Son Dakika Haberleri: Harran Kümbet Evlerinin Çevresindeki Beton Yapılar Yıkıldı

Harran Kümbet Evlerinin Çevresindeki Beton Yapılar Yıkıldı

6 ay önce

Harran kümbet evlerinin çevresindeki beton yapılar yıkıldıŞANLIURFA - Şanlıurfa'da her yıl yerli ve yabancı binlerce turistin ziyaret ettiği Harran'daki tarihi kümbet evlerinin etrafında inşa edilen beton yapılar yıkıldı.

Harran Kümbet Evlerinin Çevresindeki Beton Yapılar Yıkıldı, System.String[]

Harran kümbet evlerinin çevresindeki beton yapılar yıkıldı


ŞANLIURFA - Şanlıurfa'da her yıl yerli ve yabancı binlerce turistin ziyaret ettiği Harran'daki tarihi kümbet evlerinin etrafında inşa edilen beton yapılar yıkıldı.

Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde belediye tarafından tarihi kümbet evlerin etrafına kaçak olarak inşa edilen 3 betonarme yapının yıkımı gerçekleştirildi. İş makineleri tarafından yıkılan yapıların enkazı, hafriyat kamyonlarıyla bölgeden alınarak başka bir yere götürüldü. Yıkım çalışmalarını yerinde izleyen Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, yetkililerden bilgi aldı. İlk bir yıldaki programlarında Harran'ın tarihi dokusunu bozan yapıları yıkmak olduğunu dile getiren Özyavuz, Harran'ı güzel bir görüntüye kavuşturacaklarını söyledi.

Harran Kümbet Evlerinin Çevresindeki Beton Yapılar Yıkıldı

Haber Yayın Tarihi: 14.04.2019 01:52 Kaynak: İHAIvanka Trump, skandal hatası nedeniyle sosyal medyada rezil oldu
Çağla Şıkel canlı yayında göğsünün açılmasıyla ilgili ilk kez konuştu Suriye'de ateşkes anlaşmasına Esed yönetiminden ilk yorum: ABD ile Türkiye'nin anlaşması muğlak