Son Dakika Haberleri: Hanönü'de Tesis Operatörü Eğitimi

Hanönü'de Tesis Operatörü Eğitimi

4 gün önce

Kastamonu'nun Hanönü ilçesinde faaliyet gösteren özel bir bakır madeni işletmesi istihdam ettiği 26 kişiye operatör eğitimi veriyor.

Hanönü'de Tesis Operatörü Eğitimi, System.String[]
Kastamonu'nun Hanönü ilçesinde faaliyet gösteren özel bir bakır madeni işletmesi istihdam ettiği 26 kişiye operatör eğitimi veriyor.

Firmanın maden işletme müdürü Veli Gökdere, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gökırmak Bakır Projesi kapsamında cevher zenginleştirme tesisini kısa bir süre içerisinde devreye sokacaklarını söyledi.

Bu kapsamda operatör yetiştirme eğitimlerine başlandığını belirten Gökdere, "Yerel istihdama öncelik veren şirket, proje kapsamında cevher zenginleştirme tesisinde çalıştıracağı 26 operatör için öncelikli olarak proje yakın yerleşim yerlerinde iş ilanı duyurusu yaptı. İş ilanına başvuran ve başvuru şartlarını taşıyan 79 aday dikkat, sezgi ve algılama testlerine tabi tutuldu. En yüksek puan alan 26 kişinin istihdamı firma tarafından gerçekleştirildi." diye konuştu.

Eğitimlerin 2 ay süreceğini kaydeden Gökdere, "Bilgisayar tabanlı olan bu eğitim sistemi, operatörlerin sanal ortamda ekipmanların bir kısmını çalıştırmalarını ve eğitim kalitesinin artmasını sağlamaktadır." dedi.Aleyna Tilki Hayranlarına Müjdeli Haberi Amerika'dan Verdi Çanta Tutkusuyla Tanınan Sosyetik İş Kadını Bahar Şer, 545 Bin TL'ye Çanta Aldı

TOKİ'nin Yüzde 24 İndirim Kampanyası Cuma Günü Sona Eriyor Moldova'ya Kimlikle Seyahat Dönemi Başlıyor