Haniye Kılıçdaroğlu'nu Gazze'ye Davet Etti - Son Dakika

Haniye Kılıçdaroğlu'nu Gazze'ye Davet Etti

03.01.2012 13:16
Haniye Kılıçdaroğlu'nu Gazze'ye Davet Etti, System.String[]

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Gazze'deki Filistin Hükümetinin Başbakanı İsmail Haniye ile yaptığı görüşmeye ilişkin, "Kılıçdaroğlu görüşmede, Hamas ile El Fetih arasındaki son anlaşmanın ve ona göre atılmakta olan adımların Filistin halkının birlik ve bütünlüğünü sağlayacak olması nedeniyle Filistin davasına da güç katacağını vurguladı" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Gazze'deki Filistin Hükümetinin Başbakanı İsmail Haniye ile yaptığı görüşmeye ilişkin, "Kılıçdaroğlu görüşmede, Hamas ile El Fetih arasındaki son anlaşmanın ve ona göre atılmakta olan adımların Filistin halkının birlik ve bütünlüğünü sağlayacak olması nedeniyle Filistin davasına da güç katacağını vurguladı" dedi.

Loğoğlu, Kılıçdaroğlu ve Haniye arasındaki görüşmeye ilişkin basın mensuplarına bilgi verdi.

Görüşme talebinin Haniye'den geldiğini, "Bu görüşmenin doğru ve yararlı olacağını ve görüşmeden dolayı memnuniyet duyduklarını" dile getiren Loğoğlu, görüşmeye Haniye'nin yanı sıra başkanı olduğu hükümetin 4 bakanı ve sözcülerinin de katıldığını söyledi.

Görüşmede, Kılıçdaroğlu'nun, Filistin davasına ve Filistin halkına olan desteği vurguladığını belirten Loğoğlu, "Bu bağlamda, Hamas ile El Fetih arasındaki son anlaşmanın ve ona göre atılmakta olan adımların Filistin halkının birlik ve bütünlüğünü sağlayacak olması nedeniyle Filistin davasına da güç katacağını vurguladı" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun Hamas ile El Fetih arasındaki mutabakattan duyduğu memnuniyeti dile getirdiğini belirten Loğoğlu, şöyle devam etti:

"Sayın Kılıçdaroğlu, CHP'nin öteden beri bu ülkede kurtuluş savaşını vermiş insanların kurduğu bir parti olarak, Filistin'in mücadelesine destek olduğumuzu, Filistin'in BM'nin saygın bir üyesi olarak bağımsız bir devlet olarak yerini almasını, bizim de bunu görmek istediğimizi belirtti. Yıkılan bütün duvarlardan sonra tek duvarın Filistin halkının etrafına örüldüğünü, Gazze'ye yapılan şiddeti, İsrail'in uyguladığı ablukayı gayrimeşru bulduğumuzu ve bunun kaldırılmasını istediğimizi genel başkanımız vurguladı. Palmer raporunun maalesef bu anlamda bu ablukayı meşru kılacak bir etki yapmasından da duyduğumuz rahatsızlığı dile getirdi."

Faruk Loğoğlu, görüşme sırasında Haniye'nin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Gazze'ye davet ettiğini bildirdi.

Loğoğlu, görüşmede Haniye'nin Kılıçdaroğlu'nu ilk kez gördüğünü söylediğini belirterek, Haniye'nin "İlk defa görüyorum ama sanki uzun zamandır dostmuşuz gibi hissettim kendimi" ifadelerini kullandığını aktardı. - ANKARA

Haniye Kılıçdaroğlu'nu Gazze'ye Davet Etti

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Haniye Kılıçdaroğlu'nu Gazze'ye Davet Etti - Son Dakika


Son Dakika

Avrupa Birliği'den gönderilen yangın söndürme uçakları sabah saatlerinde çalışmalara katılacak 00:54 Avrupa Birliği'den gönderilen yangın söndürme uçakları sabah saatlerinde çalışmalara katılacak Adana Demirspor, Shkodran Mustafi'yi transfer etmek için harekete geçti 00:22 Adana Demirspor, Shkodran Mustafi'yi transfer etmek için harekete geçti Milas'taki yangının bölgedeki termik santrallere yaklaşması büyük panik yarattı 23:40 Milas'taki yangının bölgedeki termik santrallere yaklaşması büyük panik yarattı
Bizim çocuklar tarih yazmaya devam ediyor! PSG'yi deviren Lille, Fransa Süper Kupası'nın sahibi oldu 23:01 Bizim çocuklar tarih yazmaya devam ediyor! PSG'yi deviren Lille, Fransa Süper Kupası'nın sahibi oldu 2 yıl önce babasını öldürüp daha sonra serbest kalan şahıs, bu sefer de kardeşini öldürdü 22:57 2 yıl önce babasını öldürüp daha sonra serbest kalan şahıs, bu sefer de kardeşini öldürdü Milyon takipçisi olan TikTok fenomeni Anthony Barajas, kız arkadaşıyla gittiği sinemada gözünden vurularak öldürüldü 21:09 Milyon takipçisi olan TikTok fenomeni Anthony Barajas, kız arkadaşıyla gittiği sinemada gözünden vurularak öldürüldü
Norveç'ten sonra Fransa Plaj Hentbolu Kadın Milli Takımı da bikini giyme zorunluluğuna tepki gösterdi 19:56 Norveç'ten sonra Fransa Plaj Hentbolu Kadın Milli Takımı da bikini giyme zorunluluğuna tepki gösterdi Şeyma Subaşı'nın Türk bayraklı paylaşımı büyük tepki topladı! Deniz Akkaya verdi veriştirdi 17:49 Şeyma Subaşı'nın Türk bayraklı paylaşımı büyük tepki topladı! Deniz Akkaya verdi veriştirdi
Advertisement