Haşimi'den Yeni Açıklamalar - Son Dakika

Haşimi'den Yeni Açıklamalar

01.01.2012 17:45
Haşimi'den Yeni Açıklamalar, System.String[]

Irak Cumhurbaşkanı yardımcısı Tarık El Haşimi, Türkmeneli Televizyonuna özel ve çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hakkında tutuklama emri çıkan ve Yerel Kürt Yönetimine sığınan Irak Cumhurbaşkanı yardımcısı Tarık El Haşimi, Türkmeneli Televizyonuna özel ve çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Mahkemenin Kerkük'te yapılmasını isteyen Haşimi, Irak için de karamsar bir tablo çizdi. Tarık El Haşimi ülkedeki siyasi krizin Irak'ı kaosa sürüklenmesine zemin sağlayacağı uyarısında bulundu.

Tarık El Haşimi'nin geleceği merak konusu oldu.

Türkmeneli Televizyonu genel müdürü Yalman Haceroğlu'nun Arapça olarak sunduğu "Hadis El Saa" programına Irak Cumhurbaşkanı yardımcısı Tarık El Haşimi konuk edildi. Haşimi korumaları tarafından yapılan itirafların ve delillerin geçmiş yıllara dayalı olduğunu ifade ederek, 'İtirafta bulunanlar o zaman benim koruma ekibimde değildi' şeklinde savunma yaptı.

Tarık El Haşimi yeni yılda Başbakan Nuri Maliki'ye karşı bir darbe girişiminde bulunacağı yönündeki iddiaların bedelini bu şekilde ödediğini söyledi. Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin, yardımcısına karşı yapılan bu suçlamalar karşısında şaşkın olduğunu belirtten Haşimi, Maliki'nin olayın basın yoluyla duyurulmayacağına dair Talabani'ye verdiği sözünü tutmadığını belirtti.

'Irak'ı korkunç bir gelecek bekliyor' diyen El Haşimi, siyasi krizin devam etmesi halinde ülkede istenmeyen olayların yaşanabileceğini söyledi. Cumhurbaşkan yardımcısı Tarık El Haşimi mahkemenin Kerkük'te yapılmasına dair teklif aldığını ve bunu kabul ettiğini açıkladı. Haşimi mahkemenin Kerkük'te yapılmasına dair yüksek yargı meclisinin yanıtını beklediklerini ve kendisini savunma hazır olduğunu belirtti.

Haşimi'den Yeni Açıklamalar
Haşimi'den Yeni Açıklamalar
Haşimi'den Yeni Açıklamalar

- Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Haşimi'den Yeni Açıklamalar - Son Dakika Dünya


Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Fatih Terim'den yönetime olay sözler: İçerdekilerin arkamdan planlarını bilmiyor değilim Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama