"Harvard mezunuyum" diyen Nusret Gökçe'nin hikayesi çok başka çıktı - Son Dakika

"Harvard mezunuyum" diyen Nusret Gökçe'nin hikayesi çok başka çıktı

13.05.2021 15:53

Kendi alanında yaptığı işlerle adından söz ettiren Nusret Gökçe, "Harvard mezunuyum" diyerek kafaları karıştırdı. Dünyanın çeşitli bölgelerinde restoranı olan Gökçe, espri yaptığını belirterek yetiştiği kasapların bu işin Harvard'ı olduğunu söyledi. Gökçe, "Bizim yaşadıklarımızı, bizim gördüklerimizi bugün Harvard'da ders olarak öğretiyorlar" ifadelerini kullandı.

Tuz serpme hareketiyle ünlenen sosyetik kasap Nusret Gökçe, Hürriyet'e verdiği röportajda marka yaratma sürecinden bahsetti. Açıklamasında "Ben Harvard mezunuyum" diyen Gökçe'nin hikayesi de çok başka çıktı.

"GÖZÜMÜ AÇTIĞIMDAN BERİ ÇALIŞIYORUM"

13 yaşında iş hayatına atıldığını söyleyen Gökçe, "Gözümü açtığımdan beri çalışıyorum. İlk işime ilkokula giderken hafta sonları semt pazarında su satarak başladım. Hafta içinde de ayakkabı boyuyordum. 13 yaşıma geldiğimde de kasap çırağı olarak başladım" dedi.

'Harvard mezunuyum' diyerek herkesi şaşırtan Nusret'in hikayesi çok başka çıktı

"1,5 YIL HER GÜN SERVİS YAPMAK İÇİN ANKARA'YA GİDİP GELDİM"

Markasını yaratma sürecinden söz eden sosyetik kasap, "Bizim ikinci şube, Ankara şubesiydi. Ankara şubem açıldığı günden itibaren her gün akşam servisini Ankara'da geçirip son uçakla İstanbul'a dönüyordum. Sabah erken et seçip, öğle servisini İstanbul Etiler'de geçiriyor, saat 16.00 uçağıyla Ankara'ya gidiyordum. Akşam 19.00'da tekrar Ankara'da servise çıkıyordum. Akşam son uçakla da tekrar İstanbul'a dönüyordum. Bu durum Dubai şubesi açılana kadar 1,5 yıl sürdü. Dubai açıldıktan sonra her çarşamba gecesi son uçakla Dubai'ye gidip pazar gecesi İstanbul'a dönüyordum. 3 yıl boyunca Dubai-İstanbul trafiği devam etti. Bu işin başlarında gece restoranda sandalyenin üzerinde çok uyumuşluğum var.

'Harvard mezunuyum' diyerek herkesi şaşırtan Nusret'in hikayesi çok başka çıktı

"BİZİM YAŞADIKLARIMIZI HARVARD'DA DERS OLARAK VERİYORLAR"

Açıklamasında "Ben Harvard mezunuyum" diyerek şaşkına çeviren Nusret Gökçe, olayın iç yüzünü de şu şekilde anlattı: "Bostancı Kasaplar Çarşısı'nda yetiştim. Kasaplar Çarşısı, bu işin Harvard'ı sayılır. Orada iş kültürünü, çalışma disiplinini, insan tanımayı ve müşteri ilişkilerini öğrendik. Biz müşteriyi hiç konuşmasa bile ayakkabısından, kol saatinden tanırdık. Bostancı Çarşı Business School mezunuyuz da diyebiliriz. Bizim yaşadıklarımızı, bizim gördüklerimizi bugün Harvard'da ders olarak öğretiyorlar."

 Harvard mezunuyum diyen Nusret Gökçe'nin hikayesi çok başka çıktı

Son Dakika Magazin 'Harvard mezunuyum' diyen Nusret Gökçe'nin hikayesi çok başka çıktı - Son Dakika Magazin


YORUMLAR (16)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika

Trafikte yeni dönem! Mayıs 2022 itibarıyla araçlara karakutu zorunluluğu geliyor 16:12 Trafikte yeni dönem! Mayıs 2022 itibarıyla araçlara karakutu zorunluluğu geliyor Son Dakika! Yerli koronavirüs aşısının adı belli oldu: TURKOVAC 16:08 Son Dakika! Yerli koronavirüs aşısının adı belli oldu: TURKOVAC Bitcoin'de Çin depremi! Ocaktan bu yana ilk defa 30 bin doların altına geriledi 16:06 Bitcoin'de Çin depremi! Ocaktan bu yana ilk defa 30 bin doların altına geriledi
Ünlü oyuncu Seda Bakan imaj yeniliğine gitti: Bir süre sarışınım a dostlar! 15:19 Ünlü oyuncu Seda Bakan imaj yeniliğine gitti: Bir süre sarışınım a dostlar! Diyarbakır'da dev karpuz maketi ile kamufle edilen baz istasyonu büyük tepki topladı 15:10 Diyarbakır'da dev karpuz maketi ile kamufle edilen baz istasyonu büyük tepki topladı Beşiktaş'ta devam etmeme kararı alan teknik direktör Sergen Yalçın: 35 gündür bekletiliyorum, onurum, gururum kırıldı 14:48 Beşiktaş'ta devam etmeme kararı alan teknik direktör Sergen Yalçın: 35 gündür bekletiliyorum, onurum, gururum kırıldı
Turizmciler 9 günlük tatilin 11 güne uzatılmasını talep ediyor! Kurban Bayramı tatili uzatılacak mı? 14:06 Turizmciler 9 günlük tatilin 11 güne uzatılmasını talep ediyor! Kurban Bayramı tatili uzatılacak mı? Lüks araçlar kameralar önünde parçalandı! Hepsi ülkeye kaçak yollarla sokulmuş 13:18 Lüks araçlar kameralar önünde parçalandı! Hepsi ülkeye kaçak yollarla sokulmuş
Advertisement