Son Dakika Haberleri: Has Parti Adana İl Başkanı Cengil: Kenan Evren İsmi Kürkçüler Cezaevine Verilsin

Has Parti Adana İl Başkanı Cengil: Kenan Evren İsmi Kürkçüler Cezaevine Verilsin

8 yıl önce

Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Adana İl Başkanı Sıtkı Cengil, 7.Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in isminin verildiği Adana'daki bulvarın isminin değiştirilmesini istedi.

Has Parti Adana İl Başkanı Cengil: Kenan Evren İsmi Kürkçüler Cezaevine Verilsin, System.String[]

Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Adana İl Başkanı Sıtkı Cengil, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in isminin verildiği Adana'daki bulvarın isminin değiştirilmesini istedi. Cengil, 12 Eylül darbesini gerçekleştiren Evren'in isminin illa bir yerlerde olması gerekiyorsa Kürkçüler Cezaevi'ne verilmesi tavsiyesinde bulundu.


HAS Parti İl Divan Toplantısı bugün yapıldı. Burada bir konuşma yapan İl Başkanı Cengil, Kenan Evren Bulvarı'nın isminin değiştirilmesi için Büyükşehir Belediye Meclisi'ne yazılı başvuruda bulunacaklarını söyledi.


Kenan Evren Bulvarı'nın ismi değiştirilerek, yerine Arif Nihat Asya'nın adının verilmesini isteyen Cengil, "Eğer Kenan Evren'in isminin bir yerlere olması gerekiyorsa; Kürkçüler Cezaevine verilsin. En yakışanı da odur." dedi.


Bu konunun takipçisi olacaklarını belirten Cengil, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un, Bayrak Şairi Arif Nihat Asya'nın ismini bir okula vereceğini söylediğini hatırlatarak, ismin okul yerine bulvara verilmesinin daha iyi olacağını kaydetti.


Sadece Kenan Evren ismi değil, ne kadar ihtilal yapmış, bu milletin değerleriyle karşı karşıya gelmiş, şaşı bakmış insanların isimlerinin Adana'nın caddelerinden, okullarından, bulvarlarından kaldırılması gerektiğini vurgulayan Cengil, "Muhalefette de hizmet edebiliriz. Muhalefette hizmet eden iktidarda en güzel hizmeti yapar. Bugüne kadar ülkenin önemli meseleleriyle ilgilendik. Şu yanlıştır demek yerine, yanlış dediğimiz şeye, doğrunun da ne olduğunu gösterdik." diye konuştu.

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 04:17 Kaynak: CHABebek dünyaya gelince ortaya çıktı! Mide bulandıran tecavüz iddiası
Konya'da DEAŞ üyesi Suriyeli yakalandı 10 Kasım'da göbek atan müdür, eski okuluna geri döndü