Hatalı basım 100 TL'yi 100 bin TL'ye satışa çıkardı - Son Dakika

Hatalı basım 100 TL'yi 100 bin TL'ye satışa çıkardı

27.01.2021 09:59

Van'ın Erciş ilçesinde Fatih Kılıç, hatalı basılan 100 TL'sini 100 bin TL'ye satışa çıkardı. Bir arkadaşının 15 bin liralık teklifini kabul etmeyen Kılıç, "Eğer alıcı olursa hatalı basım parayı satıp, biriken borçlarımın bir kısmını kapatmayı düşünüyorum" dedi.

Erciş ilçe merkezde giyim mağazası işleten, 4 çocuk babası Fatih Kılıç (35), akşam dükkanı kapamadan önce hesapları düzenledi. Kılıç, saydığı paralardan 100 TL'nin sağ üst köşesinde bir sıfırın olmadığını fark etti. Bunun üzerine Kılıç, hatalı basılan 100 TL'yi 100 bin TL'ye satışa çıkardı.

Hatalı basım 100 TL'yi 100 bin TL'ye satışa çıkardı

15 BİN TL'LİK TEKLİFİ REDDETTİ

Fatih Kılıç, "8 yıldır giyim mağazası işletiyorum. Akşam dükkanın kasa hesaplarını düzenlerken saydığım paralardan 100 TL'nin sağ üst köşesinde bir sıfırın olmadığını fark ettim. Paranın sahte olup olmadığını öğrenmek için bir gün sonra bankaya gittim. Bana, paranın sahte olmadığını ve değiştirmek istersem değiştirebileceklerini söylediler. Ben kabul etmedim. Sosyal medyadan, haberlerden değerinin çok fazla olduğunu biliyordum. Bir arkadaşım, hatalı basılan 100 TL'yi kendisine vermem halinde 15 bin TL kendisine verebileceğini söyleyince bunu da kabul etmedim. Basım hatası bu parayı 1000 katına yani 100 bin TL'ye satışa çıkardım. Koleksiyoncuların bu parayı verebileceklerini düşünüyorum. Eğer alıcı olursa hatalı basım parayı satıp, biriken borçlarımın bir kısmını kapatmayı düşünüyorum" diye konuştu.

Hatalı basım 100 TL'yi 100 bin TL'ye satışa çıkardı
Hatalı basım 100 TL'yi 100 bin TL'ye satışa çıkardı
Hatalı basım 100 TL'yi 100 bin TL'ye satışa çıkardı
Hatalı basım 100 TL'yi 100 bin TL'ye satışa çıkardı

Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi Hatalı basım 100 TL'yi 100 bin TL'ye satışa çıkardı - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (21)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Serdar Ortaç'ın yüzleri güldüren eğlenceli paylaşımına beğeni yağdı Berkay Ateş'in gençlik yıllarında Tarkan'ın korumalığını yaptığı ortaya çıktı Acun Ilıcalı, Youtuber Reynmen'i tek kalemde sildi Son Dakika! Aliyev'den Ermenistan'daki darbe girişimiyle ilgili ilk yorum: Hiç bu kadar acınacak bir durumda olmamışlardı Benzin içme bağımlılığı olan genç kadın, ölümle burun buruna yaşıyor Son Dakika! Ermenistan'daki darbe girişimine ilişkin Türkiye'den ilk açıklama: Nerede olursa olsun darbeye karşıyız Sokak ortasında kurşun yağmuruna tutulan adam hayatını kaybetti Galatasaray'da Muslera depremi yaşanıyor! Menajeri yeni sözleşmeyi kabul etmedi