Hastane çıkışı ''Ayakta duramıyorum'' diye yalvarmıştı! Yaşlı kadını aracına almayan taksicilere ceza yağdı - Son Dakika

Hastane çıkışı ''Ayakta duramıyorum'' diye yalvarmıştı! Yaşlı kadını aracına almayan taksicilere ceza yağdı

23.03.2022 11:44

Fatih'te hastaneden çıkıp evine gitmek isteyen yaşlı kadın, taksiciler tarafından kabul edilmedi. Ayakta durmakta dahi zorlanan kadın, evine bırakmaları için taksicilere adeta yalvarırken o anlar kameraya kaydedildi. Görüntülerin sosyal medyada tepki toplamasından sonra ekipler harekete geçti. Yaşlı kadını kabul etmeyen 2 taksiciye ceza yazıldı, araçlar da 3 gün süreyle trafikten men edildi.

İstanbul Fatih'te Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nin acil kapısında yaşanan olayda iddialara göre, hastaneden çıkan yaşlı bir kadın taksiye binip evine gitmek istedi. Yaşlı kadın el kaldırsa da taksiciler durmayarak yoluna devam etti. Bir süre bekledikten sonra bir taksi durdurabildi. Yaşlı kadına nereye gideceğini soran taksici mesafeyi beğenmeyerek yoluna devam etti. Yanından geçen ve kendisini almayan taksicilere yalvaran yaşlı kadının zor anları cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

''ALLAH RIZASI İÇİN AYAKTA DURAMIYORUM, BENİ EVE BIRAKIN''

Yaşlı kadının taksiye binme mücadelesini kaydeden otobüs sürücüsü bir yandan olayı anlattı. Otobüs sürücüsü, "Bugün 21 Mart Pazartesi. Cerrahpaşa Hastanesi'nin yan kapısında, acildeyiz. Bu teyzemiz taksicilere yalvarıyor. 'Allah rızası için, ayakta duramıyorum. Beni evime bırakın' diyor. Taksici duruyor. Gideceği adresi soruyor. Yakın mesafe olduğu için almıyor. Yolcuya gittiğini düşünsek niye durup soruyor. Bu teyze burada 5 tane taksi çevirdi. Bu ayıp bize yeter. Güzel para kazanacağız diye insanların mağdur etmenin anlamı yok. Ben de bu işi yapıyorum" dedi.

Hastane çıkışı ''Ayakta duramıyorum, ne olur beni alın'' diye yalvarmıştı! Yaşlı kadını almayan taksicilere ceza yağdı

GÖRÜNTÜLER EKİPLERİ HAREKETE GEÇİRDİ

Yaşlı kadının yaşadıkları sonrası olayın görüntüleri inceleyen polis, yaşlı kadını kısa mesafeye gideceği gerekçesiyle aracına almayan 2 taksinin plakasını ve sürücüsünün kimliğini belirledi.

TAKSİCİLERE CEZA YAĞDI

H.T. ve İ.D.'ye Karayolları Trafik Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince 1823'er lira para cezası uygulanırken, araçlar da 3 gün süreyle trafikten men edildi. Öte yandan, tutanakla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Hizmetlerine de bilgi verilerek 2 sürücünün çalışma ruhsatlarının askıya alınması sağlandı.

YORUMLAR (1)
500
İstanbul'un fethinde önemli rol üstlenen Fatih Dökümhanesi turizme kazandırılacak İstanbul'un fethinde önemli rol üstlenen Fatih Dökümhanesi turizme kazandırılacak Fatihte yol verme kavgası, tabure ve sopalarla saldırdılar Fatihte yol verme kavgası, tabure ve sopalarla saldırdılar Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde iç hastalıkları yoğun bakım ünitesi açıldı Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde iç hastalıkları yoğun bakım ünitesi açıldı
Kaynak: AA

Son Dakika 3. Sayfa Hastane çıkışı ''Ayakta duramıyorum'' diye yalvarmıştı! Yaşlı kadını aracına almayan taksicilere ceza yağdı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement