakika

???hamilelikte Cinsel İlişkinin 6 İnanılmaz Faydası

14.10.2018 11:40

????Doktorunuzdan onay aldığınız sürece, hamilelikte eşinizle olan cinsel birlikteliğinize cinsel ilişkiye ara vermeyin.

????Doktorunuzdan onay aldığınız sürece, hamilelikte eşinizle olan cinsel birlikteliğinize cinsel ilişkiye ara vermeyin. Birçok erkek yanlış bir inanış nedeniyle bebeğe ve anneye zarar veririm düşüncesiyle hamilelik döneminde eşiyle cinsel ilişkiye girmiyor. Aslında doktorunuz aksi yönde bir tavsiyede bulunmadığı sürece, gebelikte cinsel ilişkiye girmek tamamen güvenli. bu dönemde doktor bilgisi dahilinde yaşanan aktif cinsel yaşam, anneye, baba ya ve bebeğe oldukça faydalı. "Önemli olan ilişki de yavaşça hareket etmek"

İşte dokuz aylık gebelik boyunca cinselliğe zaman ayırmanızı gerektirecek 6 sebep ve gebelikte cinsel ilişkinin 6 faydası

1-DAHA İYİ BİR UYKU İÇİN…

orgazmın hemen arkasından prolaktin hormonu salgılanır, bu da kişinin rahatlamış ve uykulu bir hale girmesine yardımcı olur. Gece uykusunu güzel almış bir anne sabah daha enerjik bir anne demektir. bütün bu uyku sorunlarını ortadan kaldıran bir durum oluşur.

2-DOĞAL AĞRI KESİCİ

Birçok gebe bütün gün boyunca gece kendilerini yatağa atmanın hayalini kurar ama günün sonunda yataklarına kavuştuklarında, orada da rahat edemediklerini fark ederler. Çabuk büyüyen rahim genel olarak vücuda büyük yük yükler, bu da bazen ağrılara sebep olur. Ama seks bu ağrıları engelleyebilir. Orgazm sırasında "sevgi hormonu" olarak da bilinen oksitosin hormonu salgılanır ve bu hormonun ağrıyı engelleme ve ağrı toleransını arttırma gibi özellikleri vardır.

3-DAHA AZ HASTALIK İÇİN…

Herkes bağışıklık sisteminizi nasıl güçlendirebileceğiniz konusunda bir şeyler söyler. Bilimsel araştırmalara göre sık sık seks yapan insanlar daha az hasta oluyor. Gebe kadınlarda normale göre zaten baskılanmış bir bağışıklık sistemi vardır. Seks, vücutta hastalıklara karşı savaşan antikorların sayısını arttırır ve bu sayede minik bebeğinizi beklerken en son başınıza gelmesini isteyeceğiniz hastalıklardan korunmuş olursunuz.

4-CİNSEL İLİŞKİ KAN BASINCINI DÜŞÜRÜR

Tansiyonunuzun istenen düzeyde olması bebeğinizin ve sizin sağlığınız ve gebeliğinizdeki riskleri azalttığı için önemlidir. Sağlıklı kan basıncı sizi doğum için suni sancı almaktan ve hatta sezaryen ameliyatı olmaktan koruyabilir.

5-İYİ BİR RUH HALİ…

Cinsel ilişki sırasında orgazmla hem anne hem bebek için faydalı olan endorfin hormonu salgılanır, bu da ruh halinizin iyileşmesine yardımcı olur. Ayrıca oksitosin hormonu da anne ve baba arasında sevgi ve yakınlığı arttırarak daha mutlu bir ilişkiye kapı aralar. Orgazmın bu kadar faydası olduğunu muhtemelen bilmiyordunuz.

???hamilelikte Cinsel İlişkinin 6 İnanılmaz Faydası

- Kaynak: Youtube

Son Dakika Genel ???hamilelikte Cinsel İlişkinin 6 İnanılmaz Faydası - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sisal Şans, 'Numaralar fısıldandı' iddiasını rapor ile yalanladı Bursa'da Gelecek Partisi'nden erken kopuş! İlçe Başkanı dahil 30 kişi istifasını verdi Oxford'un koronavirüse karşı geliştirdiği aşıyı gönüllü olarak deneyen hasta hayatını kaybetti Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Son Dakika: Türkiye'de 21 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 68 can kaybı, 2013 yeni hasta tespit edildi Son Dakika: İçişleri Bakanlığı, Reuters'ın "Türkiye'de sokağa çıkma yasağı gelebilir" haberini yalanladı ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı