Hatay'da anne ve iki çocuğu AFAD ekiplerince enkazdan sağ olarak çıkarıldı - Son Dakika

Hatay'da anne ve iki çocuğu AFAD ekiplerince enkazdan sağ olarak çıkarıldı

07.02.2023 15:56

Hatay'da anne ve iki çocuğu AFAD ekiplerince enkazdan sağ olarak çıkarıldı Kahramanmaraş depreminin büyük yıkıma sebep olduğu Hatay'dan güzel haberler gelmeye devam ediyor.

Hatay'da anne ve iki çocuğu AFAD ekiplerince enkazdan sağ olarak çıkarıldı

HATAY - Kahramanmaraş depreminin büyük yıkıma sebep olduğu Hatay'dan güzel haberler gelmeye devam ediyor.

Hatay 600 evler semtinde yıkılan binan enkazından anne ve çocuğu ile yaşlı bir vatandaş Erzurum AFAD ekiplerinin başarılı çalışması ile canlı olarak çıkarıldı.

Depremin ardından 28 saat sonra canlı olarak kurtarılan anne ve iki çocuğu AFAD ekiplerinin uzun uğraşları sonucu enkazdan çıkarıldı. AFAD görevlilerinin kucağında enkazdan indirilen çocuklara sarılan dayısı gözyaşlarına boğuldu.

Öte yandan aynı enkazda bulunan yaşlı bir şahıs ise AFAD ekiplerinin yoğun çabası ile yaralı olarak molozlar arasından çıkarıldı. İlk müdahalesi sağlık ekiplerince enkaz altında yapılan yaşlı adam sedye ile taşınarak hastaneye götürüldü.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
VEDAŞ ekipleri, deprem bölgesindeki yaraları sarıyor VEDAŞ ekipleri, deprem bölgesindeki yaraları sarıyor Hatay'ı vuran depremde Bayezid-i Bistami Türbesi de büyük zarar gördü Hatay'ı vuran depremde Bayezid-i Bistami Türbesi de büyük zarar gördü İskenderun'da 5 noktada kurulan konteyner kentlere 2 bin 541 depremzede yerleştirildi İskenderun'da 5 noktada kurulan konteyner kentlere 2 bin 541 depremzede yerleştirildi

Son Dakika Güncel Hatay'da anne ve iki çocuğu AFAD ekiplerince enkazdan sağ olarak çıkarıldı - Son Dakika


Advertisement