Harmanlı Belediye Başkanı Kırıklarına Rağmen Depremde 7 Gün Boyunca Yurttaşlara Yardım Ettikten Sonra Muayene Olabildi - Son Dakika
Güncel

Harmanlı Belediye Başkanı Kırıklarına Rağmen Depremde 7 Gün Boyunca Yurttaşlara Yardım Ettikten Sonra Muayene Olabildi

Depremde yıkımın yaşandığı Adıyaman’da CHP’li Harmanlı Belde Belediye Başkanı Ahmet Değirmenci, vücudunda kırıklar olmasına rağmen bir hafta boyunca vatandaşa yardım etmeyi sürdürdü. Değirmenci, “Yedinci gün ilçe başkanımız doktora götürdü ve ayak taraklarım ile kolumun kırık olduğu ortaya çıktı” dedi.

17.02.2023 19:16  Güncelleme: 19:20
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Depremde yıkımın yaşandığı Adıyaman'da CHP'li Harmanlı Belde Belediye Başkanı Ahmet Değirmenci, vücudunda kırıklar olmasına rağmen bir hafta boyunca vatandaşa yardım etmeyi sürdürdü. Değirmenci, "Yedinci gün ilçe başkanımız doktora götürdü ve ayak taraklarım ile kolumun kırık olduğu ortaya çıktı" dedi.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerin vurduğu Adıyaman'da Gölbaşı ilçesi Harmanlı Belde Belediye Başkanı Ahmet Değirmenci, yurttaşlara yardım ederken yaralandı. Değirmenci, yarasına rağmen yurttaş yardım etmeyi sürdürüyor. Değirmenci, ANKA Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

"Deprem ilk olduğu saatlerde dışarı çıktık. Saat 5'e doğru bir kişiyi kurtardık. Zaten benim ayak da o zaman oldu. Ben sadece baş parmağımın kırıldığını sanıyordum. Yedinci güne kadar sürekli kurtarma çalışmalarında ve diğer çalışmalara başladık. Yedinci gün ilçe başkanımız doktora götürdü ve ayak taraklarım ile kolumun kırık olduğu ortaya çıktı. O süreç içinde çalışmalarımız devam etti. Ayağıma iki sefer alçı bağladılar, su ve kardan dolayı eridi. Şu anda gördüğünüz gibi tahta bağladık ve çalışmalarımıza devam ediyoruz."

Değirmenci'yi CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de ziyaret etti. Özel ziyarete ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Adıyaman'da Milletvekillerimiz ve Gölbaşı İlçe Başkanımız Emine Köseler ile depremde yaralanmasına karşın çalışmalarını bırakmayarak sorumluluk sahasındaki sorunların çözümüne katkı sağlayan Harmanlı Belde Belediye Başkanımız Ahmet Değirmenci'ye geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk" dedi.

Harmanlı Belediye Başkanı Kırıklarına Rağmen Depremde 7 Gün Boyunca Yurttaşlara Yardım Ettikten Sonra Muayene Olabildi
Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Harmanlı Belediye Başkanı Kırıklarına Rağmen Depremde 7 Gün Boyunca Yurttaşlara Yardım Ettikten Sonra Muayene Olabildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği görevi değişti
  19:03 Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği görevi değişti

  Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği görevini Birleşmiş Milletler'de Daimi Temsilcilik pozisyonunda bulunan Büyükelçi Sedat Önal, Önal'dan boşalacak görevi de Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız üstlenecek. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, yeni görevleri telefonla tebliğ etti.

 • 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek
  18:11 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek

  Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde CHP'nin aday listesi, YSK'ya geç verildiği için kabul edilmedi. 2019 yerel seçimlerinde ilçeyi kazanan ve 31 Mart'taki seçimlerde ise yeniden aday gösterilen CHP Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, listenin geç teslim edilmesi nedeniyle Saadet Partisi listesinden seçime girecek.

 • Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak
  17:31 Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak

  Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, Türkiye ile Somali arasında imzalanan Savunma ve Ekonomik İşbirliği Çerçeve Anlaşması'nın detaylarını açıkladı. İki ülke arasında ortak bir deniz kuvvetlerinin oluşturulacağını söyleyen Mahmud, "Türk kardeşlerimiz bu anlaşma çerçevesinde sadece 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak. 10 yıllık işbirliğinden sonra biz de denizlerimizi koruyacak bir donanmaya sahip olacağız." ifadelerini kullandı.

 • Süper Kupa finali 7 Nisan'da Şanlıurfa'da oynanacak
  17:29 Süper Kupa finali 7 Nisan'da Şanlıurfa'da oynanacak

  TFF, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak Süper Kupa maçının 7 Nisan 2024 saat 21.00'de Şanlıurfa 11 Nisan Stadyumu'nda oynanacağını açıkladı.

 • Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı tabela değişecek
  17:09 Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı tabela değişecek

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) akrayakıtta duyurduğu rafineri indirimi, yarın itibariyle benzin ve motorin fiyatlarına yansıyacak. Duyurulan indirimle birlikte benzine 76 kuruş, motorine ise 1,10 TL indirim uygulanacak. Bu indirim, tüketicilere yakıt alımlarında büyük bir rahatlama sağlayacak.

 • Murat Kurum'u kızdıran soru: Daha fazla kişi ölünce mutlu mu olacaksınız?
  16:53 Murat Kurum'u kızdıran soru: Daha fazla kişi ölünce mutlu mu olacaksınız?

  Arnavutköy'de katıldığı programda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhur İttifakı'nın İBB Adayı Murat Kurum, basın mensuplarından birinin Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısıyla ilgili yönelttiği soruya tepki gösterdi. Kurum, "Daha fazla insanın vefat etmesi sizi mutlu mu ediyor? Bu nasıl bir anlayıştır" dedi.

 • Kelime-i Tevhid bayrağı açan kişiye yumruk atan Ege Akersoy'a 2 bin lira para cezası
  16:53 Kelime-i Tevhid bayrağı açan kişiye yumruk atan Ege Akersoy'a 2 bin lira para cezası

  İstanbul'da Filistin'de yaşananları protesto etmek için toplanan grupta yer alan ve elinde Kelime-i Tevhid bayrağı bulunan kişiye "Sen tam bir Arap sevicisisin" diyerek saldırdığı iddia edilen sanık Ege Akersoy'un kasten yaralama suçundan 2 bin TL adli para cezasıyla cezalandırılmasına karar verildi. Akersoy'un halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçundan beraatine hükmedildi.

 • Diyanet'ten torpille işe girenler hakkında açıklama
  16:40 Diyanet'ten torpille işe girenler hakkında açıklama

  Diyanet Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi İdris Bozkurt, hak etmediği halde bir işe girmenin kul hakkı ve vebal olduğunu ancak kazancının helal olduğunu söyledi. Bozkurt, torpille yapılan işe alımların başkalarının haklarını gasp etmek olduğunu belirtti.


Advertisement