Hasip Kaplan CHP'ye Destek Verdi - Son Dakika

Hasip Kaplan CHP'ye Destek Verdi

9 yıl önce

Hasip Kaplan, yaptığı açıklamada, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Uludere'yi ziyaret etmesine destek verdi.

Hasip Kaplan CHP'ye Destek Verdi, System.String[]

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Uludere'den dönüşte gazetecilere yaptığı açıklamada, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Uludere'yi ziyaret etmesine destek verdi. Beyso aşiretine taziye telefonu açan Başbakan Erdoğan'ı ise "telefon şovu yapmakla" suçladı.


Kaplan, Şırnak'ın Uludere ilçesinden Ankara'ya döndü. Havalimanında açıklamalarda bulunan Kaplan, "4 gündür bölgedeyim. 35 vatandaşın yaşamını yitirdiği olay bir toplu katliam. Göz göre göre işlenen bu cinayetle ilgili elbette yerinde inceleme yapmak, sorunları dinlemek ve ondan sonra konuşmak gerekirdi. CHP liderinin olayı yerinde incelemesi doğru olanıydı. Ama oraya gelmeyenler tanıkları dinlemeden buradan ahkam kesip olayı saptırmaya çalışan ve bunu gizlemeye çalışanların Türkiye insanlarına verebileceği bir şey yoktur. Ben bunu açık söylüyorum. İlk gün başbakanı, içişleri ve adalet bakanını aradım. Hiçbiri bana dönüş yapmış değil. Böyle sorumsuzluk örneği dünyanın hiçbir yerinde yok. Gözlerinin önünde 35 yakının ölmesi oradakilerin acılarını derinleştirmiş. Bu olayı çarpıtmaları daha çok derinleştirmiş. Başbakan'ın duyarsızlığı daha çok etkilemiş. Telefon şovlarıyla telefon ederek vatandaşa acınızı paylaşıyoruz gibi bu kadar yüzeysel, bu kadar gayriciddi yaklaşımı halk kabul etmiyor. Siyasetçilerin, sivil toplum örgütlerinin olayı yerinde görmesini temenni ediyorum. Bu olay mutlaka aydınlatılmalı. Sorumlulardan hesap sorulmalı. Siyaseten hükümette hiçbir bakan istifa erdemini göstermiyor. Ama biz bunun peşini bırakmayacağız. Oraya on binlerce insan taziyeye geliyor. O atmosferi herkesin görmesini isterim" diye konuştu.

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 12:56 Kaynak: CHASon Dakika

Eşinin telefonunda başka bir erkeğin fotoğrafını gören koca, eşini öldürüp intihara kalkıştı
Kırmızı ışıkta geçen yayadan ilginç savunma: Ben Avrupa'da kalmış adamım Obez DEAŞ üyesi, yakalandığı sığınaktan kamyonla götürüldü

Son Dakika Haberleri