HATAY'DA 16 YAŞINDAKİ ŞEVVAL, ENKAZDAN 22 SAAT SONRA ÇIKARILDI - Son Dakika

HATAY'DA 16 YAŞINDAKİ ŞEVVAL, ENKAZDAN 22 SAAT SONRA ÇIKARILDI

07.02.2023 16:56

HATAY'da depremde nedeniyle yıkılan müftülük lojmanında enkazın altında kalan 16 yaşındaki Şevval Deniz, Kütahya'dan desteğe giden itfaiye ekiplerince, 22 saat sonra yaralı olarak çıkarıldı.

HATAY'da depremde nedeniyle yıkılan müftülük lojmanında enkazın altında kalan 16 yaşındaki Şevval Deniz, Kütahya'dan desteğe giden itfaiye ekiplerince, 22 saat sonra yaralı olarak çıkarıldı. Deniz, kendisini molozların arasından çıkaran ekiplere sarılarak gözyaşı döktü.

Kahramanmaraş merkezli depremde, Hatay'da Türkmenbaşı Caddesi'ndeki 5 katlı müftülük binası yıkıldı. Enkazda kalanlar için başlatılan arama-kurtarma çalışmalarına Kütahya'dan destek vermek için giden itfaiye ekipleri de katıldı. Yapılan çalışmaların ardından Şevval Deniz, depremden 22 saat sonra enkazdan yaralı olarak çıkarıldı. Deniz, kendisini enkazın altından çıkaran ekiplere sarılarak gözyaşı döktü. Sağlık ekiplerince ilk müdahalesi olay yerinde yapılan Şevval Deniz, ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Şevval Deniz'in sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Ekiplerin enkazda arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Çadır kentin 'Mehmet abisi' depremzedelerin yardımına koşuyor Çadır kentin 'Mehmet abisi' depremzedelerin yardımına koşuyor DSİ, Hatay'da 1 milyon 400 bin ton moloz taşıdı DSİ, Hatay'da 1 milyon 400 bin ton moloz taşıdı Otobanda motosiklet sürücüsünün tehlikeli yolculuğu kamerada Otobanda motosiklet sürücüsünün tehlikeli yolculuğu kamerada

Son Dakika Güncel HATAY'DA 16 YAŞINDAKİ ŞEVVAL, ENKAZDAN 22 SAAT SONRA ÇIKARILDI - Son Dakika


Advertisement