Anne ve iki kızı depremden 33 saat sonra enkazdan sağ çıkarıldı - Son Dakika

Anne ve iki kızı depremden 33 saat sonra enkazdan sağ çıkarıldı

07.02.2023 17:09

Hatay'ın Ürgen Paşa Mahallesi'nde yıkılan bir binanın enkazından, anne ve iki kızı depremden 33 saat sonra çıkarıldı. Ambulanslara taşındığı esnada kalbi duran kız, kalp masajıyla tekrar hayata döndü.

Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen depremlerin ardından arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği Hatay'da, Bitlis'ten bölgeye gelen jandarma ekipleri Ürgen Paşa Mahallesi'ndeki bir binanın enkazında anne ve iki kızına ulaştı.

KALP MASAJIYLA HAYATA DÖNDÜRÜLDÜ

Enkazdan kurtarıldıktan sonra yaralılar ambulanslara taşındığı esnada kızlardan birinin kalbi durdu. 112 Acil Sağlık ekiplerinin uzun süre kalp masajı yaptığı kız tekrar hayata döndü.

Anne ve iki kızı tedavi için hastaneye kaldırıldı.

Hatay'da anne ve iki kızı depremden 33 saat sonra enkazdan sağ çıkarıldı
Hatay'da anne ve iki kızı depremden 33 saat sonra enkazdan sağ çıkarıldı
Kaynak: AA
YORUMLAR
500
VEDAŞ ekipleri, deprem bölgesindeki yaraları sarıyor VEDAŞ ekipleri, deprem bölgesindeki yaraları sarıyor Hatay'ı vuran depremde Bayezid-i Bistami Türbesi de büyük zarar gördü Hatay'ı vuran depremde Bayezid-i Bistami Türbesi de büyük zarar gördü Depremlerde 7 üyesini kaybeden Antakya Medeniyetler Korosu, Adana'da konser verdi Depremlerde 7 üyesini kaybeden Antakya Medeniyetler Korosu, Adana'da konser verdi

Son Dakika Güncel Anne ve iki kızı depremden 33 saat sonra enkazdan sağ çıkarıldı - Son Dakika


Advertisement