Son Dakika Haberleri: Has Parti Gaziantep İl Divan Toplantısı Yapıldı

Has Parti Gaziantep İl Divan Toplantısı Yapıldı

8 yıl önce

HAS Parti Gaziantep İl Divan Toplantısı, Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Prof.Dr.İlhami Güler başkanlığında yapıldı.

Has Parti Gaziantep İl Divan Toplantısı Yapıldı, System.String[]

HAS Parti Gaziantep İl Divan Toplantısı, Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Prof. Dr. İlhami Güler başkanlığında yapıldı.


Has Parti İl binasında yapılan toplantıda konuşan Prof. Dr. Güler, batı toplumlarında çok ciddi bireyselleşme sorunu olduğunu ifade etti.


Bugün dünyada medeniyet krizi olduğunu ve bunu kitlelerin büyük bir bölümünün bilmediğini iddia eden Güler, "Biliyorsunuz bir uygarlığın etkisi altındayız. Bir medeniyet krizi olduğundan bahsediyoruz. Bunu birçok kimse belki bilmiyor. Batının büyük filozofları, düşünürleri ve Türkiye'deki filozoflar, çok ciddi düzeyde medeniyet kriziyle karşı karşıya olduğumuzu söylüyorlar. Bu medeniyet krizi, 16. yüzyılın sonlarına doğru kilisenin Hristiyanlığın ortadan kaldırılarak yerine kurulan ve uzun bir süreç alan bir yapıdır. Bu kriz bütün bir hayatı kuşatan uygarlık projesidir" dedi.


Medeniyet krizinin son 400 yıldır egemen olduğunu ve bugün bunun adına


'Liberal Kapitalizm' denildiğini ifade eden Prof. Dr. Güler, sözlerini şöyle sürdürdü:


"Son 400 yıla baktığımız zaman giderek ciddi düzeyde ekolojik denge bozuluyor. Nimetlerin bozulması tüketilmesi veya bunların genleriyle oynanmasıyla yeryüzünde insan sağlığına zararlı bir sürü şeyler üretiliyor. Bu süreç içerisinde insanlığa ne oldu- 16. yüzyılın sonrasında yeni uygarlığın gelişim sürecinde dünyanın 4'te 3'ü işgal edildi. İşgal edilen yerler batı tarafından büyük ölçüde tahrip edildi ve sömürüldü. Bugün ciddi düzeyde insanların batıda yalnızlaşması ve yabancılaşmasından bahsediliyor. Özellikle Allah'tan, dinden ve tabiattan kopuş var. Bugün yine kum tanesi haline gelen insanların yalnızlaşması yabancılaşması sorunu var. Bu sorun batıda başladı. Bu sorun dünyaya aynı etkiyi yaparak devam ediyor. İnsanlar yalnızlaşıyorlar ve kendilerine yabancılaşıyorlar. Batıda insanların nesli kuruyor. Doğum oranları giderek azalıyor. Diğer bir sorun da obezitedir. Son zamanlarda çok fazla görülüyor. Dünya nüfusunun büyük bir bölümü obezleşiyor. Bu da yine sorunlardan bir tanesidir" diye konuştu.


Has Parti İl Başkanı Semih Simitçi ise yaptıkları basın açıklamalarını sırf muhalefet olsun diye yapmadıklarını ifade etti.


Başka siyasi partiler gibi "çamur atma" siyaseti yapmadıklarını savunan Simitçi, "Bizler, doğru işi kim yapmış ise destek oluyor, yanlış ve eksik işlerde de doğrusunu güzel bir üslupla ortaya koyuyoruz. Siyasetimizin ana gayesi


'Kulların duası, Allah'ın rızası içindir' dedi.


Ekonomik sıkıntının insanlar üzerindeki etkisinin devam ettiğini dile getiren Simitçi, şunları kaydetti:


"Hükümet ihracat rakamları ile milletin gözünü boyamaya devam diyor. Cari açığın kapatılmasını da milletin sırtına yükleyen iktidar, yeni yıla da zamlarla girmiştir. Faiz ödemelerine para bulan iktidar, atanamayan öğretmenleri görmezden gelmiştir. Has Parti'nin atanamayan öğretmenlere desteği sürmektedir. Has Parti'nin bu tutumu bakanlığı harekete geçirdi. Milli Eğitim Bakanlığı, 17 bin öğretmen atamasından sonra Ağustos ayında da atama yapılacağını belirtti. Öğretmen atamasını bütçede para olmadığından yapılmadığı bilinirken, hükümet milletvekili maaşına zam yapacak parayı nereden bulmuştur-"


Simitçi, kendilerinin herkesi eşit vatandaş kılan; tüm insanlara adalet, özgürlük ve gelir dağılımı adaleti sağlayacak bir anayasa istediklerini sözlerine ekledi.


- GAZİANTEP

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 03:19 Kaynak: AA"Cumhurbaşkanlığı seçiminde kime oy verirsiniz?" anketinde Erdoğan ipi göğüsledi
Tartıştığı eski sevgilisini ve arkadaşını öldüren zanlının söylediği kan dondurucu ifadeler ortaya çıktı Yaşlı adam, kız çocuğuna istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı