Hastalıkları Tamamen Yok Eden Tedavi: Homeopati - Son Dakika

Hastalıkları Tamamen Yok Eden Tedavi: Homeopati

06.05.2013 14:56
Hastalıkları Tamamen Yok Eden Tedavi: Homeopati

Alman Doktor Samuel Hahnemann tarafından 200 yıl önce kurulan Homeopati, dünyada ucuz, yan etkisiz ve kesin tedavi sağlıyor.

Alman doktor Samuel Hahnemann tarafından 200 yıl önce kurulan Homeopati, dünyada ucuz, yan etkisiz ve kesin tedavi sağlıyor. Uzman Dr. Günnur Başar, "Doğada kronik hastalık yoktur. Siz hiç obezite ya da diyabet sorunu olan kaplan, fil, ya da zürafa gördünüz mü? Bir asır önce gelişen ilaç sanayii de hastalık semptomlarını yok ettiği için tedavinin bundan ibaret olduğu yanılgısı yerleşti. Oysa kalıcı tedavi ancak bütüncül (holistik) metodla homeopati sayesinde mümkündür" dedi.

Uzman Dr. Günnur Başar başkanlığındaki Homeopati Derneği, Almanya, İngiltere, İsviçre, Yunanistan ve Bulgaristan'dan uzmanlarla birlikte bu metodun Türkiye'de tanıtılması ve yaygınlaştırılması için gayret ediyor. Homeopati ile geleneksel tıbbın farklılıklarını vurgulayan Dr. Günnur Başar, "Homeopati, hastaya fiziksel, duygusal ve ruhsal varlığıyla bir bütün olarak bakar, ve hastayı hırpalamadan, olabilecek en düşük dozdaki ilaçla kalıcı olarak tedavi eder. Kronik hastaliklar bünyenin hastalığıdir ve Tıp camiasında kronik hastaliklarin da akut hastaliklar gibi temel olarak laboratuvarda etkisi gosterilen ilaçlarla tedavi edileceği düşüncesi yanlıştır" şeklinde konuştu.

Toplantıya katılan İstanbul Eczacı Odası Başkanı Ecz. Semih Güngör, kanun değişikliğiyle homeopatik ilaçların ithali ve üretiminin mümkün hale getirildiğini, gerekli uygulama tebliğlerini beklediklerini söyledi. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu daire başkanı Dr. Ecz. Aslı Can Ağca ise bu ilaçların ruhsatlandırması yönünde çalışmalar yapıldığını bildirdi. - İSTANBUL

BAKAN ERSOY KÜLTÜR YOLU FESTİVALLERİNİN AMACI HALKI KÜLTÜR VE SANATLA HIZLI BULUŞTURMAK BAKAN ERSOY KÜLTÜR YOLU FESTİVALLERİNİN AMACI HALKI KÜLTÜR VE SANATLA HIZLI BULUŞTURMAK TİP Genel Başkanı Baş: 'TİP olarak yasama yılı açılışına katılmayacağız' TİP Genel Başkanı Baş: 'TİP olarak yasama yılı açılışına katılmayacağız' TİP Genel Başkanı Baş: 'TİP olarak yasama yılı açılışına katılmayacağız' TİP Genel Başkanı Baş: 'TİP olarak yasama yılı açılışına katılmayacağız'
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Hastalıkları Tamamen Yok Eden Tedavi: Homeopati - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement