Hamur'da İki Kız Çocuğu Okula Kazandırıldı - Son Dakika

Hamur'da İki Kız Çocuğu Okula Kazandırıldı

08.11.2018 11:01
Hamur'da İki Kız Çocuğu Okula Kazandırıldı

Hamur ilçesine bağlı Kaçmaz köyünde okula gönderilmeyen iki kız çocuğu, aileleri ikna edilerek okula kazandırıldı.

Hamur ilçesine bağlı Kaçmaz köyünde okula gönderilmeyen iki kız çocuğu, aileleri ikna edilerek okula kazandırıldı.

Kaçmaz köyünde ikamet eden iki kız öğrencinin okula gönderilmediği duyumunu alan Hamur Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer, beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç ile ilçe merkezine 47 kilometre uzaklıktaki köye gitti.

Cansu ile Helin Göktaş'ın ailesi ile görüşen heyet, öğrencilerin lise birinci sınıfına geçmelerine rağmen ailelerinin çeşitli nedenlerden dolayı göndermediğini öğrendi.

Öğrencilerin evlerini ziyaret edip anne ve babalarıyla birebir görüşen Tuncer ve Karakoç, ailelerden kızlarını okula gönderme sözünü aldı.

Okula tekrar gidecek olmanın mutlululuğunu yaşarken Kaymakam Tuncer, öğrencilerin Başsavcı İhsan Eroğul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne devam edeceklerini ve okul pansiyonunda yatılı olarak kalacaklarını söyledi.

Öğrencilere her türlü desteği vereceklerini sözlerine ekleyen Tuncer, "Cansu ve Helin 14 yaşlarındalar. Hamur'un pek de yakın diyemeyeceğimiz bir köyünde oturuyorlar. İkisinin de gözlerinde ışık, içlerinde okuma azmi var. Fakat aileleri çeşitli nedenlerden ötürü okula göndermiyorlardı. Meslek hayatım boyunca görevimiz gereği bir çok iş yaptık. Yol, okul, kütüphane yaptık, su getirdik, spor tesisleri kurduk. Ama hiç biri şu iki genç kızımızı tekrar okula kazandırmak kadar bana lezzet vermedi. Dışarıda daha çok Cansu ve Helin var. Onları da tekrar okula kazandırmak için çok çalışmamız lazım. Dualarınızı, desteklerinizi eksik etmeyin." diye konuştu.

YORUMLAR
500
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Hamur'da İki Kız Çocuğu Okula Kazandırıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement