Son Dakika Haberleri: Hamza Hamzaoğlu: Dani Alves'i İstemiştik

Hamza Hamzaoğlu: Dani Alves'i İstemiştik

4 yıl önce

Hamza Hamzaoğlu, eski kulübüyle ilgili açıklamalarda bulunarak, "Dani Alves'i istemiştik ama yıllık 7 milyon istedi." dedi.

Hamza Hamzaoğlu: Dani Alves'i İstemiştik, System.String[]

Galatasaray eski teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, sarı-kırmızılı ekipten ayrıldıktan sonra eski kulübüyle ilgili NTV Spor'a konuştu.

IBRAHIMOVIC VE DANI ALVES İDDİALARI

Transfer konusuna da değinen Hamzaoğlu, "Ben çok anlatmak istedim basına ama ya siz anlamak istemediniz ya da ben anlatamadım tam olarak. Bütün sorulara ben cevap vermek durumunda kaldım ama bu bizim için çok iyi olmamış görünüyor. Futbolcu olarak her antrenörün çalışmak isteyeceği bir futbolcu ama kulübümüzün içinde bulunduğu gerçekleri de hesaba katarak hareket ettik. Bu sezon için doğru bir karar verdik. Ben Bruma'yı da Telles'i de kiralık göndermek istemezdim. Ben önümüzdeki yıllara daha çok oynamış oyuncularla daha kuvvetli gireriz diye düşündüm." dedi

"DANI ALVES, YILLIK 7 MİLYON EURO İSTEDİ"

Dani Alves ile ilgili yöneltilen bir soru üzerine, "Dani Alves'le ilgili düşüncemiz oldu. Sabri çok iyi bir performans göstermişti geçen sezon. Tarık kendisinden bekleneni verememişti ve daha tecrübeli olarak Dani Alves'i düşündük. Menejeri geldi burada görüştüm, kendisi ile de görüştüm telefonda. Kendisi de sıcak bakıyordu ama fiyatlar tabii çok yüksek gelmişti. Yıllık 7 milyon ve 4 yıllık kontrat istemişti. Bu yük kulübün durumunu düşününce sağ bek için bu parayı uygun görmedim. Maxi Pereira vardı alternatif olarak. O da 4 yıllık kontrat ve 3 milyon garanti ücret istedi. Sabri de boştaydı ve ondan da yeterli verimi alabileceğimizi düşündük. Aldığı ücretin diğerlerinden düşük olduğunu gördük ve onu da onure etmek istedik. Altyapıdan yetişen kaç oyuncumuz var? Hak ettiği ücreti aldığını düşünüyorum ben çok eleştirilse de." diye konuştu.

MARIO GOMEZ TRANSFERİ

Mario Gomez transferinde neler yaşandığı sorusuna, "Gomez'le ilgili daha farklı bir santrafordu benim aklımdaki. Cüneyt abiyle konuşurken Gomez konusu tekrar gündeme geldi. Burak ve Umut'la aynı tarzda oyuncu dedim. Alıcı gözle bir daha bir baktık ve iyi şeyler yapabilir dedik. Aldığımzı cevap 9 milyon gibi bir maliyetti ve bize yüksek geldi. Beşiktaş farklı bir formülle aldı diye duyduk daha sonra" dedi.

"BURAK'A MESAJ VERDİM"

"Ben her oyuncumuzun maksimum verimle oynaması için çaba gösterdim. Antrenörler her yolu dener bunun için, kimi yedek oturtur oyuncuyu kimi kadro dışı bırakır. Ben de Burak'tan maksimum verim almak için çaba gösteriyorum. Çok ofsayta düşen bir Burak vardı geldiğimizde ve Umut'un arkasında oynatmaya çalıştık ama bir süre sorna Burak alışık olduğu oyunu oynamaya başladı. Sezon başında da defansif anlamda görevlerini arttırmasını düşündük. Burak'tan bu verimi alabilmek adına çeşitli yollar denedim. Sivas'ta özellike Umut'u oynatmadım Podolski'yle başladım. Burak'a iyi olmak zorundasın mesajını vermek istedim. Ama her konu da olduğu gibi rahat bırakılması lazım antrenörlerin. Benim hiçbir oyuncumla sorunum olmadı olamaz da zaten."

"SNEIJDER DAHA SONRA ARADI"

Sneijder'in açıklamaları ile ilgili sorulan soruya, "Wesley bana mesaj attı daha sonra telefonla da konuştuk. 'Söylediklerim yanlış anlaşıldı' dedi. 'Takım olarak daha fazla çalışmamız lazım gibi şeyler söyledim ben' dedi. Yeni gelen çok deneyimli Mustafa hocamız var. Tabii ki bunları değiştirmemiz gibi söylemler olacaktır. Zaten güllük gülistanlık gidiyordu neden hocayı değiştirdik. Yani bunların söylenmesini normal buluyorum. Takım boyumuz en son maçlarda 28 metreye düştü. Bunlar çalışılmadıysa nasıl oldu? Şampiyonluk nasıl geldi? Hiçbirine gönül koymuyorum yanlış anlaşıldıklarını söylediler bana.

"MELO GİTMESEYDİ..."

Melo transferiyle ilgili, "Melo sezon bittiğine Mert'le bana haber gönderdi "Bundan sonra hayatımı sürdürebileceğim bir yere gitmek istiyorum buradaki misyonumu tamamladığımı düşünüyorum" dedi. Transferi gerçekleşmeyince takımla çalışmaya başladı. Melo hemen takıma adapte olabilirdi fakat transferin son günü teklif gelmiş zaten kulübe 'Melo gitmek istiyor kulübümüz açısından uygunsa gitmesi açısından sıkıntı yok' dedim. Melo girince hemen Kevin Grosskreutz'a haber gönderdik. Podolski söylemişti bize kampta 2 aydır görüşüyorduk zaten. Melo gidince hemen çağırdık. Melo gitmeseydi almayacaktık."

GROSSKREUTZ'UN AYRILMASI

Kevin Grosskreutz'un ayrılmak istemesiyle ilgili olarak, "Pazartesi gidip Cuma gelecek şekilde Ocak'a kadar programını verdik ve iyi de alışmıştı. Şaşırtıcı oldu bizim için gitmek istemesi."

"DENİZLİ ARADI"

Mustafa Denizli'nin 'Aradım ulaşamadım Hamza Hoca'ya' açıklamasıyla ilgili olarak, "Ben de dün duydum basın toplantısı yaptığında. Anlaştığında ben kendisine mesaj attım ama görmemiş. Daha sonra beni aradığında ben telefonun yanında değildim sonra o aramış ulaşamamış sonra ben aradım filan. Yurtdışına çıktım bir ara telefondan da uzak durmak istedim basının baskısından dolayı. Dün aradım kendisini konuştuk yarım saat böyle böyle oldu filan diye. Takımla ilgili konuştuk. Ama benim Mustafa Hoca'nın telefonuna bakmamak gibi bir durumum olmaz. Başarılı olmasını çok arzu ediyorum ben."

"RAPOR İSTEDİLER VERMEDİM"

Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk Astana maçı sonrası rapor kriziyle ilgili soruya, "Astana maçında berabere kaldık ve kişisel bir iki hatayla kendimize atılan 2 golle berabere kaldık. Astana ile oynayan ilk takım olduğumuz için kötü bir sonuç olarak değerlendirildi kamuoyunda. Ama Atletico Madrid ve Benfica da puan bıraktılar orada. Astana maçından sonra rapor isteği gelince ben maçın üzüntüsünü yaşıyor Başakşehir maçının hazırlıklarını düşünüyorum, 'Bu zamanda nedir bu?' dedim, yazmıyorum dedim. Bu benden istenirken ben zaten basından duyuyorum benden istenmeden. Yönetimler rapor isteyebilir ama bunu basın yoluyla istemez. Başarısız sonuçlardan sonraki dayanışma destek çok çok önemli. O günkü psikolojiyle ben refleks olarak ret cevabını verdim. Başkan Florya'ya geldi 'Bu duyuldu bu raporu vermezsen yönetimi hiçe saymak gibi olacak bu iş' dedi. Benim öyle bir niyetim olamaz ama bunun zamanı yanlış dedim. Mehmet abi 'Beraber yazalım hocam' dedi. Beraber yazdık ve her hafta yazdık ondan sonra ve kulübe gönderdik. O zamanki maçın üzüntüsü ve destek görmek istememdi. O da olmayınca kırıldım biraz. Çok uyumsuz bir çalışmamız olmadı aslında ama basında da yıpratılmaya çalışıldık. Bir sene daha şampiyon olursak diye bu insanlara cazip gelmedi sanıyorum. Özellikle bazı spor yazarlar üstümüze geldi. Ben ayrılmadan kısa süre önce yazılan olumlu yazılarla içime bir şey düşmüştü hangi dağda kurt öldü diye.

"YIPRATILMADIM DERSEM YALAN OLUR"

"Yıpratılmadım dersem yalan olur." diyen Hamzaoğlu, "Bazen yanlız kaldığımı hissetmedim değil. Diğer takım taraftarları beni gördükleri zaman iyi şeyler söylüyorlar. Bu beni mutlu ediyor. Aykut Kocaman ve diğer hocaların açıklamaları ve destekleri için teşekkür ediyorum. Sosyal medya bir gerçek. Bunu yok sayamazsınız. Duyarsız değilim ama takip etmiyorum. Sosyal medyanın etkisinde çok kalıyoruz. İşin içindekilerden çok, dışarıdakilerin fikirleri çok önemli oluyor. Oradan da alınacak mesajlar vardır. Ama dediğim gibi çok dikkate almıyorum. Mustafa Denizli ile birlikte Bursaspor karşısında gerçek Galatasaray'ı izleyeceğimizi düşünüyorum. Umuyorum sonrasında Astana maçıyla birlikte yolumuza bakarız. Ben herkese hakkımı helal ediyorum. Herkeste bana etsin ve konuyu kapatalım. Galatasaray yeni hocasıyla yoluna devam etsin." dedi.

Haber Yayın Tarihi : 03.12.2015 02:53 

YORUMLAR


Çanakkale Köprüsü yatırımcıların Lapseki'ye talebini artırdı Korkunç kazada, yaralı sürücüyü gören kadın ellerini açıp dua etti Bülent Arınç'tan 23 Haziran yorumu: Demokraside seçimle gelinir, seçimle gidilir