Son Dakika Haberleri: Hamsi bol olunca fiyatı düştü, vatandaşın yüzü güldü

Hamsi bol olunca fiyatı düştü, vatandaşın yüzü güldü

4 gün önce

Hamsi bol olunca fiyatı düştü, vatandaşın yüzü güldü Hamsi fiyatı Karadeniz'de 7 TL'ye düştü Fiyatlar düşünce vatandaş ilgi göstermeye başladıDÜZCE - Sezon başında tezgahlarda kilogramı 20 liradan satılan hamsinin fiyatı, yaşanan bolluk nedeniyle Akçakoca'da 7 liraya kadar düştü.

Hamsi bol olunca fiyatı düştü, vatandaşın yüzü güldü

Hamsi fiyatı Karadeniz'de 7 TL'ye düştü

Fiyatlar düşünce vatandaş ilgi göstermeye başladı

DÜZCE - Sezon başında tezgahlarda kilogramı 20 liradan satılan hamsinin fiyatı, yaşanan bolluk nedeniyle Akçakoca'da 7 liraya kadar düştü. Hamsinin fiyatı vatandaşları da memnun etti, poşetlerini hamsi ile doldurdular.

Hamsinin Karadeniz'de bollaşmasıyla fiyatı düştü. Sezon başında kilogramı 20 liradan tezgahlara gelen hamsinin kilogram fiyatı Akçakoca'da 7 liraya kadar düştü. Balıkçıların ağlarına yakalanan hamsi sayısı arttıkça, etiketlerdeki fiyatı da vatandaşları memnun etti.

Vatandaşlar, "Bu sene Akçakoca'da hamsi balığı çok bereketli oldu. Herkes doyuyor ucuz. Hamsi fiyatı 15-20 liradan 7 TL'ye kadar düştü. Daha da düşeceğini umuyoruz" dediler.

Fiyatları nakliye arttırıyor

Akçakoca'da hamsinin 7 liraya kadar düştüğünü belirten balık satıcıları ise hamsinin fiyatının büyük şehirlerde çıkmasının nedenin nakliyeden kaynaklandığını söylediler.

Balıkçılar "Bütün kayıklar burada balık çok güzel. Karadeniz hamsisi lezzetli ve her kayıkta balık var neredeyse" dediler.

Öte yandan, balık tezgahlarında hamsi 7, barbun 40, mezgit 25, çupra 20, levrek 20, Karadeniz somonu 35 liradan alıcı buluyor.

Hamsi bol olunca fiyatı düştü, vatandaşın yüzü güldü

Haber Yayın Tarihi: 09.11.2019 12:54 Kaynak: İHACumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'de kaldığı otelin önüne gelip slogan atan vatandaşları selamladı
10 bin liraya karavan almak isteyince dolandırıldı İstanbul'da feci kaza! Motosikletli iki genç takla atarak yere savruldu Atık toplayıcısı, yanlışlıkla kendisine verilen ve ikramiye kazanan kuponu iade etti