Hasret Kaldığı Köyünün Kitabını Yazdı - Son Dakika

Hasret Kaldığı Köyünün Kitabını Yazdı

8 yıl önce

Kayseri'de görev yapan polis memuru İbrahim Özdemir, doğup büyüdüğü Niğde'ye bağlı Keçikalesi köyüne hasretini, yazdığı kitapla anlattı.

Hasret Kaldığı Köyünün Kitabını Yazdı, System.String[]

Kayseri'de görev yapan polis memuru İbrahim Özdemir, doğup büyüdüğü Niğde'ye bağlı Keçikalesi köyüne hasretini, yazdığı kitapla anlattı. Özdemir, 'Efsanedir Keçikalesi' isimli kitapta, köyünün tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra köyün önemli şahsiyetlerini, geçim kaynaklarını, şehit ve gaziler ile yöreye ait sözcükleri kaleme aldı.


Çocukluğundan itibaren edebiyata ilgi duyduğunu, şiir yazdığını anlatan polis memuru Özdemir, öğrencilik ve çalışma hayatı yıllarında ayrı kaldığı memleketi Niğde'nin Keçikalesi köyü ile ilgili kitap yazmaya karar verdiğini söyledi. Özlem duygusuyla yazdığı kitapla dikkatleri, Anadolu'nun bu unutulmuş yöresine çekmeyi planladığını belirten İbrahim Özdemir, "Kendi toprağıma olan vefa borcumu ödemeye çalıştım. Ayrıca bu kitap Anadolu'nun bağrındaki sayısız köyün yazılmamış destanlarına bir örnek olsun istedim." diye konuştu.

Haber Yayın Tarihi: 01.11.2012 11:40 Kaynak: CHASon Dakika

Didem Soydan'dan "Seninle cinsel ilişkiye girmeden ölmek istemiyorum" diyen takipçisine cevap
Yönetimden Abdullah Avcı'ya flaş talimat: Rebocho'yu oynatma Abdullah Avcı, maç içinde söylediği "Ben böyle takım görmedim" sözlerine açıklık getirdi

Son Dakika Haberleri