Hastane Kantin İhalesine Baskı Yapan Çete Çökertildi - Son Dakika

Hastane Kantin İhalesine Baskı Yapan Çete Çökertildi

18.01.2012 17:52
Hastane Kantin İhalesine Baskı Yapan Çete Çökertildi, System.String[]

Kocaeli polisi, Gölcük İlçe Devlet Hastanesi kantin ihalesine katılmak isteyenleri baskıyla yıldırdıkları iddiası edilen çeteyi çökertti.

Kocaeli polisi, Gölcük İlçe Devlet Hastanesi kantin ihalesine katılmak isteyenleri baskıyla yıldırdıkları iddiası edilen çeteyi çökertti. Gölcük Devlet Hastanesi kantin ihalesi 2011'in Eylül ayında hastanede gerçekleştirildi. Bu ihale daha sonra usulsüz olduğu gerekçesiyle iptal edildi. İhaleye katılanlardan bazıları polis ekiplerine başvurarak kendilerini tehdit edildiklerini bildirdi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesine bağlı Organize Suçlar Bürosu ekipleri, bunun üzerine harekete geçen ekipler soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında çete adına hastanenin ihalesine E. U.'nun girdiğini belirledi. Eylül ayındaki ihalenin iptal edilmesinin ardından kasım ayında tekrar ihale yapıldı. Bu ihaleye katılan 7 kişiden 6'sı gördükleri baskınlar sonrasında açık usulle yapılan ihale olmasını rağmen 90 bin lirada kalarak ihaleyi E. U. aldı. Ekipler gerekli delilleri topladıktan sonra operasyon yaptı.

13 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Düzenlenen baskında çetenin liderliğini yaptığı ileri sürülen İ. Y. (60), oğulları M. Y. (30), R. Y. (30), E. U. (38), İ. H. Ö. (33), E. U. (42), K. E. (34), B. S. (33), S. Ç. (33), L. A. (31), O. T. (39), H. K. (31) ve Ö. Ç. (34)'ü gözaltına aldı. Gözaltına alınan zanlıların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda 3 tabanca, iki av tüfeği ile bir miktar çek ve senet ele geçirildiği öğrenildi. Zanlıların ihaleye girecek olan kişilerin hastaneye girişlerini engelledikleri ileri sürüldü. İfadelerinin alınmasına başlanılan şüpheliler yarın İstanbul Beşiktaş Adliyesine sevk edilecek.

Hastane Kantin İhalesine Baskı Yapan Çete Çökertildi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Hastane Kantin İhalesine Baskı Yapan Çete Çökertildi - Son Dakika


Son Dakika

Sisal Şans, 'Numaralar fısıldandı' iddiasını rapor ile yalanladı Bursa'da Gelecek Partisi'nden erken kopuş! İlçe Başkanı dahil 30 kişi istifasını verdi Oxford'un koronavirüse karşı geliştirdiği aşıyı gönüllü olarak deneyen hasta hayatını kaybetti Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Son Dakika: Türkiye'de 21 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 68 can kaybı, 2013 yeni hasta tespit edildi Son Dakika: İçişleri Bakanlığı, Reuters'ın "Türkiye'de sokağa çıkma yasağı gelebilir" haberini yalanladı ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı