Son Dakika Haberleri: Haşimi'den Yeni Açıklamalar

Haşimi'den Yeni Açıklamalar

8 yıl önce

Irak Cumhurbaşkanı yardımcısı Tarık El Haşimi, Türkmeneli Televizyonuna özel ve çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Haşimi'den Yeni Açıklamalar, System.String[]
Hakkında tutuklama emri çıkan ve Yerel Kürt Yönetimine sığınan Irak Cumhurbaşkanı yardımcısı Tarık El Haşimi, Türkmeneli Televizyonuna özel ve çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Mahkemenin Kerkük'te yapılmasını isteyen Haşimi, Irak için de karamsar bir tablo çizdi. Tarık El Haşimi ülkedeki siyasi krizin Irak'ı kaosa sürüklenmesine zemin sağlayacağı uyarısında bulundu.

Tarık El Haşimi'nin geleceği merak konusu oldu.

Türkmeneli Televizyonu genel müdürü Yalman Haceroğlu'nun Arapça olarak sunduğu "Hadis El Saa" programına Irak Cumhurbaşkanı yardımcısı Tarık El Haşimi konuk edildi. Haşimi korumaları tarafından yapılan itirafların ve delillerin geçmiş yıllara dayalı olduğunu ifade ederek, 'İtirafta bulunanlar o zaman benim koruma ekibimde değildi' şeklinde savunma yaptı.

Tarık El Haşimi yeni yılda Başbakan Nuri Maliki'ye karşı bir darbe girişiminde bulunacağı yönündeki iddiaların bedelini bu şekilde ödediğini söyledi. Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin, yardımcısına karşı yapılan bu suçlamalar karşısında şaşkın olduğunu belirtten Haşimi, Maliki'nin olayın basın yoluyla duyurulmayacağına dair Talabani'ye verdiği sözünü tutmadığını belirtti.

'Irak'ı korkunç bir gelecek bekliyor' diyen El Haşimi, siyasi krizin devam etmesi halinde ülkede istenmeyen olayların yaşanabileceğini söyledi. Cumhurbaşkan yardımcısı Tarık El Haşimi mahkemenin Kerkük'te yapılmasına dair teklif aldığını ve bunu kabul ettiğini açıkladı. Haşimi mahkemenin Kerkük'te yapılmasına dair yüksek yargı meclisinin yanıtını beklediklerini ve kendisini savunma hazır olduğunu belirtti.Askere Gidemeyeceğini Öğrenen Genç, İntihar Girişiminde Bulundu Halkbank, 22 Bin TL Maaş Alan Milletvekillerine 10 Bin TL Promosyon Ödemesi Yaptı

Son Dakika! Erdoğan'la Görüşen ABD'li Senatör'den YPG Açıklaması: PKK'nın Politik Koludur