Hastane odasında servet buldular! Yaşamını yitiren alzheimer hastası yatağının altına saklamış - Son Dakika

Hastane odasında servet buldular! Yaşamını yitiren alzheimer hastası yatağının altına saklamış

27.10.2021 10:31

Antalya Finike Devlet Hastanesi'nde yatan bir alzheimer hastası, yaşamını yitirdikten sonra oda boşaltıldı. Odaya gelen başka bir hastanın ailesi ise eşyaları koymak için kaldırdıkları bazanın altında resmen servet buldu. Çok sayıda ziynet eşyası ve para, gerçek sahiplerine teslim edildi.

Alzheimer hastalığından dolayı hastaneye yatırılan 89 yaşındaki hasta, taburcu edildikten bir süre sonra hayatını kaybetti. Ancak bazanın altına koyulan para ve ziynet eşyası dolu çantadan kimsenin haberi yoktu. Boş odaya yerleşen Serengül Uğurlu'nun oğlu Soner Uğurlu, annesinin eşyalarını yerleştirmek için açtığı bazanın altındaki poşeti buldu. Çanta hemen sahiplerine ulaştırıldı.

NEYE UĞRADIĞINI ŞAŞIRDI

Hasta refakatçisi ve hastane yönetimini şaşkına çeviren ilginç olay geçtiğimiz Cumartesi günü akşam saatlerinde Finike Devlet Hastanesi'nde yaşandı. Nöroloji kliniğinde pandemi nedeniyle rezerve olarak kullanılan ancak daha sonradan hasta servisi için açılan bir odaya Serengül Uğurlu'nun yatışı gerçekleştirildi. 1 hafta kadar hastanede kalan yaşlı kadının refakatçi oğlu Soner Uğurlu ise annesinin eşyalarını refakatçi koltuğunun bazasına koyacağı sırada bir poşet buldu. Poşeti açan Soner Uğurlu, içerisinde altın ve özel eşyaların olduğunu görünce neye uğradığını şaşırdı.

RESMEN SERVET ÇIKTI

Uğurlu tarafından nöbetçi hemşireye ile güvenlik görevlisine teslim edilen poşet içerisinden T.O. isimli şahsa ait sürücü belgesi, KKTC sürücü belgesi, ve aynı şahsa ait banka kartları ile KKTC kimlik kartı, M.D isimli şahsa ait sürücü belgesi, KKTC kimlik kartı ve kredi kartlarının yanı sıra 10 Alman Markı, 1 Suudi Arabistan Riyali, 2 adet küpe, 1 adet beyaz yüzük, 1 adet kolye, 2 adet taşlı küpe, 1 adet taşlı zincir kolye, 1 adet saat, 2 adet sarı renkli yüzük, 5 adet sarı renkli taşlı yüzük, 4 adet taşlı küpe, 2 adet kordon şeklinde küpe, 1 adet metal kolye ucu, 1 adet kurdele desenli kolye, 1 adet kırılmış kolye, 1 adet 11 parçalı kolye, 2 adet zincir, 1 adet künye, 1 adet bileklik, 1 adet taşlı kolye, 1 adet renkli bileklik, 2 adet nazar boncuklu künye, 1 adet çeyrek altın, 1 adet bilezik bulundu.

ODADA ALZHEİMER HASTASI YATIYORDU

Yapılan araştırma sonucu, çantanın yaklaşık 1,5 yıl önce 89 yaşında alzheimer ve serebrovasküler hastalıkları nedeni ile hayatını kaybeden bir hastaya ait olduğu ortaya çıktı. Bulunan eşyalar hastane yönetimi tarafından tutanak karşılığı polis ekiplerine teslim edildi. Yapılan incelemede bulunan ziynet eşyalarının bazı parçalarının imitasyon, diğerlerinin ise altın olduğu anlaşıldı.

"HEMEN HEMŞİRELERE HABER VERDİM"

Altınları bulup teslim eden Soner Uğurlu, annesinin eşyaları çoğalınca bazaya yerleştirmek istediğini bu sırada poşeti gördüğünü belirterek, "İçinde ne var diye bakınca özel eşyalar gördüm. Daha detaylı bakınca altınlar olduğunu gördüm. Çok şaşırdım ilk başta, gerçek olmadığını sandım ama hemşire hanımları çağırdım. Polis ekiplerini aradılar" dedi.

"AİLE TERBİYEMİZ BUNU GEREKTİRİR"

Kendisine ait olmayan bir eşyayı almayı doğru bulmadığını da ifade eden Uğurlu, "Biz ailemizden böyle gördük. Almayı doğru bulmadım. Böyle olması gerektiğini düşünüyorum. Yani alıp gitmenin bir anlam ifade edeceğini düşünmüyorum" diye konuştu.

"HASTANEMİZE KAYIP BAŞVURUSU YOKTU

Vatandaşın yaptığı davranışı takdir ettiğini belirten Finike Devlet Hastanesi Başhekimi Yücel Kurt, "Burada vatandaşımızın ve hastane çalışanlarımızın iyi niyetiyle bir tanesi bile eksilmeden adli emanete teslim ettik. Burada ilginç olan, hastamız burada uzun süre yatan yaşlı bir hastamızdı. Taburcu olduktan sonra vefat ediyor. Eşinde de bir miktar Alzheimer hastalığı bulunuyordu. Dolayısıyla hastanemize herhangi bir eşya kaybı başvurusu olmamıştı. Temizlik yapan arkadaşlarımız da orayı pek fark edemedikleri bir alan. Herkesin iyi niyetini görmüş olduk. Böyle insanların olması geleceğe olan umudumuzu arttırıyor ve bizi mutlu ediyor" dedi.

"NE MUTLU Kİ BÖYLE İNSANLAR HALA VAR"

Olayın halen şokunda olduğunu belirten Hemşire Server Alacaoğlu, "1,5 yıl içinde kaybolmamasına ve Soner beyin bu şekilde getirmesine çok şaşırdım ama böyle insanlarımızın olduğunu görünce mutlu oldum" diye konuştu.

Hastane odasında servet buldular! Yaşamını yitiren alzheimer hastası yatağının altına saklamış

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Hastane odasında servet buldular! Yaşamını yitiren alzheimer hastası yatağının altına saklamış - Son Dakika


YORUMLAR (2)
  • Erkan SEL: Peki 1.5 senedir hiçmi genel temizlik yapılmadı yada pandemi süresince dezenfekte işlemi yüzeysel mi yapıldı ?? Cevap Yaz 120 3 Yayından Kaldır
500

Son Dakika

16 yaşında anne oldu, kızıyla kendisini yan yana görenler gözlerine inanamıyor 17:13 16 yaşında anne oldu, kızıyla kendisini yan yana görenler gözlerine inanamıyor Otomobil, kaldırımda yürüyen 4 kişilik aileyi ezdi geçti! Dehşet anları saniye saniye kamerada 17:04 Otomobil, kaldırımda yürüyen 4 kişilik aileyi ezdi geçti! Dehşet anları saniye saniye kamerada Çantayı alıp içine bakan inşaat işçileri dehşete düştü! Yol kenarına yeni doğmuş bebek bırakmışlar 16:58 Çantayı alıp içine bakan inşaat işçileri dehşete düştü! Yol kenarına yeni doğmuş bebek bırakmışlar
15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden atladı, cansız bedeni metrelerce sürüklendi 16:49 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden atladı, cansız bedeni metrelerce sürüklendi Zincir marketlerden fahiş fiyat cezalarına tepki geldi: Ekonomik kayıp olarak görülmeli 16:35 Zincir marketlerden fahiş fiyat cezalarına tepki geldi: Ekonomik kayıp olarak görülmeli Kalp krizi geçirdikten sonra Özlem evinde ölü bulundu 16:24 Kalp krizi geçirdikten sonra Özlem evinde ölü bulundu
Şef Mehmet Yalçınkaya, dudak dolgusu yaptırdığı iddialarını yalanladı 16:06 Şef Mehmet Yalçınkaya, dudak dolgusu yaptırdığı iddialarını yalanladı Ekmek parasını 11 yıldır dayak yiyerek çıkarıyor 15:59 Ekmek parasını 11 yıldır dayak yiyerek çıkarıyor
Advertisement