Hanak'ta Eğitime Büyük Destek - Son Dakika
Güncel

Hanak'ta Eğitime Büyük Destek

Hanak\'ta Eğitime Büyük Destek

Hanak İlçesinde Eğitim ve Kalkınmasına Destek Projesi kapsamında Kişisel Gelişim ve NLP uzmanı Oğuz Saygın ve Sinan Bayraktar tarafından katılımcılara, başarıya götüren farklı bakış açıları anlatıldı.

10.04.2019 08:59
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Hanak İlçesinde Eğitim ve Kalkınmasına Destek Projesi kapsamında Kişisel Gelişim ve NLP uzmanı Oğuz Saygın ve Sinan Bayraktar tarafından katılımcılara, başarıya götüren farklı bakış açıları anlatıldı.

Hanak Atatürk Ortaokulu Konferans salonunda TANAP (Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı) desteği ile ilçede bulunan lise ve ortaokul öğrencileri, öğretmenleri ve velilere 2 gün boyunca kişisel gelişim seminerleri verildi.

Hanak İlçesinin Eğitim ve Kalkınmasına Destek Projesi kapsamında yapılan seminerlerde, Kişisel Gelişim ve NLP uzmanı Oğuz Saygın ve Sinan Bayraktar tarafından verilen eğitimlerle katılımcılara başarıya götüren farklı bakış açıları anlatıldı.

Hanak Kaymakamı Mehmet Naim Akgül yaptığı açıklamada, TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları tarafından finanse edilen projenin, Hanak Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği öncülüğünde Hanak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Hanak Şehit Caner Çelik Çok Programlı Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği desteğiyle yürütüldüğünü söyledi. Akgül, Bütçesi yaklaşık 1.326.000 TL olan proje bütçesinin 1.260.000 TL olan %95'lik büyük kısmının TANAP tarafından karşılandığını da ifade etti.

Akgül, proje kapsamında okul, yurt ve spor salonu gibi bir çok alanda tadilat ve onarım yapıldığını belirterek, "Hibe desteği kapsamında Hanak Şehit Caner Çelik Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin Yurt ve Spor Salonunun tamamı onarımdan geçirilmiş, kullanılamaz hale gelmiş olan Spor Salonu'nun zemini yenilenmiştir. Yine proje desteği kapsamında Hanak Şehit Caner Çelik Çok Programlı Lisesi yurt binasının onarımı ile boya ve mantolama işlemleri dışında, Bilgi ve İletişim Ekipmanları, Spor Araç ve Gereçleri, Yemekhane Makineleri ve Ekipmanları hibe edilmiştir. Yatakhanelerde kullanılan mobilyaların ve yatakların yenilendiği, öğrencilerin kendilerini evlerinde hissedecekleri ve rahat ders çalışabilecekleri bir ortam haline getirilmiştir." Dedi. - ARDAHAN

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Hanak'ta Eğitime Büyük Destek - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Emekli ikramiyesi komisyondan geçti
  20:00 Emekli ikramiyesi komisyondan geçti

  Emeklilere verilecek bayram ikramiyesinin 3 bin TL'ye yükseltilmesini öngören madde Meclis Adalet Komisyonu'nda kabul edildi. İkramiyeler ise bayramdan önceki hafta olan 1-9 Nisan tarihleri arasında hesaplara geçecek. Diğer ikramiye ödemesi ise Kurban Bayramı öncesi 10-15 Haziran haftasında ödenecek.

 • Adıyaman'da bir çiftçi yürüyüş yaparken 15 milyon yıllık balık fosili buldu
  19:31 Adıyaman'da bir çiftçi yürüyüş yaparken 15 milyon yıllık balık fosili buldu

  Adıyaman'ın Besni ilçesinde bir çiftçi, kırsal alanda yürüyüş yaparken farklı yapıda bir taş buldu. Adıyaman Müze Müdürlüğüne teslim edilen taş Orta Miyosen Dönemi'ne ait balık fosili çıktı. 15 milyon yıl öncesine tarihlenen fosil, koruma altına alındı.

 • Yerli savaş uçağı KAAN dünya basınında
  19:12 Yerli savaş uçağı KAAN dünya basınında

  Bu sabah ilk uçuşunu gerçekleştiren ilk savaş uçağımız KAAN'a dünya basını geniş yer verdi. ABD merkezli Bloomberg, ''Uçuş, Türkiye'nin yerli savaş uçağı projesinde dönüm noktası oldu.'' derken, İngiliz Reuters haber ajansı, ''Türkiye'nin özgün geliştirdiği ilk muharip savaş uçağının ilk uçuşu bugün gerçekleşti'' ifadelerini kullandı. Gelişmeyi son dakika duyuran Yunan basını ise KAAN'ın F-35'ten üstün olduğuna dikkat çekti.

 • Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal, BM Daimi Temsilcisi ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız oldu
  19:03 Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal, BM Daimi Temsilcisi ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız oldu

  Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal oldu, New York'taki BM Daimi Temsilciliğine ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız getirildi. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, her iki isme de yeni görevlerini telefonla tebliğ etti.

 • 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek
  18:11 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek

  Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde CHP'nin aday listesi, YSK'ya geç verildiği için kabul edilmedi. 2019 yerel seçimlerinde ilçeyi kazanan ve 31 Mart'taki seçimlerde ise yeniden aday gösterilen CHP Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, listenin geç teslim edilmesi nedeniyle Saadet Partisi listesinden seçime girecek.

 • Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak
  17:31 Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak

  Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, Türkiye ile Somali arasında imzalanan Savunma ve Ekonomik İşbirliği Çerçeve Anlaşması'nın detaylarını açıkladı. İki ülke arasında ortak bir deniz kuvvetlerinin oluşturulacağını söyleyen Mahmud, "Türk kardeşlerimiz bu anlaşma çerçevesinde sadece 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak. 10 yıllık işbirliğinden sonra biz de denizlerimizi koruyacak bir donanmaya sahip olacağız." ifadelerini kullandı.

 • Süper Kupa finali 7 Nisan'da Şanlıurfa'da oynanacak
  17:29 Süper Kupa finali 7 Nisan'da Şanlıurfa'da oynanacak

  TFF, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak Süper Kupa maçının 7 Nisan 2024 saat 21.00'de Şanlıurfa 11 Nisan Stadyumu'nda oynanacağını açıkladı.

 • Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı tabela değişecek
  17:09 Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı tabela değişecek

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) akrayakıtta duyurduğu rafineri indirimi, yarın itibariyle benzin ve motorin fiyatlarına yansıyacak. Duyurulan indirimle birlikte benzine 76 kuruş, motorine ise 1,10 TL indirim uygulanacak. Bu indirim, tüketicilere yakıt alımlarında büyük bir rahatlama sağlayacak.


Advertisement