Hamilton'un ağır eleştirdiği İstanbul yarışına F1'in yetkili isminde övgü dolu sözler - Son Dakika

Hamilton'un ağır eleştirdiği İstanbul yarışına F1'in yetkili isminde övgü dolu sözler

16.11.2020 17:09

Lewis Hamilton'un şampiyon olarak tamamladığı İstanbul Grand Prix'si sonrası Formula 1 Yarış Direktörü Michael Masi, Türkiye'ye "Türk hükümeti ve pistin sahipleri büyük emek verdi. Yoksa, bu yarış bu kadar kısa sürede hazır olamazdı" diyerek övgüler yağdırdı. Hamilton ise antrenman turlarında İstanbul pisti hakkında ağır eleştirilerde bulunmuştu.

Hafta sonu Türkiye'de Formula 1 heyecanı yaşandı. İstanbul Park'ta gerçekleştiren büyük yarışı kazanan Mercedes pilotu Lewis Hamilton, sezonu da şampiyon tamamladı.

Yaklaşık 2 milyar kişinin takip ettiği yarışta Türkiye, gerçekleştirdiği organizasyonla büyük beğeni topladı.

"DEVASA BİR ÇALIŞMA YAPILDI, TEBRİK ETMEK GEREKİYOR"

Organizasyonla ilgili açıklamalarda bulunan Formula 1 Yarış Direktörü Michael Masi, Türkiye'ye övgüler yağdırdı. Masi, "Bu yarışın olabilmesi için devasa bir çalışma yapılması gerekiyordu. Türk hükümeti ve pistin sahipleri büyük emek verdi. Yoksa, bu yarış bu kadar kısa süre içerisinde hazır olamazdı. Türkleri tebrik etmek gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Hamilton'un ağır eleştirdiği İstanbul yarışına F1'in yetkili isminde övgü dolu sözler
Michael Masi

ŞAMPİYON PİLOT, PİSTE AĞIR ELEŞTİRİLERDE BULUNMUŞTU

İstanbul pistinde yapılan yarışı ilk sırada tamamlayan Mercedes pilotu Lewis Hamilton, cuma gerçekleştirilen antrenman turlarında pisti, buz pistine benzeterek ağır eleştirilerde bulunmuştu.

Hamilton'un ağır eleştirdiği İstanbul yarışına F1'in yetkili isminde övgü dolu sözler

Son Dakika Spor Hamilton'un ağır eleştirdiği İstanbul yarışına F1'in yetkili isminde övgü dolu sözler - Son Dakika Spor


YORUMLAR (2)
  • PALA: HAMİLTON KENDİNE GÖRE HAKLI AMA PİST SAHİPLERİ KATI OLMAMALIYDI ŞU KONUDA EN AZINDAN F1 ARAÇLARI GELENE KADAR HER ZAMANKİ GİBİ PİSTTE NORMAL 100 150 ARAÇ 4 5 TUR ATSAYDI ASFALT TAM ANLAMIYLA KENDİNE GELİRDİ SADECE ÖZEL İZİNLE ELEKTRİKLİ SCOOTERLERİ SOKTULAR PİSTE YENİ ATILAN ASFALTTA HER ZAMAN OLUR BU OLAY F1 ARAÇLARININ LASTİKLERİ BİZİM ARAÇLAR GİBİ DEĞİL. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

Mesut Özil imza töreninde duyurdu: Fenerbahçe'de en çok Pelkas'ı beğeniyorum Midilli'de 20 milyon yıllık taşlaşmış ağaç fosili bulundu Polis - öğretmen çiftten haber alamayan arkadaşları eve girince acı manzarayla karşılaştı İş adamına şirketinin önünde kanlı pusu! Kurşun yağmuruna tuttular Sokağa çıkma yasağında şehir merkezinde çıplak bir şekilde yürüyen adam, görenleri dumura uğrattı Koronavirüsü atlattı, Guillain Barre Sendromu'na yakalandı! Doktoru konuştu: Nadir görülen bir durum Ebru Gündeş hakkında kritik karar! Yalı davasından tamamen aklandı İşsizlikten isyan eden ünlü model "Aklımı kaybediyorum" diyerek pencere önünde üstsüz poz verdi