Haniye: Türkiye'nin İç İşlerine Müdahale Edecek Görüşmemiz Olmadı - Son Dakika

Haniye: Türkiye'nin İç İşlerine Müdahale Edecek Görüşmemiz Olmadı

05.01.2012 11:29
Haniye: Türkiye'nin İç İşlerine Müdahale Edecek Görüşmemiz Olmadı, System.String[]

Gazze'deki Filistin Hükümeti Başbakanı İsmail Haniye, "Hiçbir şekilde Türkiye'nin iç işlerine müdahale edecek uzaktan yakından bir görüşmemiz söz konusu olmadı." dedi.

Gazze'deki Filistin Hükümeti Başbakanı İsmail Haniye, "Hiçbir şekilde Türkiye'nin iç işlerine müdahale edecek uzaktan yakından bir görüşmemiz söz konusu olmadı." dedi.

Zafer işareti yaparak ülkesine gitmek üzere Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nden Tunus'a hareket eden İsmail Haniye, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın ziyaret esnasında 'Diyarbakır'ın özgür olsun' gibi bir söz söylemediği belirtti. "Bizim bütün görüşmelerimiz Filistin, Gazze konusunda, uzlaşı konusunda, Kudüs'ün karşı karşıya kaldığı tehlikeler konusundaydı." diyen Haniye, şunları söyledi: "Hiçbir şekilde Türkiye'nin iç işlerine müdahale edecek uzaktan yakından bir görüşmemiz söz konusu olmadı. Türk halkının tamamının da Filistin'e yönelik aynı duyguları olduğunu gördük. Kesinlikle Diyarbakır veya bu konuda Selahattin Bey ile böyle bir görüşmemiz olmadı. Zaten Selahattin Bey de böyle bir konunun gündeme geldiğini yalanladı. Kürt halkının da Türk halkı gibi Filistin'e destek konusunda tarihi bir sorumluluk yaptığını, bundan sonra da bu desteğini devam ettireceğini gözlerimizle gördük."

İsmail Haniye, tüm Türk halkının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin Filistin davasına, ambargoya karşı tek vücut olarak güçlü bir duruş sergilediğini ifade etti. Gezinin faydalı geçtiğini anlatan Haniye, destek veren herkese teşekkür etti.

Haniye: Türkiye'nin İç İşlerine Müdahale Edecek Görüşmemiz Olmadı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Haniye: Türkiye'nin İç İşlerine Müdahale Edecek Görüşmemiz Olmadı - Son Dakika Dünya


Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti Vakalardaki vahim artış sonrası Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı: İlave tedbirler gündemde değil Real Madrid, evinde Shakhtar Donetsk'e 3-2 mağlup oldu Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret