HASTANEYE GİDEMEYEN HASTALARA, KÖYLERİNDE SAĞLIK HİZMETİ - Son Dakika

HASTANEYE GİDEMEYEN HASTALARA, KÖYLERİNDE SAĞLIK HİZMETİ

25.12.2022 20:18

BOLU'nun Mudurnu ilçesindeki Uzunçam köyünde hastaneye gidemeyen vatandaşlar, köye götürülen mobil sağlık hizmeti kapsamında, uzman hekimlerce muayene edildi.

BOLU'nun Mudurnu ilçesindeki Uzunçam köyünde hastaneye gidemeyen vatandaşlar, köye götürülen mobil sağlık hizmeti kapsamında, uzman hekimlerce muayene edildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapılan çalışmayı sosyal medya hesabından paylaştı.

Bolu İl Sağlık Müdürlüğü, hastalıkların erken teşhisi ve hastaneye gelmekte güçlük çeken vatandaşlar için 'Sağlıklı Hayat İçin Bizim Köyde Buluşuyoruz' projesi başlattı. Proje kapsamında oluşturulan mobil sağlık ekibi, köylere giderek vatandaşları sağlık kontrolünden geçiriyor. Bu kapsamda, Mudurnu'nun Uzunçam köyüne de giden mobil sağlık ekibi, köy odasında vatandaşları muayene etti. Yaşlı ve yatalak hastalar ise evlerinde kontrol edildi. Daha ileri seviyede muayene ve tedavi ihtiyacı olan vatandaşlar için de randevu oluşturuldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da köylülerin ayağına kadar giden sağlık hizmetiyle ilgili bir paylaşım yaptı. Bakan Koca, hastaların muayene edildiği videoları paylaşarak şu sözlere yer verdi Bolu Mudurnu'nun Uzunçam köyü hareketli günlerinden birini yaşadı. Uzman hekimlerin de bulunduğu ekiplerimiz, hastaneye gitmekte güçlük çeken hastalar ve sağlık taramaları için oradaydı. Köy odası küçük bir hastane gibiydi. Görevimizi yaparken gösterdikleri konukseverlikse eşsiz. (DHA)

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Minikler Çanakkale şehitlerinin son yemek menüsünü dağıttı Minikler Çanakkale şehitlerinin son yemek menüsünü dağıttı Bu da tavuk hırsızlığı Bu da tavuk hırsızlığı Keçi üçüz doğurdu: Oğlaklara evde bebek gibi bakıyorlar Keçi üçüz doğurdu: Oğlaklara evde bebek gibi bakıyorlar

Son Dakika Güncel HASTANEYE GİDEMEYEN HASTALARA, KÖYLERİNDE SAĞLIK HİZMETİ - Son Dakika


Advertisement