Cezaevine gizlice soktuğu telefonla bir çöpçatanlık sitesi üzerinden yaşlı kadınları binlerce lira dolandırdı - Son Dakika
BBC

Cezaevine gizlice soktuğu telefonla bir çöpçatanlık sitesi üzerinden yaşlı kadınları binlerce lira dolandırdı

23.02.2021 13:22
Cezaevine gizlice soktuğu telefonla bir çöpçatanlık sitesi üzerinden yaşlı kadınları binlerce lira dolandırdı, System.String[]

İngiltere'de bir çöpçatanlık sitesi üzerinden özellikle yaşlı kadınları tercih ederek dolandıran 20 yaşlardaki genç yaşadıklarını anlattı. Şiddet suçundan hapishanede olan ve kaçak soktuğu telefonla kadınları ağına düşüren genç, bir kadından 10 bin sterlin (yaklaşık 100 bin lira) aldığını ifade etti.

Cezaevinde yatan Jamie, sakladığı bir kaçak cep telefonuyla kendisinden daha yaşlı ve aşk arayan kadınları dolandırarak para kazandı. Geçtiğimiz günlerde salıverilen 20'li yaşların başındaki genç, yaptıklarını ve yaşadıklarını anlattı.

Bu dolandırıcılığı tekrar yapmayacağını söyleyen genç adam, kullandığı taktikleri ifşa edip, diğerlerini uyararak nedamet getirmek istediğini söyledi.

"BİR KADINDAN 10 BİN STERLİN ALDIM"

Jamie "Biraz son çare gibiydi. Ne kadar kolay olduğunu görmüştüm" diyor ve ekledi:

"Bir kadından aldığım en yüksek para 10 bin sterlindi. Her hafta bana 100, 200 sterlin yolluyordu. Adını unuttum, bunu bir ilişki olarak görmüyordum. Bu bir işti."

HİÇ DOLANDIRICILIKTAN CEZA ALMADI

Jamie, kurbanlarının ihbarından sonra hesaplarının bloke edildiğini ama dolandırıcılıktan hiç ceza almadığını söyledi. İnsanlara kendileriyle temas eden ve para isteyen çok daha genç ya da 'daha yakışıklı' erkeklere dikkat etmelerini söyledi.

KADINLAR BAĞLANTIYI KOPARMAMAK İÇİN HER ŞEYİ YAPIYORLAR

Jamie çöpçatan uygulamalarında yalnız olduğunu ve diğerlerinden pek ilgi görmediğini düşündüklerini bulmaya çalışarak hedeflerini seçtiğini anlatıyor. Teorisine göre böyle kadınlar, bağlantıyı kopartmamak için 'her şeyi yapmaya' daha eğilimli oluyor.

"BAŞTA KENDİMİ AĞIRDAN SATIYORDUM"

Gerçek fotoğraflarını kullandığını anlatan Jamie, görünüşünün kurbanlarını ağına düşürmeye yardımcı olduğuna inanarak, "Daha yaşlı kadınları tercih edip, çaresizlik arıyordum. Anahtar kelimeler 'Sadece mutluluk istiyorum" veya bunun gibi şeyler olurdu. Başta kendimi ağırdan satardım, yanıt verirse, fotoğraflarıma ilgi gösterdiğini anlardım. Ondan sonra oyunumu oynamaya başlar, 'Seninle çocuğum olsun istiyorum' gibi rüyalar satardım. Bana aşık olana kadar duymak istediği her şeyi söylerdim." ifadelerinde bulundu.

ŞİDDET SUÇUNDAN HAPİSTE OLDUĞUNU SÖYLEMEMİŞ

Jamie, kurbanı kendisine duygusal olarak bağlanana dek, hapiste olduğunu açık etmediğini söyledi. Bunu söylemeden önce kadınlarla aylarca mesajlaştığını kaydediyor. Söylediğinde de hapse girme nedeninin bir şiddet suçu değil, trafik suçları olduğunu anlattığını söyledi.

Cezaevine gizlice soktuğu telefonla bir çöpçatanlık sitesi üzerinden yaşlı kadınları binlerce lira dolandırdı

Son Dakika Dünya Cezaevine gizlice soktuğu telefonla bir çöpçatanlık sitesi üzerinden yaşlı kadınları binlerce lira dolandırdı - Son Dakika Dünya

BBC

YORUMLAR (2)

Son Dakika

Bartın'da 10 kişide mutasyonlu virüs tespit edildi, 5 mahalle karantinada Son Dakika! Müjdat Gezen ve Metin Akpınar, Cumhurbaşkanı'na hakaret suçlamasıyla yargılandıkları davadan beraat etti Son Dakika! Normalleşmenin ele alınacağı kritik Kabine toplantısı başladı! Kararları Erdoğan bizzat açıklayacak Sokak ortasında kanlı hesaplaşma! Silahını çekip kurşun yağdırdı, ortalık kan gölüne döndü Evine çağırdığı usta, talihsiz kadına cinsel ilişki teklifinde bulundu: Bir kere öpsem ne olur? Masumiyet dizisiyle ilgili dikkat çeken Cem Garipoğlu detayı Marmaris'te katı atık ayrıştırma tesisinde yeni doğmuş bebek cesedi bulundu 12. kattan düşen küçük kızı, yoldan geçen kurye kurtardı