Hani'de "Cenaze Yıkama ve Kefenleme" Kursu - Son Dakika

Hani'de "Cenaze Yıkama ve Kefenleme" Kursu

19.01.2012 13:49
Hani'de

Diyarbakır'ın Hani Halk Eğitim Merkezi'nde imamlara yönelik açılan "Cenaze Yıkama ve Kefenleme Kursu" tamamlandı.

Diyarbakır'ın Hani Halk Eğitim Merkezi'nde imamlara yönelik açılan "Cenaze Yıkama ve Kefenleme Kursu" tamamlandı. Kursa katılan 16 imama, törenle sertifikaları verildi.

Hani Küçük Camisi'nde yapılan törende Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdulbaki Üçdağ, İlçe Müftüsü Gençağa Sayan ile kursa katılan imamlar yeraldı.

Törende konuşan Müftü Sayan, "Cenaze Yıkama ve Kefenleme Kursu"nun Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapmış olduğu protokol gereği

"Zararı Azaltma Bilinci Projesi" çerçevesinde düzenlendiğini belirterek,

"Özellikle tabii olaylar neticesinde birçok ani ölümler vuku buluyor. Bu gibi durumlarda aynı anda cenaze işlerini İslami usullere uygun olarak yapabilecek bir çok kişiye ihtiyaç oluyor. İlçede bu ihtiyacı gidermek için Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne yaptığımız girişimler sonucu kurs açtık. Kurs ilk etapta erkeklere yönelikti" dedi.

Kursta 16 kursiyerin başarılı olduğunu ifade eden Sayan, "İlçede özellikle bayan cenazelerinin yıkanmasında da ciddi sıkıntılar oluyor. İşte bunun için bu defada bayanlarımıza yönelik kursları açarak ilçede yaşanan bir sıkıntıyı daha gidermiş olacağız" diye konuştu.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Üçdağ da ilk kez imamlara yönelik böylesi bir kurs açtıklarını belirterek, kursun çok başarılı geçtiğini söyledi.

Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları verildi.

- DİYARBAKIR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Hani'de 'Cenaze Yıkama ve Kefenleme' Kursu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti KKTC seçimleri üzerinden polemik yaşayan Adil Gür ve Kemal Öztürk canlı yayında fena kapıştı "Hazır asker" imajıyla gündeme bomba gibi düşen Yıldız Tilbe, yeni tarzıyla yine çok konuşulacak Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Giydiği çorap nedeniyle eleştirildikten sonra reklam teklifi bekleyen Seda Sayan'ın başına talih kuşu kondu Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi Kızarmış tavuğun içinden çıkan parça, genç kızı hastanelik etti