Son Dakika Haberleri: Hamza Hamzaoğlu: Para Kazanmak İçin Kulüpleri Batağa Çekmekten Çekinmeyenler Var

Hamza Hamzaoğlu: Para Kazanmak İçin Kulüpleri Batağa Çekmekten Çekinmeyenler Var

3 yıl önce

Bursaspor Teknik Direktörü Hamzaoğlu," "Para kazanmak için kulüpleri batağa çekmekten kaçınmayan birileri var. Benim dönemimde 45-50 milyon Euro kulübün kasasında kaldı." dedi.

Hamza Hamzaoğlu: Para Kazanmak İçin Kulüpleri Batağa Çekmekten Çekinmeyenler Var, System.String[]

Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Milliyet gazetesinden Atilla Gökçe ile çok konuşulacak bir röportaja imza attı.

Hamzaoğlu, Galatasaray'da geçirdiği dönemden, Bursaspor'daki hedeflerine kadar önemli açıklamalarda bulundu.

Hamzaoğlu, "Para kazanmak için kulüpleri batağa çekmekten kaçınmayan birileri var. Benim dönemimde 45-50 milyon Euro kulübün kasasında kaldı. 10-15 milyon Euro da birilerinin cebine girmedi. Şu sebep, bu sebep 'Güle güle' dediler" yorumunu yaptı.

İŞTE O RÖPORTAJ:

"Bu yıl Fenerbahçe ile birlikte Konyaspor ve Osmanlıspor'un da UEFA Avrupa Ligi'ne katılması, rekabette bir tür motor etkisi yaratmış. Hamza Hoca, Bursaspor'a gelişini ve hedeflerini anlatıyor:

"AVRUPA'YI İSTİYORUZ"

"Galatasaray'daki görevimden ayrıldıktan sonra ben yurtdışını düşünüyordum. Gideyim, kendimi geliştireyim. 2-3 yıl ya da kalabilirsem daha uzun yıllar... Ama Bursaspor bana cazip geldi. Buradaki imkanları da biliyorum. Başkanımız Ali Ay ve yönetimle çok uyumlu çalışıyoruz. Bu yıl hedefimiz UEFA Avrupa Ligi'ne katılabilmek. Bunu sağlayabilirsek çok büyük başarı olur."

Hamzaoğlu, sadece teknik-taktik konuşmuyor:

"Ekonomik anlamda da iyi işler yaptık. Harcamaları 160 milyon liradan 6 milyona çektik. Pahalı oyuncuları sattık, futbolcu gider, maaşlar düştü. Daha ekonomik oyuncular transfer ettik. Şimdi sıra sportif başarıya geldi. Bir de genç oyuncular projemiz var. Bir kaç yıl içinde genç, deneyim kazanmış, dinamik bir Bursaspor'la daha büyük hedeflere koşmak hedefimiz. Mesela şampiyonluk... O tacı bir kez daha giymek Bursaspor'a çok yakışır."

İDEALİZMLE GERÇEKLER

Hamza Hoca, futbolda yasakların değil, serbestliğin daha yararlı olduğunu söylüyor. Özellikle yabancı oyuncu konusunda kısıtlamaların kalkmasını olumlu buluyor:

"Ben biliyorum ki 14 yabancı hakkım var. Ama alt yapıda da yetenekli oyuncularım varsa önceliği onlara vermişsem, ihtiyacım kadar doğru yabancı transfer ediyorsam, bunun bana zararı değil, yararı olur."

Bu arada Kubilay Kanatsızkuş'tan söz ediyor Hamzaoğlu, "Göreceksiniz, herkesin gözünü kamaştıracak pırıl pırıl bir kariyere tanık olacaksınız" diyor. Twente'de harikalar yaratan Enes Ünal örneğindeki gibi 19 yaşındaki Kanatsızkuş'un da Bursaspor'un övünç kaynağı olacağını iddia ediyor.

Hamzaoğlu ile sohbet ederken sözü Galatasaray ve Milli Takım'a getirmemek olmazdı. Kısa ve açık konuştu:

"Zor bir ortamda iş yapıyoruz. İdealizmle gerçekler çatışıyor. Para kazanmak için kulüpleri batağa çekmekten kaçınmayan birileri var. Benden bir önceki dönemde Galatasaray transferi eksi 36 milyon Euro ile kapamış. Daha önceki Mancini ve Fatih Hoca dönemi eksi 40 milyon Euro! Benim dönemimde yanılmıyorsam 5-6 milyon Euro kâr var. Bu ne demek? Aşağı yukarı 45-50 milyon Euro'nun kulübün kasasında kalması demek. 10-15 milyon Euro'nun birilerinin cebine gitmemesi demek! Bana karşı tavır takınıldı: 'Sen kimsin, bunu engelliyorsun!' dercesine... Şu sebep, bu sebep... Umut bahanesi filan, (haydi sana güle güle) dediler."

"BİR AN ÖNCE BİTSİN"

Hamza Hamzaoğlu'na Milli Takım'da son yaşanan olaylar ve Fatih Terim'i sorduk:

"Fatih Hoca çok çalışan çok iyi bir taktisyendir. Onun kariyerini tartışmak gülünç ve ayıp olur. Milli Takım bir çatışma alanı olamaz. Yaşadığımız güncel sorunların beklendiği gibi bir an önce bitmesini diliyorum."

Haber Yayın Tarihi: 29.09.2016 01:49 

YORUMLAR


Genelevde çekilen fotoğraf davalık etti! HDP'li Pervin Buldan'dan çok konuşulacak S-400 açıklaması Taşla yaraladığı yılan ısırdı, hayati tehlikesi var