Son Dakika Haberleri: Paris'e Giden Lübnan Başbakanı Hariri, Salı Günü Ülkesine Dönecek!

Paris'e Giden Lübnan Başbakanı Hariri, Salı Günü Ülkesine Dönecek!

27 gün önce

Lübnan Başbakanı Saad Hariri, Cumhurbaşkanı Macron'un daveti üzerine, ailesiyle birlikte Paris'e gitti. Hariri'nin Salı günü ülkesine döneceği belirtildi.

Lübnan Başbakanı Saad Hariri, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un daveti üzerine, ailesiyle birlikte bu sabah Paris'e geldi ve Elysee sarayında Cumhurbaşkanı Macron ve ailesi tarafından karşılandı.

EŞİ VE OĞLUYLA BİRLİKTE PARİS'TE

İki hafta önce Riyad'da bir televizyon kanalından hayatının tehlikede olduğunu söyleyerek istifasını açıklayan Lübnan Başbakanı Saad Hariri, eşi ve büyük oğlu Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un daveti üzerine Paris'e geldiler.

MACRON, HARİRİ'Yİ SARILARAK KARŞILADI

Elysee Sarayı'nda Hariri ve ailesiyle öğle yemeği için bir araya gelen Macron, Lübnan Başbakanı Saad Hariri'yi Elysee Sarayı'nın merdivenlerinde sarılarak karşıladı.

İkilinin karşılaşması sonrasında Hariri'nin eşi Lara ve büyük oğlu Hüssam Harirri, Emmanuel Macron ve eşi Birigite Macron'un yanına geldi.

SİYASİ SIĞINMA DAVETİ OLMADIĞINI SÖYLEMİŞTİ

Macron Birleşmiş Milletler İlkim Konferansı için bulunduğu Bonn'da yaptığı açıklamada Hariri ve ailesini, bunun bir siyasi sığınma daveti olmadığının altını çizerek Paris'e davet etmişti. Hariri'nin Paris ziyaretinin ne kadar süreceği hakkında bir açıklama yapılmadı.

HARİRİ SALI GÜNÜ ÜLKESİNE DÖNÜYOR

Lübnan Başbakanlığından istifa eden Said Hariri'nin, telefonla görüştüğü Cumhurbaşkanı Mişel Avn ve Meclis Başkanı Nebih Berri'ye "Bağımsızlık Günü kutlamalarına katılmak için salı günü ülkeye döneceğini" söylediği bildirildi.

Lübnan Başbakanı Saad Hariri, 4 Kasım'da Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da görevinden istifa ettiğini açıklamıştı.Hadise, Yakışıklı Yarışmacıyı Takımına Alabilmek İçin Verdiği Sözü Tuttu Bilkent Şehir Hastanesi, Açılış İçin Gün Sayıyor
Endonezya'da 7,3 Büyüklüğünde Deprem! Tsunami Uyarısı Yapıldı