Son Dakika Haberleri: Harry Potter'ın "Sihir Bakanı" Robert Hardy, Hayatını Kaybetti

Harry Potter'ın "Sihir Bakanı" Robert Hardy, Hayatını Kaybetti

2 yıl önce

Dünyaca ünlü film serisi Harry Potter'da Sihir Bakanı rolünü canlandıran sinema oyuncusu Robert Hardy hayatını kaybetti.

Harry Potter'ın

İngiltere'nin en saygın karakter oyuncularından 91 yaşındaki Robert Hardy, Londra'daki emekli aktörlerin kaldığı bakım evindeki odasında öldü.

BAFTA TV ÖDÜLLERİNE İKİ KEZ ADAY GÖSTERİLMİŞTİ

Harry Potter film serisinde Sihir Bakanı Cornelius Fudge rolünü canlandıran Hardy, BAFTA TV ödüllerine iki kez aday gösterilmişti.

ROBERT HARDY KİMDİR?

Timothy Sydney Robert Hardy, 29 Ekim 1925 tarihinde İngiltere'nin Gloucestershire kentinde dünyaya geldi. Eğitim hayatının ardından tiyatroya yönelen Robert Hardy, uzun yıllar tiyatro oyunculuğu yaptı ve ardından TV ve sinemaya yöneldi.

HARRY POTTER'DA "SİHİR BAKANI"YDI

Harry Potter ve Sırlar Odası, Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, Harry Potter ve Ateş Kadehi ve Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı filmlerinde Sihir Bakanı Cornelius Fudge rolünü canlandırmıştır.

91 YAŞINDA ÖLDÜ

Robert Hardy, 3 Ağustos 2017 tarihinde Londra'da emekli aktörlerin kaldığı bakım evindeki odasında 91 yaşında hayatını kaybetti.


YORUMLAR


Soyunarak Buz Tutmuş Göle Atlayan Çılgın Kadın, Ayağını Kırdı Son Dakika! Zonguldak'ta Maden Ocağında Patlama: 3 İşçi Mahsur Kaldı

İYİ Parti'nin 'Asgari Ücretliden Vergi Alınmasın' Araştırma Önergesi Reddedildi