Son Dakika Haberleri: Hatay'da Afrin'de Görev Yapan Askerlere Destek Konvoyu

Hatay'da Afrin'de Görev Yapan Askerlere Destek Konvoyu

2 yıl önce

Hatay'da Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'e başlattığı operasyona destek için konvoy düzenlendi. Konvoya katılan vatandaşlar, özel harekat polislerine Türk bayrağına sarılı Kur'an-ı Kerim verdi.

Hatay'da bir grup vatandaş Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen Afrin operasyonunda görev alan askerlere destek olmak amacıyla konvoy düzenlendi.

POLİSLERE KUR'AN-I KERİM'E SARILI BAYRAK VERİLDİ

Konvoy öncesinde Afrin harekatına katılan askerler için Fetih suresi okundu. Sadece Türk bayraklarının yer aldığı konvoyda vatandaşlar arabalarına bağladığı ve ellerinde taşıdığı Türk bayraklarıyla Hüseyin Özbuğday Ortaokulu'ndan başlayarak Antakya içerisinde tur attı. Narlıca Hudut Tugay Komutanlığında son bulan konvoy, polis noktasında görevli Özel Harekat Polislerine Türk bayrağına sarılı Kur'an-ı Kerim verilmesiyle sona erdi.

Grup adına açıklama yapan Ömer Bilgin, Afrin operasyonunu yapan Türk Silahlı Kuvvetlerine halkın yanında olduğunu haykırmak istediklerini söyledi.

"TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ'NİN YANINDAYIZ"

Farklı görüşlerden ve ideolojilerden kişilerin bu konvoya katıldıklarını belirten Bilgin, "Bugün buraya çok farklı görüşlerden, farklı ideolojilerden, farklı siyasi anlayıştaki arkadaşlarla bir araya geldik, toplandık. Tek bir amacımız var. Oda şuanda devletimizin içerisinden geçtiği zor bir durum var. Çok şükür sınırlarımızın ötesine geçtik devlet olarak. Burası Hatay. İlk kurşunun Kurtuluş Savaşında atıldığı yer. Dolayısıyla bizde Hatay halkı olarak devletimizin, milletimizin özellikle şuan Afrin operasyonunu yapmakta olan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin halk olarak yanında olduğumuzu bir kez daha buradan haykırmak istedik. Vatandaş olarak üzerimize düşeni yapmak istedik. Bunun için buraya toplandık. ve birazdan konvoyumuz yola çıkacak" dedi.
Dodurga'da 14 Milyon Ton Kömür Rezervi Bulunuyor Konsensus İstanbul İçin Yaptığı Son Anketi Açıkladı

Ünlü Deprem Tahmincisi Frank Hoogerbeets'ten Korkutan Uyarı: Mega Deprem Olacak