Hastanede maskesiz ve eldivensiz koronavirüs testi yapan personele soruşturma - Son Dakika

Hastanede maskesiz ve eldivensiz koronavirüs testi yapan personele soruşturma

18.09.2020 17:04

Eskişehir'de maskesini çene altına indirip, eldiven ve koruyucu kıyafet kullanmadan koronavirüs testi yapan sağlık personeli hakkında soruşturma başlatıldı.

Eskişehir'de, hastanede maskesi çene altındayken, koruyucu elbisesi ve eldiveni olmadan koronavirüs testi yaparken görüntülenen personel hakkında soruşturma başlatıldı.

HASTA YAKINI TEPKİ GÖSTERDİ

Eskişehir'de, hastanede koronavirüs testi yapan personel, maskesini çene altına indirip, eldiven ve koruyucu kıyafet kullanmadı. Hasta yakınlarından biri hastane personeline "Maske ve eldiven takmadan test yapıyorsun" diye tepki gösterdi. İkili arasında kısa süreli sözlü tartışma yaşandı. Hasta yakını tarafından bu anlar cep telefonuyla kaydedilerek sosyal medyada paylaşıldı.

"BÖYLE ÇALIŞMAN BÜTÜN MİLLİ SERVETE YAZIK"

Görüntülerde hasta yakını test yapan personele, "Maske ve eldiven takmadan test yapıyorsun. Hasta haklarına da şikayet ettim. Hala da milleti tehdit ediyorsun. Ben evde çocuklarımın yanına girerken, elbiselerimi değiştiriyorum. Ben dışarda maskemi indirdim diye 900 lira ceza yiyorsam, senin böyle çalışman bütün milli servete de yazık. Önlük yok, daha yeni eldiven taktın" dedi.

"6 AYDAN BERİ BU ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUM"

Test yapan personel ise tartışma sırasında eldiven takarak, kronik rahatsızlığı olduğunu ve 6 aydır bu şekilde çalıştığını söyleyerek, "6 aydan beri ben bu şekilde çalışıyorum. Şeker tansiyon hastasıyım, ben kronik vakayım. Buraları çamaşır suyu ile temizlettim" diye cevap verdi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Hastane yönetimi, görüntülerin sosyal medyada yer almasının ardından personelle ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Hastanede maskesiz ve eldivensiz koronavirüs testi yapan personele soruşturma
Hastanede maskesiz ve eldivensiz koronavirüs testi yapan personele soruşturma
Hastanede maskesiz ve eldivensiz koronavirüs testi yapan personele soruşturma

- Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Hastanede maskesiz ve eldivensiz koronavirüs testi yapan personele soruşturma - Son Dakika

YORUMLAR (33)
  • bence: Eskişehir şehir hastanesi personel alımları kimler tarafından yapıldı, torpilsiz bir tane adam yok Cevap Yaz 2 1 Yayından Kaldır
  • seyyid: bunu karantınaya almak lazım . görevden zaten alınsın . bana bırsye olmuyor ben kronık vakayım dyor beyınsız ya tasıyıcı olduysan butun ınsanlara sen bulastıryorsun demekkı. Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
  • SAĞLIKÇI: HEPSİ İÇİN DEMİYORUM AMA SAĞLIKÇILAR VE İSTANBUL YASASI İÇİN TEKRAR DÜŞÜNÜLMELİ HAKLIYKEN HAKSIZ KONUMA DÜŞMEKTEN DOLAYI KİMSENİN SESİ ÇIKMAZ OLDU ADAM ORDA HAKLI NEDEN ÖNLEMİNİ ALMIYORSUN KENDİNİ DÜŞÜNMÜYORSUNDA DİĞER İNSANLARI NEDEN DÜŞÜNMÜYORSUN DİYEREK HAKLI TEPKİ VERİYOR SAĞLIKÇI DAHA YOK ŞÖYLE YOK BÖYLE DİYOR GELDE İSYAN ETME YOLDA KADINA SALDIRIRLAR MÜDAFA ETMEK İSTERSİN CİNAYETLE YARGILANIRSIN KADIN (HEPSİ İÇİN DEĞİL) 1 TON ÇİRKEFLİK YAPAR CEZASINI SEN YERSİN ONDAN SONRA CİNAYETLER ....! Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Oruç Reis'in Navtex süresi 27 Ekim'e kadar uzatıldı Van Dijk'ın yerine stoperde oynayan Fabinho'nun çizgiden çıkardığı top maça damga vurdu "Hazır asker" imajıyla gündeme bomba gibi düşen Yıldız Tilbe, yeni tarzıyla yine çok konuşulacak Vakalardaki vahim artış sonrası Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı: İlave tedbirler gündemde değil Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İBB'nin söktüğü dikey bahçelere talip oldu Oxford'un koronavirüse karşı geliştirdiği aşıyı gönüllü olarak deneyen doktor hayatını kaybetti Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi