Haniye AK Parti Genel Merkezi'nde - Son Dakika

Haniye AK Parti Genel Merkezi'nde

03.01.2012 15:54
Haniye AK Parti Genel Merkezi'nde, System.String[]

Gazze-deki Filistin Yönetiminin Başbakanı İsmail Haniye, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik ile görüştü.

Gazze-deki Filistin Yönetiminin Başbakanı İsmail Haniye, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik ile görüştü.

Haniye, AK Parti Genel Merkezi-ne gelişinde parti girişinde Genel Başkan Yardımcısı Çelik, TBMM Dışilişkiler Komisyonu Başkanı ve İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler tarafıdan karşılandı.

Çelik, Haniye onuruna verdiği öğle yemeğinde yaptığı konuşmada, Haniye-yi partilerinde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bunun kendileri için çok değerli oluduğunu vurguladı.

Çelik, "Sayın Haniye'nin AK Parti Genel Merkezi'-ne gelmesiyle Sayın Haniye'yi değil, kendimizi Gazze'yi konuk etmiş hissediyoruz" dedi.

-Haniye'nin konuşması-

İsmail Haniye de AK Parti Genel Merkezi'nde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Parti yönetimi ile dünden bugüne yaptıkları bütün görüşmelerde Filistin meselesinin AK Parti-nin güdeminin en üst sıralarında yer aldığını gördüğünü söyledi.

Haniye, "Sadece siyesi bir sahiplenme değildir aynı zamanda insani, islami ve ahlaki bir sahiplenmedir. Sayın Erdoğan, Gazzelilerin kalbinde büyük yer edindi. Heryerdeki Filistin halkının da kalbinde aynı şekilde. Çünkü Gazze-ye destek oldu. Ablukada ve yapılan savaşta Gazze-nin yanında durdu" diye konuştu.

Haniye, şöyle devam etti:

"Halkımız Sayın başbakanın Davos-taki duruşunu unutmadı. Unutmayalım ki Gazze-ye yapılan ablukayı kaldırmanın İsrail ile ilişkilerin normalleşmesinin şartı olarak koştu. Şunu da unutmuyoruz ki kendisi, işgal kuvvetlerinin yöneticilerini gerek Mavi Marmara-ya yaptıkları baskından dolayı, gerek Gazze ablukasından dolayı uluslararası savaş suçları nedeniyle uluslararası mahkemelere de götürdü." - ANKARA

Haniye AK Parti Genel Merkezi'nde

- Kaynak: AA

Son Dakika Politika Haniye AK Parti Genel Merkezi'nde - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 21 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 68 can kaybı, 2013 yeni hasta tespit edildi Son Dakika: İçişleri Bakanlığı, Reuters'ın "Türkiye'de sokağa çıkma yasağı gelebilir" haberini yalanladı Tuvaleti kullanan kadını 2 metre uzunluğundaki dev piton kalçasından ısırdı Ermenistan Dağlık Karabağ'da PKK'lı teröristleri ön safta kullanıyor ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Polis, intihara kalkışan genci bir anlık dalgınlığından yararlanarak kurtardı Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi