Hastaların Kar Nedeniyle Mağdur Olması Önlenecek - Son Dakika

Hastaların Kar Nedeniyle Mağdur Olması Önlenecek

18.01.2012 15:20
Hastaların Kar Nedeniyle Mağdur Olması Önlenecek, System.String[]

Rize İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, kar nedeniyle hastaların mağdur olmaması için gerekli önlemleri aldıklarını bildirdi.

Rize İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, kar nedeniyle hastaların mağdur olmaması için gerekli önlemleri aldıklarını bildirdi.

Tepe, yaptığı yazılı açıklamada, kentte kış mevsiminde kar yağışı nedeniyle bazı köylere ulaşmakta güçlük çekilebildiğini belirtti.

Bu bölgelerde yaşayan kronik hastalar, yaşlı hastalar, gebeler ve acil hastalara ulaşmak için müdürlüklerinin önceden tedbir aldığını vurgulayan Tepe, şunları kaydetti:

"Diyaliz hastalarının adres ve telefonları alınmış, doğumuna 4 haftadan az kalan gebe kadınlarımız misafir anne projesi kapsamında tespit edilmiştir. Bu vatandaşlarımız arzu etmeleri halinde il merkezinde misafirhanelerde ücretsiz olarak kar engeli normale dönene kadar ağırlanacaklardır. Kronik ve yaşlı hastalarımız yollarının kapanmasından dolayı endişeye kapılmasınlar. Ekiplerimiz mutlaka kar engeli zaman kaybettirse dahi kendilerine ulaşacaklardır. Bu amaçla başta kar ambulanslarımız ve UMKE ekiplerimiz olmak üzere ilgili birimlerimizin tümü aktif olarak çalışmaktadır."

Tepe, vatandaşların acil bir durumda 112 çağrı merkezini aramaları gerektiğini vurgulayarak, "Tam donanımlı paletli kar ambulanslarımız, UMKE ekibimiz 24 saat kesintisiz hizmette olacaktır. Kış şartlarının hastalarımızın mağduriyetine neden olmaması için gereken çalışmalar hassasiyetle yürütülmektedir" bilgisini verdi.

- RİZE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Hastaların Kar Nedeniyle Mağdur Olması Önlenecek - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ünlü model Brenda Patea, Alman tenisçi Alexander Zverev'den hamile olduğunu duyurdu Son dakika: Yükselişleri durdurulamıyor! Dolar ve eurodan yeni rekor geldi Son Dakika: Ermenistan ordusu Berde şehir merkezini vurdu, 14 kişi yaşamını yitirdi Derya Uluğ'un Aykut Kocaman için "Malum teknik direktör" demesi, sosyal medyada tepki çekti İlçenin girişindeki nüfus kısmı boş tabelayı görenler şaşkınlığını gizleyemiyor Fındığa alternatif olarak safran ekti: 2,5 dönüm araziden 40 bin lira kazanacak Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Bülent Çaplı, sessiz sedasız istifa etti Kaza sonucu aracın altında kalan çocuk, babasının elini bir an olsun bırakmadı